0 oy
1,287 göst.
Aile kategorisinde tarafından
bu akşam dualariniza beni de katar mısınız 

biliyorsunuz esimin ailesi dolayısıyla yuvam yıkılacaktı ve ben hâlâ çabalarım sonuç vermezse son çare olarak düşünüyorum 

babasi geldi gecen kalmaya dün gitti esim evde yokken siz alevisiniz vesaire vesaire(babaannem azeri gocmeni ve alevi annemin de uvey babasi lazdi  diye sürekli laf carpiyor kendisi hz.Hasan'dan geliyormus sözde bu yuzden cok kibirli) laflar saydirdi o kadar uzun süren bir konusmaydi ve o kadar kiriciydi ki o gittikten sonra saatlerce ağladım neyse burda anlatıp sizi de sıkmak istemiyorum bu daha hicbisey gorumcelerim kaynanam ve kayinpederim cok zulümleri oldu bana evim ayrildi hâlâ daha devam ediyorlar maddi manevi sömürüyorlar bizi

lütfen bana dua edin tez vakitte hayırlısıyla esim ben ve evladım bu memleketten cikalim geri dönmemek üzere ilk kez dua postu açıyorum Allah rızası için beni dualarinizda unutmayin ozellikle bu gece ben de özel bir dua edicem bu gece inşaAllah Rabbim kabul buyurur...

28 Cevaplar

0 oy
(213 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Yer gok dua ustune tabiki allah yardimcin olsun ne istiyorsan o olsun ins hayirlisiyla sende cNim.namaz sonlarinda yada normal zamnlarda kenzul arş  duasini surekli oku arapca bilmiyorsan turkcesini oku bem cok faydasini gordum herturlu sikintin icin niyetine al ve inanarak oku bikmadan uzlsanmadan allahin izniyle feraha eriseceksin duam seninle<3

tarafından
Aminn Allah razi olsun❣ bu duayi okucam inşaAllah sağolasın canım❣❣❣
(213 puan) tarafından
Anlaminada bak canim gercekten dahada inanarak okuyacagina inaniyorum sende sogol :)
tarafından
bakicam canim arapca okumasini biliyorum ama meal olarak bilmiyorum ikisini de okuycam ❣
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum dualarım seninle tez vakitte ayrilirsiniz ordan inşallah (kimsenij yaptığı yanına kalmaz canım )
tarafından
Allah razı olsunn ❣
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim
tarafından
Allah razı olsun ❣
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Insallah gonlunden gecenler hayirlisiyla kabul olur. 
tarafından
Amin insaAllah Allah razı olsun❣
0 oy
(76 puan) tarafından
Allah yâr ve yardımcın olsun Allah'a havale et ne olursa olsun insanların dini dili ırkı mezhebi ayrımına karşıyım Allah hidayet versin 
tarafından
Amin Allah razı olsun ❣
0 oy
(6,053 puan) tarafından
senin postlarını biliyorum canım Allah onlara vijdan versin seninde güzel kalbine gore versin şöyle uzak uzak yerlere gidin kafanız rahat olsun coooookkkkk mutlu ol insAllah aminnnn❤
tarafından
AMİNNN İnşaAllah Allah razı olsun canım benim❣❣
(6,053 puan) tarafından
cümlemizden canim benim ❤
0 oy
tarafından
İnşallah canım benim inşallah. Rabb'im sana birlik dirlik versin.  Hayırlısı ile yuvanı  taşırsın rahat bulacağın bir yere. Onlara da hidAyet versin  inşallah.  

Peki eşinin  bi girişimi  var mı  ? Başka şehirlerde iş vs gibi ?
tarafından
Aminn İnsaAllah Allah razı olsun ❣❣❣
eşimle dün akşam da konuştum benim de kafamda var bir şeyler sen rahat ol sabret dedi istanbulda malum geçim zor burda maddi imkanları guzel bu yuzden para biriktiriyoruz normalde meslegi bilgisayar programcisi istanbulda da kaldi bes sene kadar çevresi var sirket sahibi arkadaşı var cok rahat is bulur insaAllah
tarafından
Senin ailen şimdi Söke de mi  İstanbul da mı  ?
tarafından
ailem sokedeler
0 oy
tarafından
Allah gönlüne göre versin canım inşallah. 
tarafından
Allah razı olsun ❣
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allhim yardmcin olsun canim 
tarafından
Aminn Allah razı olsun ❣
0 oy
(119,434 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun
tarafından
Allah razi olsun❣
0 oy
tarafından
allah yardımcın olsun evini gönlünü feraha kavuştursun inşallah canım benim elbet geçecek böyle kalmayacak ama onlarında yanina kalmasın inşallah allahin duası sen ve ailenin üzerine olsun 
tarafından
Aminn Allah razı olsun olsun canım benim ❣❣❣
0 oy
tarafından
insallah Allah esine akil fikir verir ailesini toplayip toplayıp getirmez size

aileside insallah yuzsuzlugu bırakır ayaklarını keserler ve insallah rabbim gönlüne gore verir ♥️❤️
tarafından
Aminn Allah razı olsun
diger eltilerim biri onbirsene kaldi burda k.pederimin oz yegeniydi dayanamadi istanbula gitti kaynim gelmem ben dedi istanbula esi dava acti mecbur pisi pisi gitti kaynim davayi da geri cektiler
oteki eltim de k.pederin yegeninin kızıydı o da dayanami bir sene sonra kacti gitti bursaya pesinden de esi gitti ve esimin ailesi asla bitlisten çıkmazlar buraya aşıklar asla birakmazlar esime dedim zaten ziyarete bile kabul etmem eger gidersek bu sehirden yok oyle birsey gelemezler oraya kadar dedi
tarafından
o zaman insallah en uzak ile gidin canim
tarafından
Aminn insaAllahh Sağolasın ❣❣❣
0 oy
(1,294 puan) tarafından
İnşallah gönlünden geçen senin için hayırlı olur ve tez zamanda gerçekleşir sende bana dua et kuzum bende boşanmak istiyorum ama bakalm
tarafından
Allah razi olsun canım
ikimize de hayir kapıları açsın Rabbim
0 oy
(455 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun, gönlüne göre versin inşallah canım 
tarafından
Aminn Allah razı olsun canım ❣
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Burda hamile çok ve iyi insanda. Bende kaynanam benimle kalıyordu artık yaptıklarından gına gelmişti kafayı yicektim en son boşanma kararı aldım eşim fark edemiyordu dua istedim herkesden allah dua edenlerden razı olsunki rabbim yardım etti eşim gördü ve beni istanbuldan alıp bursaya getirdi okadar mutluyumki rabnim sana da nasip etsin canm nedemek istedini çok iyi anlıyorum çok zor cahil kafalarla uğraşmak korkma rabnim mazlumun yanındadır ben ettim sana dua
tarafından
Allah razı olsun canım benim senin adina da cok sevindim sanki kendim kurtulmuş gibi sevindim inşaAllah bana da nasip olur burdan kurtulmak
peki senin süreç nasıl ilerledi eşin nasıl ikna oldu
(1,063 puan) tarafından
Valla canm ne yalan söyliyim çok zordu hamileliğim boyunca tırlatma aşamasına geldim baktım olmuyor annesinin yaptıklatını ispatlamak için ablasını kullandım msjlarda. Kayıt tuttım spnra telefondan ses kaydı yaptım kendisi zaten şok oldu inanmakta hep zorlanıyodu üstüne abarttığımı sanıyordu böyle ıspatladım ama baktım bişey değişmiyor hergün ailesinin açığını gördükçe ona işledim yapılanları görsün diye ama fark etmeden sonra baktım siper almaya başladı ama evi taşımıyor doğum yaptım annemde kalocam defim annem bakıcak dedim anmemde kaldım bir ayın sonunda gitmek istiyorum dedim eve gelmicem dedim gerçekten gitmedim o da anneme gelip gitmek zorunda kaldı ona da gına geldi açık açık en sonunda söyledim istemiyorum aileni tervihini yap yapamam annem yaşıcak biLe diypsan annenle yaşa ben gelmiyorum dedim boşanalım çıktı gitti kavga ettik baya hatta. En sonunda aradı bursaya taşıyorum evi dedi gelcekmisin dedi apartopar taşındık anneside abasına yerleşti
tarafından
ne güzel cok sevindim adina bundan sonra hersey gönlünce olur inşa Allah
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun inşallah amin ❤️
tarafından
Aminn Allah razı olsun ❣
0 oy
tarafından

Aleviler hangi soydan geliyormuş acaba cahil cahil konuşuyorlar ne kadar kolay bir insanın dinine laf etmek 

“Herhangi bir kimse, din kardeşine 'Ey kafir!' derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner.” buyurdular. (Müslim, 1/319)

Tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner, ifadesinin manası tekfiri kendine döner, kendisi kafir olur, demektir. 

tarafından
Senide Allah tez zamanda bu insanlardan kurtarsın Insallah
tarafından
Aminn Allah razı olsun cahiller işte artik tahammülüm kalmadı bu zihniyete babaannemin annesi rus bunu kayinpederm biliyor iki de bir laf atıyor rus tohumları falan diyordu artik illallah geldi
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Allah feraha kavuştursun insallah canm hakkinda hayirli olan olsun 
tarafından
Aminn Allah razı olsun ❣
0 oy
tarafından
Şuan yeni ayrı ettiniz diye bu kadar lackalar unutma birnzaman sonra bu kdr olmicak bende ilk ayrı ettim zaman 1 sene çok sıktılar bizi şimdi rahat birsktilar alisamiyo işte ailesi sinir oluyorm ömür boyu senle yaşayacak diye bişi yok erkek bu herkesin kendi sorumluluğu var 
tarafından
bunu anlamiyorlar ki ogullari evlenmis çocukları var hala kanimizi icseler durmuyorlar
0 oy
tarafından
Cok üzüldüm senin adina canim Allah sabir versin inşallah Rabbim kimsenin yuvasini dagitmasin dagitmak isteyenede firsat vermesin inşallah 
tarafından
AMİNNN Allah razı olsun ❣

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 439 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 516 göst.
26 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 162 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Emine S (16,030 puan) tarafından soruldu