0 oy
866 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Mrb bayanlar benim esim maaşını bana söylemiyor ama 3 tur diye dusunuyorum ya da 3.5 en fazla evimiz kira 1 cocugumuz var bez parasi faturalar vs iste bir de onun unide harcadigi öğrenim kredisi borcu var.

Şimdi ben diyorum ki bunun kiz kardesi var dogum gunu yaklassin 1 ay evvelden basliyor hediye istemeye gecen sene 50 tl kadar para verdiktelefon alacak kendine diye bu sene de ne alınacak bilmiyorum esime dedim ki benim ailemden hic kimseye hic bir.sey ben almıyorum cunku uzaklar agizla kutluyoruz.. her sene eger kardesine hediye alacaksan dedim ayni miktarda bana da para vereceksim ayrıca bana harçlıkaylik 200tl vereceksin ayriyeten eve bisey lazim olur alırım ilac vs onlaricin para vereceksn dedim kabul etti onun ailesine her sene bir seyler alınacaksa eger bende boyle bir yöntem buldum nasıl sizce? 

16 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Sanki bi is ortakligindan bahsetmissin gbi olmus. Esinin maaşını bilmemene de ayri şaşırdım
tarafından
Paraya deger vermem ama kısas yapmayı severim hele de kiz kardeşini sevmiyorum bosa giden para ben yeri geliyor kendime bisey almiyorum yani
tarafından
Sen sevmiyosun ama o onun kardeşi. 50 liranın batms olmasi garip geldi. Sende al bseyler neden almiyosun kendinle kisaslamak yerine
tarafından
Kime alayım gorumceme mi
tarafından
Alma alma görümcene bsey aklin çıktı:D kendine al
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim benimkiler de uzak subatta kiz kardeslerimin dogum gunu var biri 17 yasinda biri 11 ama subatta ikisinin mecbur mesajla ve konuşarak telden kutlicam napiyim uzaklar. Ama esim ailesiyle oturuyoruz alir o kardesine bisey diyemem bende yakin olsam alirdim yani oda bisey demez para istemiyorum her istediğimi zaten alıyor kendisi.ama lazim olur diye uzerimde biraz para bulunur onun dışında istemem
tarafından
Ama canim haksızlık olmuyor mu o zamam cicek sepetinden hediye gondersin seninkilere de..
tarafından
Bacim istiyosan göndermek istiyorum de yok derse bilmiyorum artik hediye icin tartismayin gittiğin bir zamanda al mesela.
tarafından
Tartisma değil ya istemiyorum almasını ben
0 oy
tarafından

Ayrica annem bana 5 bine yakin kredi borcu yüklemişti onu esim ödedi mehirimden dustu simdi kendi öğrenim kredi borcunu oduyor benim neden mehirimden düşüldü o zaman?

(964 puan) tarafından
Kabul etmeseydin. Bunu bence bize değil eşine sor
tarafından
Haklisin canim ona soyleyim
(964 puan) tarafından
Çünkü mehir çok önemli ve değerlidir kadın için.
Borç bir şekilde ödenecek.  O seninle evlendiyse borcunu da ödeyecek yani. Nasıl aileden miras kaldığında istemem demeyecekse aynı şekilde borcuna da odemiyorum demeyecek. O yüzden senin borcunu mehrinden dusmemesi lazım. Ama artık ödemiş. Şimdiden sonra dersen adam ters tepki verir. Zamanında kabul etmeyecektin canım ya
0 oy
tarafından
Cnm sana zaten normalde para birakmasi lazimmmm hediye ile falan ne alakasi var yakinlarda olsa ailen elbet onlarada alir esin
tarafından
Para bırakıyor da ben eve falan harcıyordum simdi eve ayrı kendime ayrı istiyorum benim aileme hic bi sey alınmıyor diye onun ailesine de alinmasi bana batiyor evden çıkıyor o para yani
tarafından
Cnm oyle ama ailen uzaktaymis yakin olsa elbet yapr esin bisiler bnce yanlis dusunuosunn
0 oy
(7,935 puan) tarafından
İyi yapmışsın demeden yapması gereken şey o zaten
tarafından
Sağolasın canim
0 oy
(441 puan) tarafından
Enteresan bir mantık 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ne güzel işte kardeşine öyle yapması. Demek ki sorumluluk sahibi. Senin ve çocuklarının rıskıni mı veriyor öyle değilse bırak yapsın ki onun parası. Sen istemez misin ilerde çocukların birbirine hediye versin para versin. Ayrıca koca banka demek değil. Evine bakıp ihtiyaclarini görüyorsa üstüne kira ödüyomus bizim gibi, daha ne.. Ne yaparsan ilerde başına gelir
tarafından
Sevmiyorum kardeşini bisey almasını da isyemiyorum
(1,794 puan) tarafından
Sevmek zorunda değilsiniz siz hediye almak zorunda da değilsiniz. Ama eşiniz istediğini yapar oonun  kardesi
0 oy
(196 puan) tarafından
evlilikte butur maddi konuları ve ona bu alindi benimkine alınmadı gibi şeyleri  sorun ederseniz huzurunuz olmaz.   esimle iki senelik evliyiz  13 yasnda oğlum 10 yasinda kizim var esiminde 10 yasinda bir kızı var ikimizde çalışıyoruz ve daha 2 senedir ikimizde birbirimizin ne maas aldığını bilmiyoruz hic sormadm oda sormadi ihtiyaçları ortak karşılıyoruz zaten ve bende cocuklarimin ihtiyaclarini karşılıyorum esim kızının nafakasi dışında ekstra harcama yapmaz ama ben bazen yapiyrum çocuklarıma simdi bana niye yapiyorsun fazladan dese huzurumuz olurmuydu hayir olmazdı.   o yuzden bacim maddi konulari bence sorun etme evindeki huzurunu bozma allah gecim versin tum yuvalara insallah.   ailen yakinnda olsaydi eminim ailenede yapilrdi ama bu şekilde gönül koyarak istemek yerine mesele ailenden birini ozel gunundede hediye alıp kargoyla gönderebilirsin  hem senin gönlün rahat olur hemde evdki huzurn bozulmaz.
tarafından
Iste bende bu huy var maalesef sizin durumunuzda olsaydım eminim çok sorun yasardim cok
(196 puan) tarafından
kaç yaşındasın.  kafana takma ılımlı ol sen sadece evde eşinle huzurlu olmaya bak tüm kapılar kapandiginda esinle senden baskasi olmaz evde senin ic huzurunu evinin ici kimsenin umrunda olmaz ne senin ailenin nede esnin ailesinin. aile bir yere kadar seninle olur bir yerden sonra eşin ve sen varsndir kendini ve evliliğini bos yere yipratma heleki 3cu şahıslar icin hic yipratma
0 oy
tarafından
50 tl ne kız paramı?Cok bu kadar hesap kitap yapmayın vallahi olan size olur huzurunuz kalmaz.Ben kardesime daha dun cikardim 200 lira verdim Rock festivali icin bilet alacakms kuzenimle kendisine esim de diyorki az verdin biraz daha verseydin yetmez orda kiza.Nisanda olacak ozamn veririm dedim.Esim bole biseye karissa cok kizardim o benim kardesim yani canımdan parca.
tarafından
Iste canim sen kendi tarafina vermissin ben kendi tarsfima versem bana da koymaz ama benim ailem uzakta onun ailesi burda hep onun ailesine mi alınacak yani benim kardeşimin de doğum gunu oluyor annemin de anneler gunu oluyor.. ama uzaktalar diye 5 kuruşluk hediye alinmiyor
tarafından
Aaaa ozman cok yanlis yaptigi eşinin.Sende durumu anlat canm al yolla annene kardesne hediye.Bizde esimin ailesine de alinir.Kardeşime ayri yagdiririz ama cok tatlı yaaa;)Enistesine bayilio zaten o da ona.Bizimkinin bacısı ablası yok.Heralde ondan cok düskun.
0 oy
(156 puan) tarafından

Çok mantıklı :)

tarafından
:))) tesekkur ederim
0 oy
(864 puan) tarafından
Bence gayet iyi yapmışsın eşin maaşı fazla bende her maasda istemek yerine bise sipariş ediyom para ver diyom :) bazende kendi hep veriyo parasız evde durma diye 20 lira faln
tarafından
Versinler valla hakkımız var bizim de yani
(864 puan) tarafından
Evet canm az da olsa versinler
0 oy
tarafından
Bende bu insanları anlamıyorum. Evi barkı ayrı artık. İnsanlar ev geçindiriyor. Hediyemi istenirmiş. Ya ben kıyamam kimseye belki yoktur falan diye annemden babamdan bile bişey istemem,  bana şunu al demem. Herkez geçim derdin de. Düşünce yok gerçekten,  yada yokluk nasıl bişey bilmiyorlar. 
tarafından
Aynen oyle 1 ay evvelden basliyor bas belasi evlense gitse de kurtulsam artik ya su kızdan
tarafından
İnşallah kurtulursun canım
tarafından
Inşaallah canim sagol kurmayim kendimi diyorum yine sinir oldum bak ya
0 oy
tarafından

Madem bukadar katısın acik acik soyle istemiyorum alma hediye de. Bakalim esin ne dicek bukadar hakli oldugunu dusunuyorsan bu konuda 

Ayrica esin sana normalde para birakmasa neyse. Ama zaten senin ihtiyacini karsiliyormus 

Ailen burda olsaydi eşin onlara hediye almana izin vermezmiydi 

tarafından
Valla acik acik dedim artık bir suru engeller soyledim olmadi veririm veririm bende dedim istemiyorum hediye almanı diye almasin ya ne gerwk var dogmussa dogmus bana doğdu sanki ya
tarafından
Kardeşinden bahsediyoruz. Sen kardesine hediye almak istemezmiydin oyle dusun sanirim. Cok hoslanmiyorsun ailesinden istemiyorum dediginde ne dedi esin
tarafından
Takıntılı olmasa çok meraklı degilim almaya diyor ben de takintiliymm o zaman sevemedim şu kizi ya sevemedim
tarafından
Anladim zaten sen kizi sevmiyonn
Kizinda hediye istiyor olmasi cok guzel bir örnek degil evet.
Kac yasinda
tarafından
18 olcak cainim
0 oy
(118,983 puan) tarafından
Nasil maasini soylemez oraya takildim
0 oy
tarafından
Bunu kelimeye dökmeden yapsaymissin daha iyiymiş . kıyaslamayla değilde şu lazım bunu alicam falan deyip yine alsaymissin anlaşma şeklinde yapacağına 
0 oy
(10,153 puan) tarafından
Maaşı nasıl bilmiyorsun canım ya paraya önem vermeme değil bu bunu söylemeli eşin bir de kurban olam 50 lira ya kardeşi yani bir de sen çalışmıyorsun sanırım madem her şeyin hesabını yapıyorsun bunun da yap adam çalışıyor ailesine de almak istiyor alıyor sen de çalışsan alırdın maaşına da aldığına da eminim karışılsa benim param derdin 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 173 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 885 göst.
23 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Birminikannesi (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 195 göst.
4 Mart 2023 Aile kategorisinde Sibelyldiz (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 671 göst.