0 oy
716 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Maddi durumum iyi degim ama Köşede birikimim var 2000 tl ve ben onu dogum için kulanmak istiyorum özelde ama kafam karma karışık ben o parayı çok zor şartlarda biriktirdim bir diyorum insan ömurde kac kez anne oluyo bir diyorum devlette yap o parayı köşede tut siz olsanız ne yaparsınız

35 Cevaplar

0 oy
(178 puan) tarafından
Doktorum iyi diye devlette yaptım ama pişman oldum doktorla dogum yaptıktan sonra işin bitiyor  iş hemsirelere geçiyor çok ilgisizlerdi hiç bebekle bile ilgilenmediler çagırdık mı gelmezlerdi rezil ettiler ama içAllah ikinci dogumu nasip ederse  özelde yapacam bu sefer
-Reklam-
0 oy
(667 puan) tarafından
Yasadigin yerdeki devlet hastanesi nasil temiz mi en onemlisi canm bebek orda,dogcak sonucta. Devlette yapacaksan sancilarini evde cekmeye calis son anlarni hastnede gecir cunku devlette cok fazla nazni cekmezler 
0 oy
(345 puan) tarafından
10 bin kere de özel de yap derim devlete yanaşma bacım ben çok çektim 24 saat sancı çektim inan son raddeye gelmeyene kadar sezeryana almıyorlar ben artık tepki veremiyordum sezeryana giderken düşün o doğum sancılarına tepki veremiyordum sonrasında da çok zorluk çektim bı daha Allah izin verirse kısmet ederse özele giderim kesinlikle ve kesinlik özele git en azinda bişey olduğu zamab ben size parayı boşa mı verdim diyebilirsin ama devlette daha seni azarliyorlar bana neler neler söylüyorlardı devletteki ebeler Allah onları ıslah etsin sende madem paran var git özele kardeşim hayatında ilk defa anne olacaksın o anların tadını çıkartmak varken neden sürekli diken üstünde olasın ki hele de paran varken bence pişman olma iş işten gectikten sonra o yüzden bence yüzde bir milyon ozelllll
(345 puan) tarafından
Yine para biriktirirsin ama o anların geri gelmezzzzzz para gelip geçici
0 oy
tarafından
Ben özel de gibi doğum yaptm devlete odalar tekli bizm hastanede çok ilgilileri tabi her yer aynımı bilemicm
0 oy
(609 puan) tarafından
Sezeryan olacaksan devlette yap normal doğumu özelde yap benim fikrim...
0 oy
(1 puan) tarafından
Bence devlet çünkü fark etmiyor iki yerde de aynı şeyi yasicaksin boşuna para vermeye gerek yok diye düşünüyorum bende özelde yapicaktim ama vazgeçtim devlette yapmaya karar verdim
0 oy
tarafından
Maddî durum ıyi dglse devlette yap canım mecbur kalmadıkça özelde yapma çünkü birikim zor yaptık diyorsun. Bende mecburen devlette yapcam ilk doğum ama olmayınca olmuyir 
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Ben ilk doğumumu özelde yaptım sadece ebeden mennun değildim çok inat aksi birisiydi .doğumdan sonra  serum takıyorlar ya serum bittikten sonra  damar yoluna takılan iğnenin kapağını açık bırakmış bir kalktım battaniyeyi bir açtım heryer kandı ayaklarım tutmuyordu bile annem koşa kosa gitti çağırdı. ***** ebe birde bana kızıyor kapağı neden actin diye   :D dedim siz iyimisiniz ne diye açayım ******** miyim ben dedim bir türlü kabullenmedi bende resmini  çekmiştim olayın hastaneye şikayet ettim .doktorum felan çok iyiydi ama ebe çok kötüydü benim 

image

0 oy
tarafından
düzenlendi
Canım birikimini ileride bebek için harca bence. Devlet hastaneleri de baya iyileşti artık. Eskiden bir odada iki üç tane doğum yapan oluyormuş.  Şimdi tek kişilik oldu. Düşün burası küçücük biyer olmasına rağmen doğum odaları tek kişilik ve kapılar şifreli.  Ebeler de doktorlar da acayip ilgili. Ileride bebeğin için harcarsın paranı.  
0 oy
(2,593 puan) tarafından
ben özelden yanayım canım maddi durumum çok fazla iyi değil ama şuan gittiğim doktordan çok memnunum 6 haftalık kadın doğumun aciline gittim bebeği göremedi boş gebelik olabilir falan dedi ertesi gün kendi doktoruma gittim kese içerisinde kalp atışını bile gördük doktoruma söylediğinde cihazlarla alakalıdır dedi ama sabaha kadar o psikoloji mahfetti beni birde bir kayıp yaşadım çok daha hassastım gelişmemiş olduğu için özelden yanayım ama çok iyi temiz ilgili devlet hastaneleride var benim annem kırklareli devlet hastanesinde ameliyat olmuştu platin takıldı resmen özel hastane gibiydi ama burası öyle değil ne yazık ki..
0 oy
tarafından
Hee devlet bir degil bende devlette oldum sanki özel hastane de olmuş gibiydim odam ayrı dogum esnasında ilgi çoktu yani yine siz bilirsiniz 
0 oy
tarafından
Devlette yapıp memnun kalanda var canım ben hamilelik sürecinde ve doğumda hep özele gittim bizde maddi olarak sıkıştık eşime devlete gidelim diye çok dedim kendisi istemedi çünkü erkek doktorlar giriyorlarmış bazen doktor olmadığı zaman ya da erkek hemşireler vs. Öyle şeylere gönlü olmuyor pek. Özelde yaptım çokta memnun kaldım açıkçası ilgi alaka herşey güzeldi.
0 oy
tarafından
kuzum ben son anima kadar ozelde konturole gittim sonra devlette dogun yaptim ikiside hastane hem ozele o kadar para verilmesi sacma o kadar para biriktirmissin kosede dursun eger ilerde bebegin icin kullanman gerekir veya cok zor bi durum olur kullanirsin bence devleti dusun benim dusuncem bu canim kosede kalsin kotu gun icin ama sen bilirsin 
0 oy
tarafından
Ben devlet hastanesinde yaptim ama inan bana çok iyilerdi .Ebem sürekli eşimin yanına gidip bilgi veriyordu 2 saatte bir. Benim elimi hic birakmadilar hadi kuzum hadi tatlım sen cok iyi bir anne olacaksin her daim yanimdaydilar ama doktor ve ebesi cok onemli canim ozel devlet farketmez
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum ben üniye gidiyordum acil doğum gerekti ve yenudoğan yoğun bakımda yer yoktu devllette de yer yokmuş farklı şehirde özel pastaneye sevk edildim 112 ambulanzla gittim bu yüzdende 6 gün özel hastane kaldım  hiç para ödeledik sevkli olduğum için. Şuan doğum yapacak olsam yine üniyi veya devlet hestanesihi tercih ederim. Çünkü bebişin acil iptiyacı olaursa küvöze her özel hastanede yenidoğan yoğun bakım ünitesi yok. Tam teşekküllö özel hastaneyse var. Ki böyle tam teşekküllü olanlarında ücreti yüksek. O yüzden önceliğin hastanenin donanımı olsun bence hem senin için hem bebek için. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 166 göst.
23 Mart 2021 Diğer kategorisinde Cennet Tarhan (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 446 göst.
13 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozgeceylinn (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 716 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 101 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu

384,958 soru

11,513,757 cevap

35,174 kullanıcı

...