0 oy
810 göst.
Aile kategorisinde tarafından

EŞİNİZİ ÜZMEYİN BİRGÜN ÇOK PİŞMAN OLURSUNUZ

Ayşe teyze elli yıldır aynı yastığa baş koyduğu kocasıyla iki haftada bir aile hekimine gelir ve oturur oturmaz doktora şikâyete başlardı.

Kızııım, bu Ali amcan var ya, Allah ıslah etsin onu. Ali amcan, şöyle, Ali amcan böyle. Boşayacağım bu adamı. Ali amca da bazen titreyen sesiyle asıl sen şöyle böyle yapıyorsun!’ diye kendini savunur ve bazen de susardı. Aile hekimi sakinleştirmeye çalışırdı:

Etme Ayşe teyze, bunca yıldan sonra, böyle küçük meseleler yüzünden değer mi? El âleme ayıp, bu kadar sabrettiniz birbirinize, şurada ömürden ne kaldı geriye.

Kısa süre sonra Ali amcanın öldüğü öğrenilir ve Ayşe teyze bir yıl ortalıklarda görünmez.

Günün birinde çıkagelir Ayşe teyze. Eski canlılığını yitirmiştir, suskunlaşmıştır,

gözlerinin feri kaçmıştır. Oturur aile hekiminin karşısına. Nasılsın Ayşe teyze? diye sorar hekim.

Gözyaşlarına eşlik eden titrek sesiyle Ah evladım der. Ali amcan öldüğünden beri hayatım bir kâbusa döndü. Peşlerinden neler çektiğim evlatlarımdan hayır yok. Ne oğlumun evine sığabildim, ne kızımın evinde bir köşecik bulabildim kendime. Ne gelimine yaranabildim, ne damadıma. Yapayalnız kaldım. Tek Ali amcan yaşasaydı da, bir iyilik etmesi lazım değil, hiç olmazsa evin bir köşesinde bir nefesi olsaydı.

Görüyorsunuz, sizi en çok sevenler dâhil, herkes çekilip gidecek hayatınızdan, çocuklar yuvadan uçacak ve kimse size eşiniz kadar yakın kalamayacak. Sorun iffetsizlik değil, cana kast değil, akıl kaybı değil, hırsızlık değil, kumar değil, daha ne?

Anlaşamıyormuşuz. Anlaşamamanın canı cehenneme! Üstelik kimsenin yanında eşiniz kadar rahat olamayacağınızı da biliyorsunuz. Öyleyse, ciddi ahlaki sorunu olmadığı sürece, sırf maddi kararlarda anlaşamamak yüzünden eşinizi kırmayın. Her şey en iyi olamıyorsa, boş verin olmayıversin.

Dilinizi tutun, dudaklarınızı ısırın, ama eşinizi kırmayın. Selâmetle dostlar

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Çok doğru çocuklarımız bile bir misafir bir emanet bir gun kendi hayatlarını kurup gidecekler Allah herseyin hayırlısını versin.

tarafından
Amin canım.  duygulandım.
Sabah saati kurmayı unutmusum kahvaltı hazırlayamadım eşime.  Üzüldüm. Işe de geç kaldı.  Üzüldüğümü fark edince üzülme simit poğaça alır yerim dedi ama bunu okuduktan sonra iyice ökü.z oturdu içime:'(
tarafından
:) ya napacaksin olur oylr şeyler biz kahvalti artik yapamiyoruz çocuk olalı uykuyu tercih ediyor gece uykumuz olmadigi icin ben o gidince yalnız yaparken aklima geliyor yiyemiyor simdi güzel kahvalti simit poğaça diye üzülüyorum. Sabah uyandırırken üzüldüm sicak yatagindan kalkıp buz gibi çalışacak diye Allah razi olsun onlardan.
tarafından
Amin canım.  Evimiz en azından yuva bizim için
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cok cok dogru valla 
tarafından
Ben çok duygulandım ya.  Hamilelikten galiba
0 oy
tarafından
Çok çok doğru ve çok güzel Bi hikaye herkes uçup gidecek yanıma kalan yine eşim olacak 
tarafından
Demi. Bunu okuyunca eşime kizdigim kırdığım zamanlar geldi aklıma. Içim içimi yedi  akşam bi olsa da gönlünü alsam :)
tarafından
Benim ki de uyuyor gidip yanına sokulasım geldi :)))))))))))
tarafından
Dur kız olan var olmayan var kıskandım. :))))  Yazık benimki buz gibi havada çalışıyor
0 oy
(119,281 puan) tarafından
Çok dogru cok guzel yazmislar
0 oy
tarafından
Kesinlikle.. 
0 oy
tarafından
Eşim bir yana dünya bir yana benim için kimse ise için eşimin hayatını karartmam eşimin yeri bende ayrıdır allaha duam onun yokluğunu gösterme olmuştur herşeye katlanabilirim ama eşim olmadan asla onun yokluğunu düşünmek bile kalbimin hızını yavaşlatıyor 
tarafından
Allah basimizdan eksik etmesin eşlerimizi
0 oy
(822 puan) tarafından
Güzel paylaşım canım sağol ama İnsan bazen sabredemiyo kaç gündür herşeyini alttan aldım dün alışverişe giderken anneme terslendi annemin zoruna gitti bende kızdım üslubuna dikkat et die ben onun ailesine asla böyle bişi yapmam hoş arayıp sormazlar doğru dürüst şimdi tripliyim çok konuşmuyorum 
tarafından
Ona bisey diyemem canım. Ayıp etmiş
(822 puan) tarafından
Böyle böyle soğuyosun işte
0 oy
(70 puan) tarafından
Ben her zaman diyorum cocuklar düşe kalka bi şekilde büyüyüp gidiyor eşlere iyi bakmak lazım allah izin verirse son nefese kadar onlar yanımızda olucak 
tarafından
Bu yazıdan sonra eşimi ne kadar çok sevdiğimi fark ettim
0 oy
(11,505 puan) tarafından
Ne güzel söylemiş
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Onlarda bizi kırmasın o zaman ben ölürsem o da beni geri getiremez..
0 oy
(468 puan) tarafından
Iste insan kaybetmeden anlayamıyor değerlerine allah onları başımızdan eksik etmesin 
0 oy
tarafından
Ese gore degısır o bence :)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 339 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde MonaRosa06 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 597 göst.
18 Ekim 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 330 göst.
27 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merirem (2,460 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 845 göst.
16 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Hayatzor (95 puan) tarafından soruldu

379,469 soru

11,359,645 cevap

34,836 kullanıcı

...