+1 oy
688 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Ya genital bolgemde yani agiz kisminda degisik birseu hissediyorum boyle sanki orasi acilip kapaniyor sanki birsey var orda bebek oraya kadar inemezki  anlamadim bu ne boyle 

Bugun doktordan geldim bana sanciin varmi diye sordu sancinin ne oldugunu bilmiyorum nasil bisi bilmiyorum dedim. Ama dedim  hep genital bogle kismimda hissrdiyorum dedim 

Ya neyse neden  okadar asagida birsey hissediyorum sizdede oluyormuydu tam telafuzda edemiyorum resmen sanki birsey pirtlicak gibi ordan 

Haftam :20 olucakkkk

8 Cevaplar

0 oy
(1,964 puan) tarafından
32+5 olcaz yarin hic ole biseyim olmadi galiba olsa anlardim anlamadm.cnku :) inşallah normal biseydr canm fikrm yok
(10 puan) tarafından
26 gun hastanede kaldi
tarafından
Cok gecmis olsun  simdi iyimi :(
(10 puan) tarafından
bende toplandiguni hissediyordum sonra agri yapiyordu
(10 puan) tarafından
sukur iyinsimdi
(1,964 puan) tarafından
MAşallah canim saglikli olsnda baya erken doğmuş bebiş
-Reklam-
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Vajinada kasılma gibi bişey mi?
tarafından
Bakiyordu iste sonra sancin varmi dedi. Bende sanci nasil.birsey bilmiyorum bir kac kere orda toplandigini hissettim dedim açılma  falann yok ama bir agrin var burda agri goruyorum alt kisminds dedi buyuzden magnezyum yazalim dedi
(1,374 puan) tarafından
Devam ederse tekrar git bi dr a canım haftan daha erken
tarafından
Yarin bir aricam sorucam olmazsa pazartesi gidiyim  cunku garip geldi boyle olmasi  cok sagol  kertenkelem kertenkelerden cok korkarim :( ❤
(1,374 puan) tarafından
Ben tatliş olanlardanım :))))) Ne demek kuzum inşallah bi sorun yoktur
tarafından
Biilmiyom normal degil diyolar :(
0 oy
(119,968 puan) tarafından
Eger anlatmak istedigin sey vajinada kadilma gerilmeyse ben dun gittim kontrole dr onumuzdeki hafta vajinal kasilman olabir korkma panik stres olma som zamanlar olur dedi 34+5 senin haftam erken ama niye oyle oluyo ki
tarafından
Bilmiyorum  bugun bana doktor hersey yolunda dedi neden bana birseyden soz etmedi anlamadim sende agri goruyorum dedi agrim varmis alt kisimda  onu gosterdi ve magnezyum verdi  a
0 oy
(996 puan) tarafından
Canim haftan erken bide doguracak olsan bile alttan sadece baski hissedesin yani buyuk tuvaletin cikmiyo gibi ama seninki tahminimce akintin fazlaysa genital bolgende kayganlasma olusuyo ve insana rahatsizlik bi huzursuzluk verebiliyo 
tarafından
Hayir iste 1. Soylediginiz gibi oluyor 1 haftadir boyle hemen hemen.akintim bastan  beri vardi hic boyle hissrtmemistim :(
(996 puan) tarafından
Canim eyer alttan baski hissediyorsan mutlaka doktora gorunmelisin ve soylemelisin belki erken dogum riskin vardir helki doktor oblndan sormustur sancin varmi diye sen mutlaka git soyle belki erken nst isteyebilir
tarafından
Tamam ben gidiyim en iyisi korktum valla
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım ben 32 de doğum yaptım kasılma başlamıytı 4 gün boyunca devam ettiğinden doğum yapmak zorunda kaldı dr. Ama benkasılmaları  hiç hissetmedim. Öncelikle bebiyin büyüyor ve hareket ediyor bikaç haftaya kadar net hissedersin karnında. Birde vajihal bölgede mantar siğil sivilce çıkmış olabilir mi diye düşündüm ama bunlar olsa ağrı kötü koku ve kaşıntında olurdu heralde. Birde rahum ağzı kısalması oluyor bende az düzeyde oldu ama hissetmedim. Belki hormal bişeydir fakat doktora danışssan iyi olur.
(1,865 puan) tarafından
Canım rahim ağzı kısalığın içinövajinal usgdenöbakıyordu bana ama haftam ilerlediğinden serklaj olmadım takip etti kısalığı . Ayrıca benim dr 12. Paftadan sonra hep retaylıda baktı tüp bebekti benimki. Yani bebiyin gelişimi için kritik haftalar oluyor  o haftalarda kesin bakılmalı ama öncesindere kontrol için baktırmanın sakıncası yok
(1,865 puan) tarafından
Ayrıca en başta rediğim gibi her gebelik farklı senin durumunda normal olabilin pilvik kasların kasılıp gevşemesinden de olabilir( rahim kasılmasıyla pelvik kasılma farklı) daha önce kegel egzersizi yaptışsan pelvik kasılması olup oymadığını anlarsın. Şimdi endişelenme zaten doktdra gitmişsin bişey olsaldı fark ederdi kontrolde
tarafından
Ben 2li test yaptirdim hicbir sorun gormediler. Bugun muanemdede gayet iyi hicbir sorunu yok dedi. En iyisi  aklimdaki dusunceler gitmesi icin doktora sormam.
tarafından
Cok sagolun bendebirsey olsa derdi diye dusunuyorum ama bir sorucam yinede
(10 puan) tarafından
selfiks kisaligim 21 di
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Benim pırtlıcak gibi değilde genital bölgenin üstünde tepiniyo tekmeliyo :D
tarafından
Niye acabaaa oraya iniyolaar kocaman karin varkeenn
(25,223 puan) tarafından
Sanamıı soracak kız mekan onların :D

İlgili bir soru bulunamadı