0 oy
421 göst.
Diğer kategorisinde (12,263 puan) tarafından

Rezzâk – ??????? (Rızık veren ): Allah’u Teâla Azze ve Celle bütün yarattığı canlının azıklarını yaratıp onlara ikram ve ihsan eder.

Er-Rezzâk : Yarattığı tüm varlıklara faydalanacağı rızıkları ikram eden O’dur.

Er-Rezzâk : Bütün canlıların rızıklarını yaratan, kullarına bahşeyleyen ve rızıklarına kefil olan yüce yaratıcı O’dur.

Er-Rezzâk : Maddî-manevî her çeşit rızkı ve rızık verdiklerini yaratan da O’dur.

Er-Rezzâk : Yaratmış olduğu her varlığın rızkını veren Rezzâk’tır.

Rezzak esmasının ebced değeri ve zikir Saati

Zikir Adedi : 308

Zikir Günü : Cuma

Zikir Saati : Zühre

Sabah gündoğdu vakitte

İkindi güneş tepe noktası vaktinde

Akşam namazı sonrası vaktinde

Gece teheccüd namazı vaktinde

Bu Esma-ı Şerif ‘El-Rezzâk’ ‘Ya-Rezzâk’ diye bu zikir saatlerinde çekilirse tecellisine daha çabuk vakıf okunur.

Havas alimlerinin bilgileri doğrultusunda Allah’ın Er-Rezzak isminin Hz.Mikail A.S’ ın tesbihlerinden birisi olduğu söyleniyor.

10 Cevaplar

0 oy
(758 puan) tarafından
Ne güzel bir paylaşım ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canm cok guzel bir paylaşım Allah razı olsun ama ben sayı belirterek zikir çekmek dogru degil diye biliyorum sirf bildiğimi yatmak icin yazıyorum yanlış anlama vebal kalksın diye istersen sende bi araştır cnm Allah razı olsun tekrardan❤
(12,263 puan) tarafından
Evet canım bende biliyorum  bende sayisini bilm3den çekerim  2 defadır böyle paylaşıyorum  
Bir dahaki ne  sayısız  paylaşırım  kuzum ❣❣❤
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun ❤❤
0 oy
tarafından
Ne güzel paylaşım yapįyosun canim❤❤❤❤teskkurler
0 oy
tarafından

Allah razı olsun inşallah ❤❤

0 oy
(6,128 puan) tarafından
ALLAH razı olsun canım 
0 oy
(2,709 puan) tarafından

EL REZZAK<3<3<3

12 karakter 

0 oy
tarafından
Allah razı olsun canım ....
0 oy
(12,263 puan) tarafından
⚅⚃⚃⚂⚁⚀☙♾⚯⚭⚩⚥♀⚢⚣♁⚤㊙☨☩☦☥⚟☼〽☭☮⚕♆♅☿⚝☽♃♄♄☌☊⛢⚼⚻⚴⚶⚸⚺⚳♒♐♏♎♈♊♌♍✳♱⚖⛯⚙⛻☍⚒⚔☸⛮⛬⛫⛩⛩⛨⏹⏺⏏⚛⛭⛣⛣⏬⏫⏮◀⏯♹▶♸♸♶♴♳♲☵☷♺♻♼♽☴☳☲☱☰⚎⚎♭♯⚊⚋⚌⚌⚍♬♬♫♪☟☞☜☛☛♕♕♗♘♙☚☚♟♞♞♝♜♛⚉⚉☖☖☗⚆⚇⚇⚈⛃⛃⛁⛀⛧⛦⛥⛤⚑⚐⛿❓❔❕❗➰➿➿⁉➗➖➕❎❌✖✅✔✔☑☑☒✔✔✔♨⚬⚪⚫⭕◻◼◽◽◾Ⓜℹ⤵⤴↪↩↔↕↖⬅☣⬆↗➡↘⬇↙↙☢☢☡☠⚠⛡⛠⛠⛘⛚⛛⛜⛝⛞⛗⛗⛖⛓⛒⛐⛌⛍⛗⛔⛔♿
0 oy
(120,295 puan) tarafından
Cok guzel ❤❤❤
(12,263 puan) tarafından
Sağol kuzum ☺

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 388 göst.
0 oy
1 cevap 350 göst.
0 oy
18 cevap 358 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,263 puan) tarafından soruldu

386,430 soru

11,553,025 cevap

35,232 kullanıcı

...