0 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar dogumuma az kaldı Subat da olacak ama ocağın sonu da olabilir belli olmaz ilk doğum yapanlar hemen açılma oluyor mu yoksa baya uzun mu sürüyor korkuyom ben hemen açılma olmaz da sezeryana alırlar diye :((

9 Cevaplar

0 oy
(89 puan) tarafından
Korma canö allaha emanet olll.kişiden kişiye değişiyor 
-Reklam-
0 oy
(17 puan) tarafından
Benim olmadi 41 haftada sezeryan aldılar hemen .. günüm geçmişti 
tarafından
Sezeryan kötü mu peki cnm
(17 puan) tarafından
Beni komple uyutuydular bişey hissetmedim sadece ayağa kalkma aşaması biraz zorladi beni
tarafından
Şimdi nasilsn pek i agrilarin varmi sütün geldi mi hemen
(17 puan) tarafından
2.5 ay oldu doğum yapalı şuan iyim gayet evet geldi
0 oy
tarafından
Bende geçen sene nisanda yaptım ilk doğumumu. Hastaneye gittiğimde nerdeyse doğuracaktım 8 cm açilmam olmuş. 2 cm açilma için 3 saat sancı cektim. 
tarafından
Kaç haftalık dogurdun
tarafından
Tam 40. Haftada doğurdum.
0 oy
(31 puan) tarafından
Benim hic acilmam olmadi oglumda fitil denediler balon denediler suni sanci verdiler tik yok 5 cm gecmedi o kadar sey deneyince 5 cm oldu sonra acil sezeryan bunyeden bunyeye degisiyor bana ilk fitil taktiklarinda 12 saat sanci suresi vardi acilmam olsun diye yaptilar 12 sonunda 1 cm acilmam oldu suriyeli bir bayan vardi orda ona taktilar 2 saatte kadin 7 cm acikligi oldu yani bunyeden bunyeye degisiyor canim korkma Allah hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin benimde ocagin sonunda 36 haftaligiz bizde ❤❤
tarafından
Benle aynisin sende normal doğum mu olacak senin
(31 puan) tarafından
Sezeryan olacak benimki
tarafından
Anladım cnm sen kendin mi sezeryani istedin
(31 puan) tarafından
Yok mecburi acilmam olmuyor benim
0 oy
(119,333 puan) tarafından
Suni sanvi acilmayi kolaylastiriyo diyolar bilmiyom benim dogumda 14 subatta 
tarafından
Suni sancidan da korkuyom hiç istemiyom onu aslinda
0 oy
tarafından
Herrkesn farklı olur canm kimnde hmm kmnde geç ama sorgulamadan anı yaşa bnce normal doğum yapicaksan yoksa korku sariyo ama sen bilmeden yaşarsan daha kolay olur bol dua sabır seni inşallah bebisine kavustursun:)
tarafından
Ya biliyorum normal dogumu aslında annemden biliyom evde o sanciyi saaatlerdir çekti çok kötüydü duvarları tirmaliyordu:(
tarafından
İlk doğumum olacak diye endişe içindeyim
0 oy
tarafından
Cnm hiç korkma benim rahim ağzı çok kaln olduğu için açılma olmadı. Ama biz ısrar ettik normal doğum için en sonda bebiş kakası yediği için sezeryana aldılar kolay kolay sezeryana almazlar
tarafından
Kakasını yerse bebeğe birşey olmuyo demi etrafimdakiler de diyo da günün geçmesin dikkat et diye
tarafından
Cnm benim 39 hafta 5 günlük doğdu allahtan doktorum fark etti yeni yemeye başlamış. Doğduktan sonra içini temizlediler yedi sekiz saat yoğun bakımda kaldı gözetim altında tuttular eğer tabikide daha önceden yemiş olsaydı zehirlenmeye sebeb oluyor yada solunum sistemi yani karaciğeri zarar eder
0 oy
(311 puan) tarafından
Rabbim bir sancıda kurtarsın seni bu herkeste farklı ama sancıların olursa başlar başlamaz gitme hastaneye biraz ev de çek yengem 2 çocugundada öyle yaptı hastaneye girdi doğurdu hemen benim 41 haftada sezeryan ile doğum yaptım iki çocugumda sezeeyan ilk çocukta belden uyuşmalı istedim çok ağrı çektim çok ağladım ikincide genel istedim ilkine göre çok rahat geçti çok ağrım olmadı 5 gün yürümekte sıkıntı çektim sonra rahattım ve çok şükür sütümde geldi hemen stres yapma sağ salim doğsunda bebişin bi şekilde çıkacak nasılsa:) inşallah normal doğum olur hayırlısıyla 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 170 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gencanne456 (312 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 152 göst.
25 Şubat 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 307 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 185 göst.