0 oy
1,618 göst.
Aile kategorisinde (964 puan) tarafından

Bebek bakımda bir post gördüm 16 günlük bebeğinin aglamasina tahammülü yokmuş ????

O arkadasa içimden gelenlerin bir kısmını yazdım.

Ama mesele o değil. 

Mesele şu ki agresif, sinirli,  tahammül eşiği düşük olan annelerin büyüttügu bebekler...

Düşünüyorum da 

Bebek uyumadi diye acaba bebeklerine bağırıp sarsip hatta dovenler falan var dir demi ???

Ben yıllarca araya araya buldum şimdi uyurken bile başında bekliyorum acaba uyanır ağlar da duymazsam diye.

Oraya da yazdım buraya da yazayım kimsenin anneligini sorgulamak benim haddim değil ama herkez haddini bilsin de bi anneligini sorgulasin. Nedir ya 16 günlük bebeğe tahammülü olmamak ???:'(

24 Cevaplar

0 oy
(5,938 puan) tarafından
Bence Benin şahsi düşüncem  anneliği yapamayacak olana Allah nasip etmesin anneliği. Yahu bu bebek 16 günlük te olsa 1 yaşında da olsa nasıl koyar bir anne bebeğine tahammül edememeye 3 haftadır 1 yaşındaki oğlum azı dislerinden dolayı gece 4 kere kalmar oldu canı yanıyor diye içim parçalanıyor saat başı ayaktayım.kurban olurum veren rabbime oyaliyorum aklını celiyorum seviyorum öpüp kokluyorum uyurken bile icim gidiyor .
(964 puan) tarafından
Ahh Aslım ahh...
Topa tuttular beni yorumları gördün mü.
Onlara da kizmiyorum onlarda kendi düşüncelerini yazmislar saygı duyarım.
Ama kimse de beni dusuncemden geri alamaz. 16 günlük bir bebeğe Tahammülum kalmadı deliriyorum yazabiliyorsa demek ki daha fazlasını da yaşıyor bu anne.
Ve ben altını çizerek tekrar belirtiyorum ki derdim onun anneliği değil onun elinde büyüyecek çocuk benim derdim. O kadın Aslında şuanda bir rol model. Onun gibi niceleri var malesef ve elimizden birsey gelmiyor çünkü onlar da malesef ama malesef üreme organlarına sahip olarak gelmisler bu dünyaya
(5,938 puan) tarafından
Ben senin ne demek istediğini çok iyi anladım evet lohusalık döneminden geçiyor yepyeni bir hayat yepyeni bir başlangıç ama o bebek dünyaya gelmeyi Kendisi istemedi anne babanın kararı ile dünyaya geldi ilk 4 ay uyku Nedir Bilmedim kolik bir bebek akşam 10 sabah 5'e kadar sürekli kucakta banyoya bile nasıl girdiğimi Bir Ben Bir Allah biliyordu eşimin yardımları gayet oldu tabii ki de hala da çok yardım eder düzene kurmam için 6 ay geçti ama her zaman şükrettim Allah sağlıklı bir evlat verdi diye sesi çıkıyor ağlamasını duyuyorum diye derdini ağlayarak anlatıyor bir sancısı olmasa ağlamaz Ayrıca hep şunu düşündüm Hiç bilmediğim bir ülkeye ne dilini ne Sokağını beni bıraksalar kapalı bir kutuda karanlığın içinde birden salsalar oranın dilini eğitimini Sokağını marketini öğrenmem için en az 1 yıl geçmesi gerek bebek de böyle Anne karnından çıkıyor hiç bilmediği bir ortam ve yaşam başlıyor alışabilmesi için aylar geçiyor.
Yani bunları göz önüne almıyorlar mı Onu anlayamıyorum ben de 16 günlük bebeğe eminim bağırıyor dur da kızıyor dur da anneye en çok muhtaç olduğu zaman bunların geçeceğini bilse ve bilseler
Her şey çok daha kolay olur anne stres altında olduğu zaman bebek sakinleşmez ki zaten.
(964 puan) tarafından
Çok haklısın canım. Umarım zamanla o ve onun gibi stresli olan anneler de önce kendilerini sonra da bebeklerini sakinlestirmeyi basarabilrler. Çünkü dediğin gibi ilk 1 yıl gerçekten emek ve büyük sabır isteyen bir süreç.
Allah yardım etsin daha diyecek birsey bulamıyorum çünkü
(5,938 puan) tarafından
Amin canım Allah hepsine güç kuvvet versin
-Reklam-
0 oy
(2,578 puan) tarafından
O kadar kötü bir post açmamış kadın lohusa ve gayet normal bir süreç abartmaya gerek yok
(964 puan) tarafından
Saygı duyuyorum düşüncene.
Farklı pencerelerden baktık o vakit seninle.
Çünkü ben nice depresyona girmiş lohusalar gördüm ki intiharin eşiğinden dönen.  Ama o arkadaş farklı bir boyutta şuanda benim gözümde. Adını Sen Koy ister lohusalik de ister depresyon de. Ama bu her neyse nirvanaya ulaşmıştır çünkü TAHAMMULUM KALMADI DELİRECEGİM diyemez arkadaşım.  Açık ve net. Anneysen gazına da cazına da razı geleceksin. Henüz 16 günlük ve oda bilmiyor ne yapmak istediğini yada ne yapması gerektiğini...
(2,578 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun diyecek biseyimiz yok annelik sabır ister sabır versin bolca
(964 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
düzenlendi
Postu okumadim ne tarz yazmis bilmiyorum ama kimsenin ne cektigini bilemeyizz.. tahammulu yok diye kotu anne sifatinida kazanmamali. Lohusalik pskolojisi var artii benim bebegimm aksam 6 7 gbi bir baslar gece 12ye kadar 1 saniye susmadan morarana kadar aglardii her allahin gunu. Ve benimde tahammulum kalmamisti o sekilde aglamasina cunku saatlerce aslaa 1 saniye bile olsa susmaz saatrlce morarana kadar aglardii ne yani benimde tahammulum kalmadi diyorum diye bebegimi dovup bagiriyorum anlamina mi geliyor hayiirr.. Kotu annemiyim asla degilimm. O yuzden kimin.ne yasadigini.bilmedenn yorum yapmayalim bencee benim bebegim durduk yere bile aglardi alti temiz karni tok oldugu halde o kizi en ii ben anlarim 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 718 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Zbasmmr (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 282 göst.
0 oy
12 cevap 1,316 göst.
12 Mart 2020 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,230 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 355 göst.
1 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Esmosum (7,947 puan) tarafından soruldu