0 oy
1,474 göst.
Aile kategorisinde (2,575 puan) tarafından
Sabah uyandım sobayı yaktım kizlar . Benim evimle kaynanamın evi yanyana arkamızda da eltimin evi var. Mutfağa girdim çay koymaya öyle bı börek kokusu geldi ki resmen avucumu yaladım canım nasıl çekti. Neyse eşime dedim nasıl börek kokusu geliyor. Oda akşam zeyneple (eltim) yapın dedi. 10 dk geçmedi kaynanam eşimi arıyor gel kuzum sana börek yapım karın yatiyordur daha dedi eşim caktirmadi yok dilek çay koydu dedi gel gel sıcak sıcak ye dedi. Sonra bende duydum seslenmedim. Ama içim içimi yedi ya hamileyim bitane bana da yapsan olur musun karnımda senin torununu taşıyorum. Sonra eltim aradı kız gel kahvaltı yapalım diye. Eşimde kaynanamı aradı dilegede yap felan diye kaynanam ne dediyse neyse gelmiyorum felan dedi. Eltime geldik kahvaltı yapıyoruz baktım kaynanam 2 tane böreği getirdi eşimin önüne al kuzum al sen seviyon ye dedi. Şeytan yüzüne tukurmedi demedi kizim al sunuda sen ye canın çekmiştir eşimde bağırdı nasıl bı insansin vicdan yokmu sende diye. Normalde de sorunumuz yok yani çok kötü oldum sinirden ağladım. Boşuna dememişler ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. Kusura bakmayın uzun oldu

31 Cevaplar

0 oy
(682 puan) tarafından
Valla cok dogru Bı söz aglarsa anam aglar gerisi yalan aglar yüz verme cnm nasıl bir vicdan yasıyor yüzsüz kadın 
(2,575 puan) tarafından
Çok zoruma gitti biliyo musun oturuyoruz sofranın içine koydu al kuzum sen seviyon ye dedi . Ucundan al kızım kokusu gelmiştir bile demedi eşim gözümün içine baktı ağlamadım tuttum kendimi kendi kendime gözyaşım ekmeğe döküldü
(682 puan) tarafından
Ayyy valla kıyamam bosver torunu oluncaya sen kucagına verme hatta yüz bile verme Allah büyük cnm takma kafana Allahın dan bulsun
(2,575 puan) tarafından
Aminnnnnnn hakkımı helal etmiyorum ki
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Merhametsiz demekki oğlu yemese ne var bir bir verse sonra işte gelin yüz vermiyo cemkiriyo oluyo rbabim merhamet versin 
(2,575 puan) tarafından
Eltimin iki küçük çocuğu var. Çocuklar da börek istedi ellerine vurdu yemeyin amcan yicek dedi normalde de eşimi hiç sevmez hiç anlaşamaz ve ben ne yemek yapsam bı tabak götürürüm canları çeker diye.
(12,777 puan) tarafından
Bidaha götürme sende yazık o çocukların da nefsi kim hakkı vericek Allah ıslah etsin
(2,575 puan) tarafından
Aminn aminn
0 oy
(103 puan) tarafından
Hiçmi merhamet yok ya yazık nasıl da canın çekmiş Allah vicdan versin böylelerine sinir oldum
(2,575 puan) tarafından
Kız normalde hiç asermem eşimde der hiç canın bişey cekmyor mu? Öyle bi koku geldi ki böyle resmen un bulsam onu koklicam öyle geldi burnuma
(103 puan) tarafından
Hiç aşermesen bile hamilesin sorulur ikram edilir merhamet yok demekki
(2,575 puan) tarafından
Sormayı bırak saklar belki isterimde kendi yiyemez kalmaz diye
0 oy
(434 puan) tarafından
Yerinde olsam doğurunca çocuğu göstermem. Senin torununu taşıyan kadına nasıl böyle davranırsın. Ah bu kaynanalar.
(2,575 puan) tarafından
Zaten en sevmediği gelin benim ama işi düştüğü için belli etmez herkes bilir beni sevmediğini bizde bı söz var hamile kadına bı lokma ekmek ver cennetin bütün kapıları sana açık derler. Ne yapsa gizli yapıyor ama bana kokusu geliyor ben normalde asermem su olsada yesek demem ama sabah öyle bı koku geldi ki içime nasil çekiyorum o kokuyu
(434 puan) tarafından
Haklısın canım hamilelikte zor düşünmesi gerekirdi yani. Sanki kendileri hiç aşermemiş gibi.
0 oy
tarafından
Esin kime bağırdı  anlamadım orasını anasına mi
(2,575 puan) tarafından
Annesine bağırdı sende hiç mi vicdan yok diye. Ama o kadar kötü oldum ki lokmayı alıyorum boğazımda kalıyor yutamadim gözümden ekmeğe yaş aktı o kadar zoruma gitti ki
tarafından
İçi körelmiş onun bosver kendini üzme aramada mesefa koy merhametsiz
(2,575 puan) tarafından
Aramız hep mesafelidir. Sadece işi düştüğünde gelir yada eşimin elinde poşet görürse akşam koşar ne almış bana diye yarisini alır gider. Eşim biraz sinirli her lafı söyler diye sevmez eşimi. Benide eşim kendi istedi diye sevmez Allah merhamet versin kalbine
0 oy
(46 puan) tarafından
Üzülme  canım  Rabbim Allah korkusu versin  içine  hamile  bile olmasan bi toplumda yapılacak iş  değil bırak  merhametleri kendin olsun otur kendine sen  yap ye keyifle üzülme  karnındaki  çocuğunu  düşün bu kadar kötü bir dünya melek  getiriyoruz bizler evlatlarımızı üzmeyip  güzel yetiştirelim En önemlisi  Allahtan  korkan insanlar olsunlar üzülme  hiç 
(46 puan) tarafından
Madem oğlu çok değerliydi niye evlendirmiş böyle çirkeflik yapacaktı evlendirmeseymis elalemin kizininda günahına  girmeseymiş sen hep iyi gözük bırak kaynanan ne yapıyorsa yapsın eşinde haklı kim gören biri belliki görsün fesat kim ama hamileyken üzme kendini  allah  büyük  Rabbimden iste herseyini
(2,575 puan) tarafından
Beni isteyerek getirmedi ki kız kendi bacisinib kızını istemiş eşim yok demiş illa dilek ya dilek ya hiç demiş ondan susmuş. Herkes bilir herkese de söyler bı küçük gelin gönlüme göre olmadı der diğerleri görücü usulü bı biz severek evlendik deli olur
(46 puan) tarafından
Kendi de mı böyle bi hayat yaşadı  acaba sana cektirmeye  çalışıyor  onun gönlü olsa  nolur olmasa nolur eskidenmis  o görücü  usulü  evlenmek sevdiğin biri ne güzel sende eşinle hep iyi ol catlat  onu gezin tozun yiyin için dik dur karşısında ağlama ezilme Allah ıslah etsin  öylelerini
(2,575 puan) tarafından
Bende aynen öyle yapıyorum mutfaklarımız birbirine bakıyor eşim gelir bulaşık yikar çay yapar iş yaparken öper görür orda kudurur. Masaya oturup kahve içeriz görürüm izlediğini caktirmam. Kudurur orda
(46 puan) tarafından
Ohh ne güzel daha iyi olun inşallah canım iyi olan herzaman kapı açıktır fesat isen öyle izlersin kapıdan bacadan haktır öylelerine
0 oy
(557 puan) tarafından
Kiyamam yaa gercekten bu buyukleri anlamak cok guc o cocuk dunyaya gelse karismadik bisey birakmazlar karni actan tutta altini kirletmesine kadar her b.ka karisirlar hamilesin caninin cekecegini bilmior mu vijdansiz kadin yaa ya insan hamile bi kadin gordugunde elinde bisey varsa tanimasa bile ikram eder gelinin o senin yahu torununu getirecek dunyaya birak seni sevmemesini sennle konusmasa bile sirf hamilesin diye vermesi gondermesi gerekir en azindan INSAN olmak bunu gerektirir !!!
(2,575 puan) tarafından
Hakkımı hiç helal etmiyorum ona çok zoruma gitti annem duysa nasıl ağlar sırf ben gidecem 3 gün kalacam diye yemek sıralıyor. Bu kaynanam olacak kadın kapıyı kitleyıp yemek yapiyor kimse gidip yemesin diye
(557 puan) tarafından
Gunah yaa kendi kizi olsa oyle yapar miydi
(2,575 puan) tarafından
Eltilerim görücü usulü evlendi benide eşim kendi istedi diye gururuna yediremiyo. Bazen laf geldiğinde bitek küçük gelin gönlüme gore olmadı ben haticeyi (kendi yigeni oluyor) istiyordum illa bu diye tutturdu diyor eşimden dolayı. Benden nefret ediyor bakışlarından bile anlıyorum. Hamile olduğumu ogrenince eşim dilek hamile dedi napim davul zurna mi tutayım dedi
(557 puan) tarafından
Iste asil sorun bu ne diyim yavrum allah nasil biliosa oyle yapsin bu zihniyette ki insanlari
(2,575 puan) tarafından
Aynen Allah merhamet versin hepsine önce benim kaynanama
0 oy
(658 puan) tarafından
Allah ıslah eylesin böyle insanları allahtan eşin tepkisini koymuş
(2,575 puan) tarafından
Eşim hiç affetmez kim olursa olsun lafını esirgemez benide ezdirmez ben öyle ağladım yutkunamadim diye onunda gözleri doldu eltimde bacım gibidir kalk kız kendimize yapalım dedi ben istemedim. Eşim çok kötü oldu yemedi. Kimseye yedirmedi köpeğe verdi yesin dedi
(658 puan) tarafından
Aferim eşine eş olmak bir olmak budur birbirinize hep sahip çıkın inşallah ☺️
0 oy
tarafından
Ben kaynanamla pek anlaşamam ama evine bir kurabiye yapsa bana da getirir . Hamilesin diye evine bi tatlı alsa bize de alır. Gelin hamile diye . Yani senin kaynananın sorunu ne ben anlamadım 
(2,575 puan) tarafından
Kayinbabam geçen tatlı almıştı geçerken kızım al ikitane hamilesin ye dedi. Kayinbabam çok düşkün bana tam tersi çok sever beni. Bende lanet olsunki ikitane aldım yedim. Akşam geldi diyorki zaten kutuda 5 tane vardı ikisini yemişsin bari hepsini yeseydin de adı sana aldı olsaydı dedi eşimde çıkardı 50, milyon al git kendine al ye Allah gözünü doyursun senin dedi
0 oy
tarafından
Allah vicdan merhamet versin bu yeme içme konularında çok sinirleniyorum ben de benzer bir iki şey yaşadım düşündükçe cinler tepeme toplanıyor:-@ 
(2,575 puan) tarafından
Hergun böyle ama bugün yaptığı gözümün içine baka baka yaptı çok koydu gururuma
tarafından
Zıkkımın kökünü yesin pislik
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Ayıp ya sanki oğullarını ana bizleri de tana doğurdu tobe yarabbim
(2,575 puan) tarafından
Annem duysa bunları gelir onu yerin dibine sokar. Annemden çekinir seslenemez ben söylemiyorum aklı bende kalmasın diye
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Benim ablamın kaynanasi da ablam hamileyken içli köfte yapmıştı onlar aynı yemeği 3-4 gün yerdi o zamanlar yemek falan ortaktı birlikte yiyorlardı. önceki günden içli köfte kalmış küçük oğluna, 2 enişteme 2 yeğenim de 2 yaşındaydı ona da 1 tane ayırmış gerisini o ve kocası yemiş zıkkım yesinler. Neyse ablam hamile tabi kıza vermemiş zoruna gitmiş. Eniştem onunla köftesini paylaşmış 1 tane o 1 tane eniştem yemiş. Bize anlattığında kadını yolasim geldi ayıp ya. Bı ara da ablam ilk çocuğuna hamileyken kahvaltıya çeri domates koymuş kaynanasi ablam da çok sever önünde 1 kilo olsa tek başına bitirir o kadar yani. Kaynansi herkesin tabağına koymuş bı tek ablamin tabağına koymamış. Eniştem de ablama vermiş al canim sen çok seversin demiş. Ablam dedi hamile olmasam ağzıma koymazdim ama canım çekti mecbur yedim dedi. Ve bu kaynanası da kendi kaynanasından çok çekmiş. Kendi cekmisse niye kendi gelinine de çektiriyor vicdansız. Allah kötü kalpli insanların yüreğini güzelleştirsin inşallah
(2,575 puan) tarafından
Kaynanamın kaynanası melek gibiydi biliyor musun? 7 ay oldu öldü ben o ölmeden önce kürtaj oldum diye geldi yatağın başında agladi benle. O kadar iyiydi ki . Kaynanam ona bakıyordu kendisine yemek yapar yerdi kaynanasını n önüne pilavla yarım ekmek koyardı al ye diye. Yeni gelindim 2 aylık. Kadın yanıma geldi kızım bana yemek ver çok acıktım dedi. Kalktım ona çorba yaptım yemek yaptım yedirdim banyosunu yaptım saclarini ördüm süt isittim güneşte oturduk süt içtij beraber saçları kurusun diye. Bana öyle bir dua etti ki o gün eşim kazadan kıl payı döndü. O kadar karnı dar ki istemiyor kimse evine gelsin birşey yesin keşke kaynanasına çekse az merhamet olurdu
(3,107 puan) tarafından
Böyle insanlarin yatacak yeri yok işte. Allah görüyor. Vala kaynanam oğlundan önce bana verir yiyemezsem de zorla yedirir hem hamileyken hem de bekarken. Nisanliyken sürekli önüme biseyler koyardı yani ağzımı boş bırakmazdı zaten 4 aylık evliyim 3 aylik hamileyim hala da yapar aynısını. Vala Allah razı olsun ondan çok iyiler bana karşı kaynanam kayinbabam kaynım. Keşke herkesin kaynanasi böyle olsa
(2,575 puan) tarafından
Benim kaynım kayinbabam çok iyiler sadece bu böyle istemez kocamla iyi olim akşam eşim gelir öper felan karnımı hicmi çocuk görmedin hicmi avrat görmedin der. Sırf kavga edelim diye elinden geleni yapar. Azıcık fazla yemek yapım bak aldığın eşyalar anca çöpe gidiyor bu kadın azı bilmiyor der mutlaka laf sokar
(3,107 puan) tarafından
Ayyy kiskanca bak be. İnsan olsa sizin mutluluğunuzla mutlu olur. İnsanlıktan nasibini almamış. Ona ne senin yaptığın yemekten. Ben de çok atarım çöpe napim kaç gün yiyelim aynı yemeği elimin ayarı yok. Eşim bile karışmaz kaynanaya ne oluyor? Vala Allah yardım etsin sana ve senin durumunda olanlara ya çok zor .
(2,575 puan) tarafından
Amin çok zor dünyaya bir daha gelsem eşimle evlenirim ama kaynanamda en az 500 kilometre uzakta olurum sesi bile gelmesin telefon bile kullanmam sırf aramasın diye
0 oy
tarafından
Ayy nasıl sinirlendim ya kadına bak 
(2,575 puan) tarafından
Bide beni gör elim ayağım titriyor sinirden
0 oy
tarafından
allah merhamet vivdan versin ilerde aynisini oda yasar p zaman anlar
(2,575 puan) tarafından
Ben eşime hep diyorum annen düşerse bana bak dersen seni bosarim yine bakmam diyorum çok çektirdi bana sırf eşim beni dovsun diye gündüz komşuya bile gitsem eşimi arar eşimde bağırır kapatır sanane der kapatır.
0 oy
(452 puan) tarafından
yazık yav vicdan merhamet hiç birşey yok kaynananda galiba yapılır mı bu ya geberecekti zaten  bir parça  verse idi ALLAH vicdan merhamet duygusu versin böylelerine 
(2,575 puan) tarafından
Karnı çok dar kimseyi çağırmaz bı bardak su verecek diye. Komşularım yemek yapar bı tabak getirir al kokusu gelmiştir ye canım diye bu pencereleri kapatır kokusu gelirde gideriz diye
(452 puan) tarafından
vala öteki tarafta  misli ilen alınır ondan  kasıtlı yapıyor galiba yarın öbürgün gelir torununu sevmeye hiç taviz verme ona yaptığı yanına kar kalmaz onun ele ayak önüne düşsün bir bardak su verecek kimsesi olmayınca anlar
(2,575 puan) tarafından
Ben her zaman eşime derim bı yudum suya muhtaç olsa bı damla bile vermem diye. Eşimde haklı olduğumu biliyor boşver elden ayaktan düşmesin yeter diyor
0 oy
(266 puan) tarafından
Canm hic skma canjni galiba bu kaynanalar hep böyle :( bende hamileym bayramda koye gittik asiri derecede acikiyom as eriyirum falan gunde 3 öğün yiyen insanlar 2ogune indrdk yemeği dedilrr.onu gectm köy yeri bakkal yok market yok zaten ne gorsem canm istiyo gitti 3 torunuyla kaynima 4bardak meyvr suyu getrdi gozumun onunde ictilet insan bi der ki kizim hamilesn canin cekti mi sanada getireym ic falan beb zatej yok derim ama yok dusuncesz görgüsüzluk dizboyu ya takma herkrsn basonda var bu gorgusuzlerden
(2,575 puan) tarafından
Bakmam ki benim eşim biliyor bakmayacagimi bosarim yine bakmam
(266 puan) tarafından
Zerre hak etmiyor bakilmaya canm bnm esim de anasinin ne olduguni biliyo ama malesef cok merhametli bende keza oyleym :(( inşallah bizw muhtac olmadan göçer  gider cunki fitik olurum bakarkem
(2,575 puan) tarafından
Canim ben onun yaptıklarını anlatsam soru kapanır düğünün sabahında gelip kavga çıkarmasından tut altınlarımi vermeidgim için cingar çıkarmasına kadar. Daha neler neler  anlatsam oha dersin. Merhamet bırakmadı bende. İlk evlendigim zaman anne derdim şimdi hicbirsey demiyorum içimden gelmiyor kocamın ayağı kırıldı evimde bulgurdan başka birşey olmazdı 1 hafta üst üste sadece bulgur yediğimi biliyorum kendisi mangal yapardı da bitane et vermezdi.daha neler sayım sana
(266 puan) tarafından
Kufur etsem haktr canm ne diyeym
(2,575 puan) tarafından
O yüzden içimdeki bütün merhameti vicdani öldürdü yapmam yani az bı heves yok icimde
0 oy
tarafından
Sanki resmen kasıtlı yapılmış gibi yuh diyorum tanımadık biri olsa bile insan a misafir mi vsr dur iki daha getireyim der....insanlığı batsın 
tarafından
Sevmese de insanlık dışı bir hareket Allah'ından bulsun mendebur kari
(214 puan) tarafından
Benim komsum bile hamileyken yaptigi yemeklerden bana getirirdi hamilesin canin ceker diye ayy cok kötü
(2,575 puan) tarafından
Buda benden ister az ver canım çektir der
tarafından
Canın çıksın diyeydin :D
(2,575 puan) tarafından
İçimden diyom:D
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Öncelikle eşini tebrik ediyorum bazı erkekler karışını evde bırakıp anasına koşuyor bunu görüyoruz burda ,kaynananın yaptığı terbiyesizlik dışında eşinin verdiği tepki çok hoşuma gitti 
(2,575 puan) tarafından
Eşim çok sinirlidir çok terstir çok aksidir. Ama asla bensiz birşey yemez   elinde bı parçaysa al sen ye der hamile olmadan öncede öyleydi.  Çok düşkün bana beni kimseye ezdirmez sen saygını koru sana birşey derlerse bana şöyle ama sen yüz göz olma der. Bende öyle yaparım her zaman. Hiç beni karıştırmaz ama kaynanam tam cimri şeytan. Zaten eşimin bana böyle olması onu deli ediyor diğer kayinlarim anasının sözünden çıkmaz buda tinlamaz. Tamam benide çok dinlemez ama onun dediğini de yapmaz kendi aklına ne yatarsa onu yapar. Ama beni hiçbir Allah in kuluna ezdirmedi daha. Karımın size saygısızlığı varsa bana söyleyin ama gittiğine yediğine giydiğini karışmayın bana söyleyin ben hallederim siz müdahale etmeyin der
(3,446 puan) tarafından
Tebrik ediyorum seni eş olarak çok mutlu oldum böyle okuyunca burda neler okuyoruz psikolojimiz bozuluyor ❤️
(2,575 puan) tarafından
Çok şükür eşimden yana Allah razı olsun deli çok sinirli ama çok değer verir anlık sinirleri var o an seslenmem ama sınırı geçince burnundan getiririm. Maddi olarak suaralar kötüyüz yoksa görmediğim yerlere götürür beni zaten ondan delleniyor kaynimlar biyere gidince onlarla gidiyor biz giderken gelmek istiyor eşim ne işin var kuyruk gibi otur evinde diyor delleniyor
0 oy
(458 puan) tarafından
Canım umursama bak eşin yanında gerisi boş 
(2,575 puan) tarafından
Çok şükür canım
0 oy
tarafından
keşke esin gidip alaydi kendine diyeen bastan
(2,575 puan) tarafından
Soyleseydi getirecem diye eşim istenezdi ki. Yemezdi. Gicikligina yanımda getirdi koydu
tarafından
yok ilk aramış ya gerci kaynanan nispet yapmış hamile kadina yapılır mi hic ya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 414 göst.
0 oy
13 cevap 478 göst.
27 Aralık 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 351 göst.
0 oy
4 cevap 234 göst.