0 oy
1,073 göst.
Aile kategorisinde (145 puan) tarafından
Merhaba kızlar sukur 3 tane yavrum var bide  ikize hamileydim birinin 23 haftalikken karnimda kalbi durdu 20 gun tasidim diger bebegime ve bana zarar vermeye başlayınca 28 haftada doğuma aldılar ama diğer bebeğimde 10 gün yaşadı sorum şu iki evladimi kaybettim ve yine bir evlat daha kaybetme korkusuyla sezaryen sırasında tuplerim baglattim sonradan pişman oldum su an  bir bebek daha istiyorum bu şekilde hamile kalabilir miyim ya da tekrar tupler açılıyor mu bilgilendiren lütfen 

13 Cevaplar

+1 oy
(798 puan) tarafından
3 cocuk zor olmuyormu .ben ikinciden korkuyorum
(145 puan) tarafından
Çocuklarımın bana bu zorlugu yok kaybettiğim bebeklerimin  sabrını  veriyor
(798 puan) tarafından
Basin sagolsun cok zor. Buyukmu cocuklarin cidden ikinciye korkuyorum etrafimda iki ic cocuklu anneler zorlaniyor bana kotu ornek oluolar sanirim
(145 puan) tarafından
Ben zorluk yasamayiyorum allah sabrini veriyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
daha yeni öğrendim canım tüplerimi baglatayim dedim ebe eğer ilerde gebelik istersen açılıyor ama sıkıntılı olur tutmayabilir dedi 
(145 puan) tarafından
Tutuyormusta  dış gebelik artış gösteriyormuş
tarafından
işte dış gebelik gerçek bi gebelik degilki canım ebe de onu demek istedi gebelik olma sansin düşüyor dedi
(145 puan) tarafından
Düşük olsada bi şans var
0 oy
(15,695 puan) tarafından
Evet aciliyor bunn için tekrar bir operasyon gerekir bu yüzden baglatmamak lazım gerçekten pişman oluyor insan Allah in vereceği şeye engel koymak 
(145 puan) tarafından
Tabi ki öyle ma korktum tekrar bebegimi kaybederim diye
(15,695 puan) tarafından
Umarım tekrar evlat sahibi olursun
(145 puan) tarafından
Insallah
0 oy
(307 puan) tarafından
Sanmıyorum             
0 oy
tarafından
düzenlendi

Merak ettim neden 1 tane daha  bebis istediniz

Cunku korunuyum degil direk tuplerinizi baglatmissiniz ya 
(145 puan) tarafından
Her turlu Korunma yöntemini denedim her defasında kaldim
tarafından
Anladim  insallah bir tane daha evladiniz olur ne guzel 3 cocuk Allah bagislasin
(145 puan) tarafından
Amin allah razı olsun
0 oy
tarafından
Tüpler bağlıyken hamile kalmak mümkün değil. Fakat acilabiliyormus ama geçirilen sürec sabir isteyen bi surecmis 
(145 puan) tarafından
Nasıl bu süreç
tarafından
Tüplerin iyileşmesi 2 yılı buluyormusbir Komşum baglatmis o söylemişti detay bilmiyorum ben de
(145 puan) tarafından
Ücret talep ediliyor mu artırılırken
0 oy
(35 puan) tarafından

Evet açılıyor ama sıkıntılı bağlatmak haram zaten:(keşke kendi yontemlerinizle korunsaniz bende bağlatmak istiyordum ama araştırınca günah olduğunu öğrenince istemiyorum birde allah göstermesin çocuklarıma bişey olsa bidaha çocuğum olmiycak :'(

(145 puan) tarafından
Ilk başta günah olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim  ve her turlu korunma yöntemini denedim her defasinda kaldim
(35 puan) tarafından
Valla canım. Deri altı koruma koyuyorlar artık bende bilmiyodum sonra allahtan baglatmamasim bak 3 ü istedim
(145 puan) tarafından
Allahım size bağışlasın
(35 puan) tarafından
Amin.Cumlemizin çocuklarını bize bağışlasin
0 oy
(664 puan) tarafından
Tedavi ile kalınabiliyor diye biliyorm canım hakkında hayırlısı olsun 
(145 puan) tarafından
Tup bebekmi
(664 puan) tarafından
Hangi tedavi uygun bilmiyorum canım
(145 puan) tarafından
2 seçenek var ya tup bebek ya da tuplerin tekrar açılması o da acilirsa
(664 puan) tarafından
Ben zahide yetiş de dinlemistim canım tüpler bağlı olsa bile hamile kalan varmis sanırım dediğim gibi tüp bebek ile kalınabiliyormuş allah gönlüne göre versin canım
(145 puan) tarafından
Inşallah
0 oy
tarafından
Ben gebelik eğitimine gitmiştim. Orada bayanın biri de 3.cü çocuğuna hamileymiş ve psikolojik tedavi görüyormuş. Doktora dediki tüplerim bağlatıcam. Doktor da pişman olursun yapma dedi. Bağlatırsın sonra pişman olursun bidaha ameliyat ile açtırısın zor olur falan dedi. Sanırım açtırabilirsin canım üzülme doktorunu danış inşallah açılır 
(145 puan) tarafından
Bu güzel bilgi için çok çok teşekkür ederim arastirmama göre ücretle oluyormuş var mi öyle bişey
tarafından
Yani o konuda bilgim yok canım. Devlette bi kadın doğuma gidip öğrenebilirsin sanırım
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Tupleri actirabiliyomussun cok uzumdum :( bende baglatmadigima pismanim valla 
(145 puan) tarafından
Baglattirirsan daha çok pişman olursun
(2,130 puan) tarafından
4.dogurdum bida dusunmuyom valla
(145 puan) tarafından
Senin görüşün senin kararın hayırlısı
0 oy
(481 puan) tarafından
Tüpler operasyonla açılıyo veya tüp bebek yapılıyor internette okumuştum ama en iyisi doktora danışmak. 
(145 puan) tarafından
Tek çarem öyle bişey varsa inşallah vardır tupleri tekrar açtırmak
(481 puan) tarafından
Çok çocuk mu seviyosun canım yaşları kaç
(145 puan) tarafından
Çok çocuk değil bebeklerimi kaybettim herkes bebeği kucağında evine giderken benim kollarim boş kaldı dolsun istiyorum kaybettiğim bebeklerimin sabrını versin ıstiyorum
(481 puan) tarafından
Anladım canım Allah gönlüne göre versin üç tane evladım var demişsin onları sana bağışlasın. Hakkında hayırlısı inşallah bi çözüm bulursun
(145 puan) tarafından
Inşallah allah razı olsun
0 oy
tarafından

Bende düşünüyorum 2 çocuğum var ama günah diyolar işde geri açdırabilirsin öyle duydum

(145 puan) tarafından
Inşallah şunu da merak ediyorum arastirmalarima gore ucretle aciliyormus dogrumu
tarafından
Evet devlet yapmıyo diye biliyorum ben birde devlet hastanesi 30 yaşdan küçük olanları bağlamıyomuß
(145 puan) tarafından
Ben 25 ve bağladı
0 oy
(70 puan) tarafından

1  tane genç

1 tane ergen
1 tane çocuk 
1 tane bebek 
4 çocuğum var ve sadece bebeğin biyolojik annesiyim 
Hepsi benim yanımda uyku yok dinlenme  yok yardım eden yok korunuyormuyum hayır :) çünkü tüpleri baglatmak haram 
Spiral inancima göre koca bi soru işareti çünkü rahimde bebekten başka birşey bulunamaZ 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 117 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 698 göst.
12 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 300 göst.
0 oy
17 cevap 233 göst.

379,831 soru