0 oy
2,382 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Merhaba merak etdimde evin içinde giydirmek için cocuga giysi için çok para harcarmısınız nereden alırsınız ev giyim pazarmı magazamı ben önceden dışarı gezmek icin defakto lcw alırdım ev için pazardan ne bulsam giydirirdim şimdi ikincide geliyo pek alamıyorum evin içinde ne olsa giydiriyorum benim gibi olan varmı ve hic kimsenin değil kendi eski giysileri ve kızım olacak kimsenin eskisini giydirmedim çocuğuma cunçü zamanda ben çok giydim diye kendime bir soz verdim ben cocuguma giydirmem ve bugun kaynanam gorumcemin kizlarinin küçük gelenleri verdi götür lazım olursa sana bende aldım ama kararsiz kaldım yani çok kötüde değiller çok iyide değiller evin içinde giye bilir ilerde kızım ben onları napsam kararsız kaldım  sonucta kiyafetler cok pahalı pazarda bile onları evde giydirsem en azından kıyafete belli bir süre az para harcarim hepsi Fuzuli masraf diye düşünüyorum dışarı için çocuklarıma temiz temiz alırım ev önemsiz gibi  sizce 

26 Cevaplar

0 oy
(1,240 puan) tarafından
Vallahi ben disarsi ev farketmiyor civildan aliyorum giydiriyorum hic bu ev bubdisarsi vs diye ayrim yapmadim giysin eksitsin gozuyle bakiyorum
tarafından
Ama herkesin durumu bir değil ki mesela civilden bir tulum aldım bebeğime o ara çalışıyordum küçücük bişey 68 TL ve onu kaç kez giyecek ki çalışıyordum aldım baya giysi ama şuan çalışmıyorum ve calisamayacagim evim kira çocuk bu sene okula gidecek ikinci yolda ve eşim 2000 TL maaş alıyor birikim yapmak lazım geçinmek lazım fatura mutfak masrafı çocuğun okulu filandı derken giysi en son pilana kalicak gibi durum bu
(1,240 puan) tarafından
Tabikide allah yardimciniz olsun bizim maddi sikinti yok ogretmeniz belkide o yuzden hoyrat davraniyorum...Ama dogudayiz burada pazar yok oyle magazalarda yok bir tek civil var oradan alirim alamazsam da netten alirim yani cok fazla alternatifim yok belkide bu yuzden bilmiyorum...Ama gercekten dediginiz gibi 4 parca takima 250 tl verdkm yalnizca 2 ay giydi sonra saglikocagina goturdum durumu olmayan alamayan varsa eger verirsiniz diye her asisinda gotururum oraya bir seyler...Batida olsam pazardan bilr alir giyidirim ne olacak yani ama iste
tarafından
Evet dizinde yapacak biseyiniz yok olsun onada şükür dimi ama gerçekten bebeklere çocuklara yapılan masraf bilinçli yapılsa onlar için çok iyi olur mesela o para köşede kalsa 60 TL değilde 30 TL giysi alınsa o para birikse ilerde eğitimi için damlaya damlaya göl olur derler ya o hesap benimkisi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hiç birşey almadım neredeyse hep başkalarının verdiği şeyi giydiriyor um zaten küçük bebekler kirletimiyor yırtıgı da yok hepsi yeni yeni bendeki elbiseler 2.3 çocuk daha büyütür çünkü hepsi yep yeni bide yıkayıp kaldırdım başkasına verirsem diye 
tarafından
En iyisini yapmışsın sevaptır kız durumu olmayana ver
0 oy
(370 puan) tarafından
Canım böyle şeyleri pek takmam hastane cıkışımı bile arkadaşım verdi sadece o gün giydirdim dedi tertemiz benimde ikinci ilkimden kalan düzgün kıyafetleri yıkadım ütüledim koydum dolabına sonra eşimin teyzesi bebeği olunca ona vermiştim şimdide o bana gönderdi bunu giyende bebek sonuçta 1 yaşına kadar kıyafet eskitmiyolar ve cok çabuk büyüdükleri için o kadar paraya yazık günah üzülüyorum ben
tarafından
Doğru aynı düşünüyorum seninle keşke kiyafetle kalsa ekstra masraflar da çıkıyor
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Valla kızım erkek yeğenimin kıyafetlerini giydirdim evde dışarı cikarkende yeni kıyafet giydiririm  kızımın temiz elbiselerini küçük olanda eltim hamile ona sakliyorum eltim istedi hayat pahallı iki çocuk var bendede zor yani bide fuzuli masraf gerek yok
tarafından
Haklısınız geçim zor heleki çocuk masrafı hiç bitmez
0 oy
(964 puan) tarafından

İlk çocuğum. Ve 8 sene sonra oldu bilen biliyor dememe gerek yok. Daha doğmadan tırnak makasindan tut alt açma bezine. Mobilyası ndan tut perdesine. Aklına gelebilecek herşeyini aldım.  Hemde fazla fazla. Çok şükür Rabbim nasip etti yaptım. Ama kıyafet hariç. 

Alabilecek durumdayım elhamdulillah. Ama almadım. Bi avukat arkadaşım var onun bebeğinin kıyafetlerini getirdiler poşet poşet. Biraz gorumcem biraz eltim verdi. Kendim sadece 1 takım hastane çıkışı ( hatıra kalsın diye ) 1 tane de dış giyim welsoft tulum aldım usumesin diye. Ve bebeğim 4 buçuk aylık olmak üzere

Daha hic birsey almadım.  Muhtemelen 1 buçuk yaşına kadar da almam. O kadar yetecek kadar var kıyafet. 

Ben su düşüncede olanlardanim çocuğun yediği helal giydiği haram. Zaten o kadar hızlı büyüyor lar ki aldığını yıkayıp giydiriyorsun tekrar giydirene kadar büyümüş oluyor. Zibinlar bile çoğu 3. Kez giyilmiyor.  Ben giydiririm başkasının kıyafetini. Çünkü hiç birisi yipranmamis.  Ama biraz büyüyüp artık gelişimini tamamlayinca bende baslayacagim almaya. Yadirgamam kıyafeti

Ama kimin olduğu da çok önemli tabiki. Bende şimdi topladım kucuk gelenleri verdim hep başkalarına.

Uzun bir yorum oldu ama anlatmak istedim düşüncemi<3

tarafından
Düşüncn için teşekkür ederim ben hep eski giydigimden biraz bu konuda önyargılı davraniyordum baktimki önyargının bana bir faydası yok en iyisi elindekini değerlendirmek
(964 puan) tarafından
Bizde hep başkalarının kıyafetiyle büyüdük canım.  Bayramlik almayi bırak günlük giymeye bile bulamadigimiz zamanlar oldu. Annem babamın eskiyen orgu kazalarını soker bize yelek hirka orermis. Teyzemler memurdu durumları iyiydi. Hep onun oglanlarının eskisiyle büyüdük abim de bende. Ama şimdi öyle değil ki. Herşey bol bereket. Öyle olunca da çabuk eskimiyor. Bence giydir kötü durumda değilse kıyafetler
tarafından
Yok çok kötü değil kıyafet işte pijama altı felan
(964 puan) tarafından
Hepsini giydir o zaman canım.  Ne olacak ki. Bak yorumlara herkez giydiriyor. Ama yine de giydirmek istemezsen de kimse sana karisamaz
tarafından
Tabi canım sadece burda yazınca rahatliyorum karar vere biliyorum rahat rahat çünkü herkes aynı şeyi yazmış çoğunluk haklı o yüzden fikir aldım
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Benim annem bize hiç ikinci el giydirmemiş herşeyi sıfır almışlar 3 kardeşiz. Ancak benil ikizlerimzoldu daha doğru düzgün kıyafet aldım sayılmaz. Eşimih annesi bunlar okaldayken torunum olur diye zamanında almış sonra bikaç bişey daha alıp onları verdi. Yine eşimin yeğeni oldu onunkiler geldi(onada ikinci el bikaç bişey gelmiş bizde 3. El oluyor galiba ama markalı ve temiz, kirli yırtk pırtksa göndermiyorlar zaten) eşimih,kuzeninin çocuğu var bide onunki geliyor. Benim bir,mız bir erkek kız çok gazla ama erkek az. Bende zıbınları ve oğluma bikaç kıyafet aldım. Geçenlerde de bir arkadaşımı aradım oğlu var onun kıyafatleri ihtiyaç sahibi olan varsa öncelikle ona ver yoksa da bana gönder dedim. Maddi anlamda çok şükür alacak gücümüz var ancak borçlarılız olduğundan böylesi daha iyi oluyor birde dışarı çıkıp alacak bakacak vaktimiz olmuyor. Eşimin işyerinden bikaç kişide göhderdi çocuğunun kıyafetlerini baktım ama nedense onlar içime sinmedi o yüzdeh onları giydirmedim. Şimdi bende olmayanları eliyorum 3 4 yere söz verdim onlara göndericem. Zaten bez mama vs ihtiyaç çok oluyor 2. El olduğuda anlaşılmıyor bebiş kıyafetlerinde. 
tarafından
Aynen yıkanıyor ütü yapılıyor mış gibi kullanmak mantıklı geldi banada

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 335 göst.
22 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 155 göst.
12 Aralık 2022 Aile kategorisinde Selin demirci (2,107 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 354 göst.
10 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Defne_batuhan (3,152 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 247 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,954 soru

11,463,130 cevap

35,056 kullanıcı

...