0 oy
681 göst.
Aile kategorisinde (434 puan) tarafından
Merhaba kızlar :) İlk defa yazıyorum. 2 ufak çocuğum var 3.ye hamileyim ama şuan anne evime geldim burda kalıyorum şiddet yüzünden geldim. Dahada şeyler vardıda artık tak etti. Ne olacak bilmiyorum. Var mı benim gibi hamile ve çocuklu iken eşinden ayrı olan? Neler yaşanacağına dair kafamda sorular var o yüzden yaşayan bilir bilgi almak istedim.

16 Cevaplar

0 oy
(196 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
kizima hamileyken ayrildim babalarindan cok zor bir durumda ama pes etmedim yillarca mucadele verdim büyüttüm ikisinide 2 sene oldu evleneli 3 cuye hamileyim
-Reklam-
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Allah yardimcin olsun canım benim rabbim yar ve yardımcınız olsun herşey yoluna girer güzel olur herşey inşallah 

(434 puan) tarafından
Allah razi olsun canim
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Hamile değildim ama 1. Cocugumla boşandın elhamdülillah şuan 2. Evliliğim 3. Bebeğim oldu 4. Ye gebeyim 
(434 puan) tarafından
Maşallah ne güzel Allah hep mutlu etsin
0 oy
(491 puan) tarafından
tabikide cok zorlukları olur 3 cocukla her yere sıgamazsın 

baş kücük ama heryere sığmıyor hayat acimasız insanlar acımasiz ayri ev tutman şart 
(434 puan) tarafından
Babam asla bırakmaz beni canım eminim bundan ayrı eve izin vermez
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım. Şimdi nasıl tavsiyede bulunsak evin içini eşinle durumunu senden iyi kimse bilemez ama şiddet tabi ki de doğru değil. Ve iki çocuk var orta da bir tane de karninda çok zor bi durumla karşı karşıyasın rabbim inşallah en doğrusunu karşınıza çıkarır
(3,136 puan) tarafından
Onun için ikna etsinler canım konuşsunlar ya da zorla götürsünler. Özel değilse ne tedavisi canım. Uyuşturucu ya da alkol falan mı
tarafından
Nasıl farklı şeyler cnm özel deilse
(434 puan) tarafından
Zaten kendisi normalde  şiddete meyilli ofkeli bi insan bide madde kullanimi baslayinca kendini kaybetti artik. Ailesi yardimci olmuyor fazla benim taraf ingileniyor elden geldiği kadar.
tarafından
Umidini kırmak istemem ama canım umutlar besleyip kırılacak sa canın bi kere açısın  maddeyi bırakmak neredeyse imkansız çok kafaya koyacak ailesi çok destek olacak kendide çok fedakar olacak bide kalbi güzel olacak ki bıraksın bi dediğin şekilde asla  bırakmaz boşuna imit bağlama canım gerçek çok acıdır ama en azından canın 1 kez acır diye söylüyorum bunları tanık olduklarım var cunki
(434 puan) tarafından
Yani dediğin  doğru  ufak ihtimaller düzelmesi.
0 oy
(9 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun cnm
(434 puan) tarafından
Amin hepimizin.
0 oy
(10,556 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım benim ınşaallah herşey yoluna girer 
(434 puan) tarafından
İnşallah canım sağol
0 oy
tarafından
Rabbim yaedimciniz olsun insallah duzelir
(434 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(38 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım biz kavga ettik bı gecedir konuşmuyoruz diye içim içimi yiyor kavga anında bizim da oluyor itisme kalkışma ama sonra pişman oluyoruz ama bu sefer eşim çok sert bana karşı yüzüme bile bakmıyor bu halde benim canım bu kadar yanıyorsa senin durumunu düşününce çok zor İnşallah eşin düzelir ve birlesirsiniz Allah kimsenin yuvasını yikmasin 
(434 puan) tarafından
İnşallah canım Allah sizinde ailenize huzur versin
(38 puan) tarafından
Amin canım amin hem hamile olup hem huzursuz olmak çok zor bebeğime yansıyor diye çok üzülüyorum onların suçu ne kendime kızıyorum namaz kıl dua et başka yol bulamadım ben en azından ferahlıyor insan
(434 puan) tarafından
Aynen tek desteğimiz dua ibadet
0 oy
tarafından
Allah yar ve yardimcin olsun canimmm 
(434 puan) tarafından
Amin hepimizin
0 oy
(640 puan) tarafından

Rabbim yüzünüze baksın yardımcınız olsun eşini de ALLAH ıslah etsin canin :(

(434 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
(11,505 puan) tarafından
Allah yaedımcın olsun canım
0 oy
(314 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcınız olsun 
(434 puan) tarafından
Amin hepimizin
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Boşanma her şekilde zordur Allah yardımcın olsun bende o durumdayım babamın evindeyim 2 haftadır 1 ay olacak ayrıyız boşanma davası açıcak 71 günlük bebeğim hiç biri arayıp ne beni ne çocuğu sormadı öyle bir şey ki senin baban kabul ediyor en azından ben diyorum baba 4 ay daha sabret gerekirse sütten keser kreşe filan verir çalışırım bir şekilde başımın çaresine bakarım yok ne ayrı ev tutabilirsin nede çocuğunu kabul ederim diyor çok zor ya gerçekten çocuk olunca boşanmak Allah kimseyi zorda bırakmasın 
(434 puan) tarafından
Allah babanin kalbine merhamet versin inşallah inşallah sanada bebeginede sahip cikar gozu gibi korur insallah canim
(2,479 puan) tarafından
Çıkmaz canım 3 tane yeğenime bakıyor yıllardır adam artık kaldıramıyorum ne maddi ne manevi diyor oda haklı 60’ını geçti hala ufak çocuk bakıyorlar Allah kocalarımızı islah etsin canım inşallah akılları başlarına gelirde yuvalarımız yıkılmaz
0 oy
tarafından
Bu durumda olan çok kadın vardır tabi. Allah yardımcın olsun inşallah 
(434 puan) tarafından
Amin hepimizin
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Insanın canına tak edince yapacak hiç bisey yok. Evet çocukların var ama çalışırsın annende bebeklerine bakar eğer arkandalarsa mis gibi hayat yaşarsın. Şiddet görüyorsan ve daha farklı şeylerde varsa ev altındanda olsa duramazsın. Korkma Allah yardımcın olsun 
(434 puan) tarafından
Evet canim maddi durumdan sıkıntim hic olmadi evim guzel arabamiz herseyimiz vardi ama onemli olan insan olmak

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 145 göst.
4 Mart 2023 Aile kategorisinde Nurcyln (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 154 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.