0 oy
1,153 göst.
Aile kategorisinde (3,559 puan) tarafından

image

Özledim be çocukluğumu o mandalina kabuklarını sobanın üstüne atardım hey gidi çocukluk hey =))))

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yazıyı okurken ilk aklıma gelen o oldu ") o portakal kabukları sobanın üstüne mutlaka konurdu doğal oda parfümü ") hey gidi günler 
tarafından
Aynen bende tuvalete kaçardım ")) güzel çocukluk yaşadık anlatacak anılarımız var bu çok güzel bir şey ama kendi çocuklarımızın böyle anılarının olmayacak olması da bir o kadar acı
(3,559 puan) tarafından
Evet bu çok kötü işte nasıl bir dünya da nasıl bir ortamda büyüyecekler iyilik mı ettik kötülük mü bilemedim şimdi
tarafından
Biz elimizden geldiğince dünyalarını temiz tutmaya çalışıyoruz rabbimde iyi insanlarla temiz yureklerle karşılaştirsin inşallah ahir zaman da çocuk büyütmesi çok zormus
(3,559 puan) tarafından
Evet bizler ne şekilde nasıl büyüdük bir de şimdiki devire bak geleceğimiz zaten hiç parlak değil Allah hayır etsin
tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ayyy bende çok özlemişim yaaa off :((( üzüldüm cidden
(3,559 puan) tarafından
Kim özlemez ki canım en güzel günlerdi =)
tarafından
Evet yaa en çokta televizyon açık olurdu ailece sofrada otururduk annem babam kardeşlerim abim ablam keşke o günlere döne bilsek :((
(3,559 puan) tarafından
Keşke canım dönebilsek
0 oy
(120,151 puan) tarafından
Bemi annem bazen sobanin yaninda legende yikiyodu ☺️ 
(9,651 puan) tarafından
Benide:D sobanın üzerinde güğüm de ısınan suyla :D
(120,151 puan) tarafından
Bizim gugumun kapagi kep kirikdi ☺️
(9,651 puan) tarafından
Ben bide coraplari dayardim sobaya okuldan gelince yanık kolana kadar :D
(3,559 puan) tarafından
Ondan nasibini alanlardanım bende :D
0 oy
(1,374 puan) tarafından

Sobanın üstünde ıhlamur kaynıyor, kestaneler kızarmış:)

(3,559 puan) tarafından
Güğüm olurdu bizim sobanın üstünde en çok kestane ve mantarı severdim bir de ekmek =))
0 oy
tarafından
Aynen valla biz kestane pisirirdik o sobanin ustünde ekmek kizartirdik ahh o günler ozledim valla hele kısın okuldan gelince annemin yakmasini heyecanla beklerdim ellerimi uzatip isinirdim sicacik olurdu ellerim kucuk bir odanin icinde :)
(3,559 puan) tarafından
Kestane mantar ekmek bizde pişirirdik sabahları okula gideceğim zaman hazır olurdu annem ekmekleri koymuş sobaya yağ da hazır mis gibi yer giderdik
0 oy
tarafından
Güzel günlerdi :)))
(3,559 puan) tarafından
Hemde nasıl =))
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Yaziyi okurken bi an gecmise gittim :(
(3,559 puan) tarafından
İnsan özlüyor en çokta çocukluğunu mutlu anlarını özlüyor ne çabuk büyüdük
0 oy
(640 puan) tarafından

Yaaa o günler çok özleniyor bak iste anılarım depreşti  :( ailemi özledim 

(3,559 puan) tarafından
Biz ne ara büyüdük anne olduk =))
(640 puan) tarafından
Hiç sorma yaa cidden birde uzakta olunca insan daha da hasret kalıyor
(3,559 puan) tarafından
Ben ilk evlendiğim yıl alışamadım ağlayıp duruyordum anne baba abi yok başka bi şehir evde bi başınasın sesleniyosun kimse yok ay ne kötüydü kaç kere bi başıma eşim işteyken kahvaltı yemek yiyemedim ağlamaktan zoruma gidiyordu yetim kalmış gibi aile bambaşka gerçekten
(640 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşamışız ve ben hala yabancı şehirde  tanıdık kimse yok cidden çok zor oluyor gün boyu evin icinde tek başımayım bunalıyorum hafta sonu gelsede dışarı çıksak diye iple çekiyorum :(
(3,559 puan) tarafından
Aynı bacım değişen bişe yok bende hala uzaktayım anamlardan eşimin sülaleden var bi kaç kişi onlarla da görüşmem öyle fazla şimdi bi de çocuk oldu tam arar oldum anamı :(
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Sobanın yani her zaman benimdi.. şuan hala annemlerde soba var gittiğimde dibinde oturuyorum :D 
(3,559 puan) tarafından
Evet keşke zamanda yolculuk yapabilsek:)))
(2,267 puan) tarafından
Keşke ya gider uzun süre donmezdik :D
(3,559 puan) tarafından
Çocukları da alalım kız =)))
(2,267 puan) tarafından
Ahaha çocuklarla çocukluğumuz güzel fikir aslinda:) ben cidden üzülüyorum bizim gibi çocukluk yasayamayacaklari için
(3,559 puan) tarafından
Ay isterdim ki çocuğumla çocuk olayım beraber oynayalım onlara bizden başka arkadaş olmaz biz korur kollardık yavrularımızı  yaşayamayacaklar akşamlara kadar dışarda saklambaç  yakan top oynayamayacaklar
0 oy
(1,065 puan) tarafından

Ahh ahhhh gerçekten  biranda eskiler gözümün çnünden aktııı geçtiiiii    heleki  banyodan sonra  yataga girip  tavana vuran sobanın ışıltısını seyredip güp güp  yanan sesiyle   uykuya dalmak   ne güzeldi  çocukluğum  ne güzeldi herşey şimdi evler  kocaman sevgiler  samimiyetler küçücük  :'(

(3,559 puan) tarafından
Al benden de o kadar canım öyle güzeldi ki çocukluklarımız ne çok şey yaşamışız meğer
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Tam yazıyorken i mandalina kabukları da sobanın üzerinde diye senin notu gördüm:) o sobanın külünde patates en sevdiğim:) kahvaltılarda sobanın üzerinden o ekmek kızartmak üzerine direk yağ bal :) off off.. şuan çok pişmanız en azından özlem gidermek için evin bi odasına soba kurabilirdik:/
(3,559 puan) tarafından
Ekmek ve mantar favorimdi okula giderken annem hazır bi şekilde uyandırırdı ah çocukluk ah bazen iyiki büyüdük diyorum anne olduk bazen keşke çocuk kalsaydık o güzel günler hiç gelip geçmeseydi diyorum =(
0 oy
tarafından
Ay cok duygulandiimmmm suann cok ozledimm o gunlerimiii :/
(3,559 puan) tarafından
Keşke zamanda yolculuk yapabilsek
tarafından
Keskeeee canim. Gitmek istedigim tek yer ailemin yani cocuklugum olurduu aglicamm smdi :/
(3,559 puan) tarafından
Olacak o kadar izlerdik neler neler vardı ya herkesin eminim gitmek isteyeceği tek yerdir aile yani
tarafından
Evett canim ksinliklee
0 oy
tarafından
Yaaa evet eski günlerimi hatırladım bide benim yatagim sobanın tam yanındaydı gupgup yanardi demlik sesi cizzzz diye gelirdi Allah o bana ninni sesi gibiydi off sobali bir ev bulursam gidip yaticam yanında :( of kız duygulandım şimdi 
(3,559 puan) tarafından
Elimizde olsada çocukları da alıp bi geçmişe gidip gelsek kız
tarafından
Botlarim su içinde kalirdi içine poşet giyerdim her okuldan çiktigimda botumu o sobanın yanına koyardim sabah Gine giyerdim sıcacık yok kiz biz tek gidelim şimdiki çocuklar rahatlar begenmezler hiç Bi şeyi biz ozmn daha mutluyduk ay kız gözlerim doldu Allah seni
(3,559 puan) tarafından
Kız alalım çocukları ne olacak gelsinler anneleri nasıl büyümüş nerde yaşamış görsünler =)) evet o zamanlar daha mutluyduk
0 oy
tarafından
bende ozledim o günleri canim❤️♥️
(3,559 puan) tarafından
Özlenmez mı canım ya herşey öyle güzeldiki ❤❤
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Ay evet ya çok güzeldi o gunler:ermm:

(3,559 puan) tarafından
Gelmez bir daha o günler:/
0 oy
(2,708 puan) tarafından
Yaaa o günlere gittim ne güzeldi o güne de bugüne de milyonlarca kez şükürler olsun 
0 oy
tarafından
Ben her gün özlüyorum o anıyı ne güzl günlerdi hatta bazen gözlerim doluyor 
0 oy
tarafından
Aynen bee ne güzeldi sobanin onunde banyodan kosup kurulanirdik yanaklar kipkirmizi:)
0 oy
(5,913 puan) tarafından

Gozumde canladi koskoca maziii :(keske o gunlere geri donebilsek o zaman mutluyduk be insanlar daha bir iyiydi daha bir merhametli daha bir vicdanliydi kadir kiymet biliniodu 

0 oy
(2,332 puan) tarafından
Yalan oldular hepsi ya. Ne güzel günlerdi. Ben en çok biber kozlerdim sobanın üzerinde alt tarafına da patates atardık ☺️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 213 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 341 göst.
6 Haziran 2024 Diğer kategorisinde nehir2020 (827 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 473 göst.
0 oy
2 cevap 133 göst.
20 Mayıs 2024 Aile kategorisinde E.m.hs (196 puan) tarafından soruldu