0 oy
1,073 göst.
Aile kategorisinde (21 puan) tarafından
Arkadaslar kaynanam lar la birlikte yaşıyoruz bır tane de gorumcem var 2 aylık da bebeğim var simdi onlar da cok seviyor alıp kucaklar ona falan aksama kadar seviyorlar ben bİ emzirme ye alıyorum gunduz leri sonra onlar alıp hep seviyor oglum gorumceme veya kaynanama Anne demez demi bana anne der belki sacma gelcek ama cok dusunyorum bunu

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne alakası var ya bırakın sevsin keşke benim de yakınlarım yanimda olsaydı da sevselerdi
tarafından
Kesinlikle bende çok katıyım bu konuda, ama benim yeğenlerim ve eşimin yeğenleri annelerimize hep büyük anne yada ana der ya
(964 puan) tarafından
Bende yorumum da yazdım ya. Bizde o şekilde buyutulduk ve hala amcalarim falan torunlarina baba dedirtirler. Ama çocukken birsey yok da büyüyünce çok sorun oluyor. Demesinler baba falan.
tarafından
Aynen cnm bizde de var eski de kaldı artık onlar
(964 puan) tarafından
Anlaştık o zaman ;) sorun yok demi. Aynı kafadayiz yani
tarafından
Tabikidee:))hahahaha
-Reklam-
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Niye onlara anne desin onun annesi sensin bidd neden emzirmek icin akiyon sadece bebeginle vakit gecirsene
(119,248 puan) tarafından
Bi dusundum tek benmi kiskancim diye valla bem surekli vermem yaa benim bebegim tm sevsinler ama sureklide olmaz ben cinnet geciririm
(21 puan) tarafından
İşde bende cok kıskanıyorum içim gidiyor ama birsey diyemiyorum
(2,704 puan) tarafından
Diyeceksin, gerekirse çatır çutur konuşacaksın. Ne demek bir tek emzirmek için alıyorum? Sen süt annesi misin çocuğun? Tavrını koy, tamam babannesi vs sevecekler elbette ama o senin evlâdın
(21 puan) tarafından
Haklısın ama aynı evde olunca biraz olmuyor işde öyle
(175 puan) tarafından
Ver babannesi bebeğim annesini özlemiştir de al. Benim kaynanam çocuğu boynuna gömüyordu kendi kokusuna alışsın diye alıştırma bana alışması gerek dedim
0 oy
(143 puan) tarafından
Valla canım dürüst olmak gerekirse çok kıskanırım sürekli onların kucağında ben vermem hem nie onlara anne desin düşünme öyle emzirme bahanesiyle Al kucağına sürekli 
(21 puan) tarafından
Oyle yapıyorum zaten surekli dıyorum acıktı galiba falan diye alıp emzırıyorum bende cok kıskanıyorum içim gidiyor
(143 puan) tarafından
Aynen öyle yap hem senin çocuğun kuzum vakit geçir en güzel zamanları çünkü
(21 puan) tarafından
Evet masum kucuk yavrum benim
0 oy
(59 puan) tarafından
der canım benım oglumuda annem diye seviyor kaynanam benımkıde dyecek ama zaten ılk konustuklarnda cocuklar anne der gordklerne nslsa senın cocugun bırak dert etme bende bunu cok düsünüyodm ama ölümlü dünya kırmaya düşünmeye degmez varsın desın nslsa anası benım =)) 
(21 puan) tarafından
Oyle ama uzuluyorum eger onları annesi sanar dıye
(59 puan) tarafından
yok canım sanmaz sadece tam dili konuşana kadar anne der oda annesı sandığından degıl sen kaynanana verdıgnde babaanneye git halaya git soyle boyle diye hitap et surekli zamanla oturur
(21 puan) tarafından
İnşallah canım cok sagol
0 oy
(964 puan) tarafından
Bu endisen bana saçma gelmedi. Ama mevzu saçma. Yani dedirtemezler öyle bir dünya yok.

O evlat senin ve onun annesi sensin. Asla müsade etme böyle birşeye. 

Geçenlerde kaynanam geldi. Sevdi etti sonra dedi ki bebeğime kızım baban seni çok ozlems.

Hadi ya öyle sitem mi ediyor bak sen şu babaya dedim. Eşim zannettim. 

Hee camiden geldi git kızımı getir dedi o yüzden geldim dedi.

Ne Camisi anne yunus ise gitti ya deidm. Yok kız baban dan bahsediyorum dedi.

Şok oldum. Benin çocuğum 7. Torunu. Diğerleri dememiş içinde kalmış. Ee benim kızım dedesine baba diyecekmis. Diyemez dedim. O onun dedesi. Eğer istiyorsanız dede yerine büyük baba desin ama baba diyemez dedim.

Çünkü biz dedemize baba diyerek buyutulmusuz hala diyoruz. Ama çok zor geliyor. Mesela eşim zorlandı baba demem ben drdi haklı olarak. Dede diyor ona da laf ediyorlar dede neymiş diye.

Kaynanamlarla aynı köylüler kafalar aynı yani.

Asla dedirtmem baba falan anne de diyemez netim bu konuda 
(964 puan) tarafından
Ayrıca kayinpederimin böyle bir talebini isteği yok. Tamamen kaynanamin ego tatmin etmesi. Adam o an evde bile değilmiş.  Bana zarf attı kaynanam
(21 puan) tarafından
Benim kayınbabam da oglumu babam babam dıye seviyor cok sınır oluyorum
(964 puan) tarafından
Benimki demez
 Kızım der dedem der ama babam falan duymadım hiç.  
Kaynanamin istemesi belli ki canım.
(21 puan) tarafından
Bilmiyorum
0 oy
(2,596 puan) tarafından

O evde kime anne denilirse çocukta ona anne baba der tecrübeyle sabittir:D

0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım öyle bir şeye izin vermeyeceksin. Ayrıca sen annesisin doya doya sev bebeği. Kimse zaten tam anlamıyla doyamıyor bebek sevmeye. Ayrıca bebişini emzirirken onların yanında yapmamaya çalıy al odana çocuğunu hem emzir hemde bebişinle ayrı özel vakit geçir. Böyle olduğunda göğüslerim doluyor,sevgisiyye sütüm çok artıyor gibi şeyler söyle. Söz konusu bebeğin iyiliği olunca ses edemezler. Yani şimdiden alıştır kendini çocuğunun annesi olduğunu söz hakkın olduğunu sen müsade ettikçe seveceklerini anlamalılar çokta esirgeme onlardan ancak sende sev bebişini  
0 oy
(557 puan) tarafından
Sevsinler canim bisey olmaz bizde yengemle altli ustlu ayni yerde oturuoduk bende yegenlerimi cok seviodum hicte bana anne demedi ya da anneme birak sevsinler yani cocuklar babaanne hala dayi amca bunlar sevgisini alsin ne guzel iste ya sevmeseler daha cok zoruna gitmez miydi
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Demez demez tabiki de bırak sevsin biraz da onlar baksın 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Benim ablam da toruna bakıyor ablam genç ama gelin gezip tozuyor ablami görünce bebek sevinçten kahkaha atıyor ama annesini de biliyor nenesinide  gelin bu durumdan baya memnun
0 oy
(232 puan) tarafından
Ayyyy senin yerinde olmayı o kadar cok isterdim ki birileri bebeğe baksın bende biraz dinleniyim iş yapayım uyuyayım kocamla ilgilendiğim ama yalnızlığın gözü kör olsun 
0 oy
(798 puan) tarafından
Benimkilerde bize bi geldilermi birakmazlardi kucaklarindan. Sabret cnm azicik bilinclensin 6 7 aylik durmak istemicek.hele ayaklandimi kucaklarinda durmak istemicek merak etme.
0 oy
tarafından

Canım benm kizim ilk dogdunda bende kaynanm golle oturuyordum evet yardmlari oluyordu ama ben kızımda aşırı kiskanctm benm konumda olckti herşey i ben kendm yapcktm alırdım kızımı geçerdim odama kimsede nedn odasnda ne yapıyor diyemzdi ne demek emzrmedn emzrmeye aliyorsn al bebişim geç odana koklas oyna onunla uyu bunlar en güzel zamanlari gerckten kızım şuan 4.5 yasimda şimdi onun kız kardeşini bekliyoruz doğsun diye :)

0 oy
tarafından
Takma canjm ne guzel bak seviyolar benjmkiler daha karnimda kaynanam gorumcem kayin babam kendini kurban ediyolar
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Verme!  Bu konuda cok katiyim kimse kusura bakmsin tamam alsinlar sevsinler ona sozum yok cok iyi guzel ama bi emzirmeye aliyorum diyosun ole olmazki cnm onun herseyiyle ilgilenmen lazm vakit gecirmen lazim onla ornegin donucek emekliycek bi kelime soyliycek bunlara kaynanan veya gorumcen sahit olmasin ilk sen yaninda ol bebeginin hem burda cok okudum bebegim kaynanama alisti ne bilim babasina cok alisti beni istemiyo filan tedbirli ol 
0 oy
(79 puan) tarafından
Oy kuzum Bnm büyük kiz da öyleydi dedesine anne diyodu bna gelmiyordu o zaman sınırı koydum ikinci de kiraya çıktım doğurdum ama büyük kızımla anne kız bağını zor kurdum dikkat et sen iş bebekten daha önemli değil 
0 oy
tarafından
Benimde sürekli annemdeydi bi emzirmeye verirdi şimdi cocuk ağladığında kucagıma aldıgımda sakinlemiyo anneannesinde susuyo uyuyo onun kokusunamı alıştı bilmiyom :( 
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Oğlum babaannesini hiç sevmez çünkü çocuk sevmesini bilmiyor yaptığı tek şey oğlum sarı kellem bide eşime der bu çocuk beni niye sevmiyor bana gelmiyor ama kaybınla gorumcemi çok seviyor hele gorumcem hiç kucağından indirmez buda benim hoşuma gidiyor açıkçası 
0 oy
(30 puan) tarafından
Canım bebegın buyudugunde de aynı yoğunlukta ilgi devam ederse sadece beslemek için sende durursa kımınle çok vakıt gecırırse ona dıyebılır. Sevmeler çok guzel bişey ama herşey tadında kararında bırakmak lazım. Senin vakıt geçirmen lazım aradakı bagın kuvvetlenmesı lazım. Bi çok örneği var çevrede. Sen de al annecım falan dıye sev senın kokuna alışsın. 
0 oy
(786 puan) tarafından
Canimm  daha bebeğin çok küçük ileriki zamnada bikiyolar

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 469 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 692 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 97 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Asabii (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 356 göst.
19 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde jefasse (1 puan) tarafından soruldu

379,234 soru

11,351,866 cevap

34,822 kullanıcı

...