0 oy
445 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar bn dört gündür rahatszdm boğaz siskinligi ateş felan doktora gittim onlar bişey demedi ama bı tandik beta virusu salgını var dedi dikkat et dedi duydunuzmu bide bebegmi sadece emzrcem zman kucagma alıyorum nefesm gitmesin diye yüzüne bile bakmiyorum emzrrkn onun dışında almıyorum kucagma ama sutten geçer hastalıgn diyolar gecermi yardımcı olursanız sevnrm 

14 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Sutten hastalik gecmez hastaliga savas acan antikorlar gecer :) 
tarafından
Verceğim cevap +++++
tarafından
Sağol canım rahatladım doktora gittim oyle bişey demedi aslında Beta virüsü falan var demedi dışardan duydum ama korktm
tarafından
Bende ayni sekilde hastayim dedigin gibi yapiyorum maskeyle emziriyorum cok kucagima almiyorum herhangi bir virus olabilir saptamak guc hangisi oldugunu ilac versiyse onlari kullan insallah iyilesirsin
-Reklam-
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Evde maske varsa maske tak yoksa bi esarp fln bagla agnina burnuna  

Hastaligi hic duymadim ama evet bi salgin var millet kırılıyor burda hastanede aciller dolup tasiyor herkes ates ishal vs biz 2 aydir disari cikmiyoz o yuzden bir nevi karantinadayiz biz
tarafından
Bende çıkmıyorum bebeğim daha yeni 40 günlük odu yazma bağlıyorum ama sütten geçer dediler de aklıma takıldı
(3,024 puan) tarafından
Gecmez sutden yaa valla bak inanma onlara o sut varya mucize mucize
0 oy
tarafından
Anne sütünden bebeğe grip vs geçmez mis canm bende de sormuştum öyle demişti.
tarafından
Tamam canım sağol geçmesin ya minikler hiç hasta olmasin
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ooo duymazmıyım anaokulunda olmazsa olmazımızdı :) geçmiş olsun canım maske tak nefesle bile geçiyor bu
tarafından
Takiyorm geçmez insaalh sağol caanimm:)
0 oy
(335 puan) tarafından
Adını bilemicem ama evet salgın var. Düşmeyen yüksek ateş ve boğaz enfeksiyonu, öksürük, halsizlik i, bazen de ishal ile devam eden bir şey. Öksürük kolay kolay da gitmiyor. Ateş antibiyotik düşmüyor. Ateş 3 günden 7 güne kadar sürüyor, falan. 
0 oy
(335 puan) tarafından
Hastalık sütten geçmez. Hatta emdikçe direnci güçlenir. Süt bebeği korur. Emzirirken maske kullan. Başka yapacak bişi yok. Sakın emzirmeyi kesme. 
tarafından
Yok kesmem aslaa ben Bebegm yalancı emziği tuttu diye kıskanıp ağlayan bı anneym asla yapmam onu :)
0 oy
tarafından
Sütten hastalık geçemezzzzz
tarafından
Çok iyi anladimmm:)çok iyi vurgulamssn sonda :)çok sağolun rahtladm valla
tarafından
Hahahaha kız böyle hurafelere deli oluyorum yaaa :D  iyi canım sevindim
0 oy
(60 puan) tarafından
Ben biliyorum canım kardeşim geçirdi o hastalığı ve geç teşhis edildiği icin o virüs kalbini etkileyip kalbine üfürüm yapmış 1hafta hastanede yattı o zaman 11 yaşındaydı  atlattı çok şükür  simdi18yasinda ama her ay o virüsten korunmak için iğne vuruyor 
tarafından
Hadi canım geçmiş olsun bn gittim iki gün önce acile öyle bişey demediler baktılar serum verdiler sadece emzryosn diye olsa derler di heralde bademcikler enfeksiyonuymus yanlış bilmiyosam
(60 puan) tarafından
Evet bademcikte başlıyor eğer hemen fark edilmezse normal bir grip zannedilirse vücuda dağılıyor ve ilk kalbi etkiliyormus benim kardesimi normal grib zannettiler bir iki ay sonra kardeşim anne hiç gücüm yok çok kötüyüm dedi bizde tabi başta inanmadik en sonunda tamam bi doktora götürelim dedi doktor bile inanmadi kardeşime hicbirsey yapmadan eve yollamak istedi ama annem illa kan alın kanına bakın dedi iyikide bakmislar kan sonucu çıkınca hemen yatış verdiler  sizinkide vucuda dagilsaydi derlerdi tabi demekki dagilmamis zaten uzun süre tedavi edilmezse vücudu etkiliyor ama size müdahele etmişler o yüzden korkmayın sizede geçmiş olsun
0 oy
(439 puan) tarafından
Malatya da aciller full dolu domuz gribi ve at gribi salgını varmış heryerde var demekki yabancilardan gecms
tarafından
TV dede gergedan gribi diye bişey duydum aslı varmı bilmiyorum
0 oy
tarafından
yook artik tam tersi sen hasta oldugun zaman sutundeki antikorlar yukselir ve bebegin hasta olmasini engeller bu zamanda okutanda doktor olmus okumayanda
0 oy
(667 puan) tarafından
Canim galiba,salgin var bizim de komsunun cocuklari hastaydi evlerine gittim bana,onlardan gecti galiba,cunku insam icine baska,yere cikmiyorum benegm ve ben varoz bademciklerm agriyor ve atesm cok yuksekti bebekle evde ikimzdik esm sehr disinda o kadr zor ki hasta halinle bebek bakmak halszm dinlenemiyorm da bebegm de su anlik bisey yok insallah bulasmaz sut korur onlari
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Var canim benim kizimda cikti oda hem eklemlere hemde kalbine vurmus 
0 oy
(335 puan) tarafından
Sütten hastalık geçemez. Aksine, bebeğini koruyucu antikorlar geçer. Bu dönemde emzirmeyi kesmek yerine devam etmek lazım. Bebeğin hastalıklara karşı direnci emerek güçlenecek çünkü. Emzirirken maske kullanın. Onun dışında hiçbir şeye gerek yok. Bebeğin şifası sütte çünkü. 
0 oy
(535 puan) tarafından
Ne salgini varsa su sira allahin izniylee gecer insallah 1hafta bebegimle ne cektim ben bilirim suanfa benim  biraz boğazım agriyor oglum öksürüyor resmen eve hapsolduk

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 176 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 149 göst.
5 Aralık 2022 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 273 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Cananadiguzel (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 192 göst.
25 Mart 2021 Aile kategorisinde Busraknc58 (70 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,385 cevap

34,884 kullanıcı