0 oy
692 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Bebeğini sallayarak uyutan var mı bi de saklamanın ne sakıncası var 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
şahsen ben sallayarak uyutma taraftri dgldm ama annemler saolsun hemen alistrdilr sanki ağlıyorms gbi :( 2bck aylık olduk smdu şimdi ise genelde sallamadn uyumuor saklamayı brknca geri uyanior deli oluorm buyuzdn alistrnlara.. sallamak bence en son çare olmalu
-Reklam-
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Ben ayakta sallamıyorum sadece beşiğe koyduktan sonra iyice dalsın diye sallıyorum. Annem sallıyordu ama sallama anne alışmasın dedim ablam geldi oğlum ağlıyordu ayağına koydu sustu ablam bu ayağa alışmış dedi yok abla ben sallamıyorum en son annem 2 hafta önce sallamıştı ondan bu yana sallanmıyor onun susacağı vardı sustu sallama ile alakası yok dedim gerçekten de öyleydi. 47 günlük oğlum emzirip altını değişip yere koyuyorum uykusu olunca kendiliğinden uyuyor böyle olmasına çok seviniyorum beni uyutun diye sallanmak felan istemiyor hiç.
(1,327 puan) tarafından
Benimkide sallamadan uyumuyor 42günlügüz bizde ayaktan alinca hemen uyaniyor nasil alişti aliştirdim hiç bilmiyorum :(
(1,948 puan) tarafından
Alışmış canım evet bırakmayı dene olmazsa da salla canım bu kadar insan sallıyor bişey olmuyor sonucta bazı bebekler rahatsız diye sallanması yasak
0 oy
(1,453 puan) tarafından
benim bebiş de 25 günlük alıştırdık valla ya şimdi  babası sallayınca hoşuna gidio ama beşik de de sallanmayi sevio sakıncası varmi hiç arastirmadim aslinda
0 oy
tarafından
Simdi bakiyosun yazilanlara profesörlere gelisim uzmanlarina fln ay yapmayin yok masal okuyun yok birakin kendi uyut vs diyolar. Ama aslnda o is olmuyo. Bebek kendi seciyo kendi düzenini. Kimi bebek oluyo sakin sessiz emzirince uyuyo masallah. Kimi bebek öyle bi agliyo ki amuda kalk salla deseler salliycaksin :)
tarafından
Ah cok dertleniyorum uykusuz geceleri düşündükçe :) ben oturdugum yerde bile uyurmusum bebekken pek sakinmisim ama esimi anlat anlat bitiremiyo kimse. Insallah bana ceker ya
tarafından
Amin umarım dünyadaki son kolik huysuz bebek benimki olur kendilerine de yazık annelerine de :))
(58 puan) tarafından
Aynen herkes alıştırma zararlı diyor ama gece olunca kimse yok yanında söyleyip söyleyip gidiyorlar bende istemem sallamak ama öle uyuyor beşikte falan mecbur sallıyorum onlar zararlı diyince vicdan azabı çekiyorum ama napayım :(
tarafından
Dedikleri gbi sallanmaktan beyin sarsıntısı geçiren bildigim bi bebek yok. Ama diyemem ki hic bi zarari da yoktur
tarafından
Sallaninca sersemleyip daliyo uyuyolar ama bene duymadım öyle birşey
0 oy
(247 puan) tarafından
2 bucuk aylıgız sallıyorum çünkü uyumuyo ya besik de ya pusette ayağım da sallamıyorum 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Bebekleri salladıkça iç kulaktaki sivi diğer dokulara çarparak bebeği sersemlestiriyor zamanlarda hasar veriyor uzun vadede. Bebegin yaşı ilerledikçe uyku yogunluguda artar. Ama bu süreçte sallama varsa eğer hemen sallandığı için uyuyor uyanmıyor deniyor yani yanılma oluyor. Bide öyle ağladığında da sallarsanız ağlayarak istediğinin olduğunu anlar büyüdükçe de ağlar birşey isterken. En iyisi uyku saatini sabitlemek. Zaten  5 -6 hafta da uyku düzeni olur öyle iki gunde uyku düzeni olmaz. Ben henüz doğum yapmadım ama yengem afacan yeğenimi bu şekilde düzenli uyumaya alıştırdı. Hatta oyun oynarak uyutuyordu, ya da konusuyordu bebek sevmesede uyumayı alıştığı için uyuyordu. Yoksa annemlere kalsa bacakta, kucakta, battaniye de ya da beşikte sallayıp işin kolay yolunu seçiyorlar.
(1,327 puan) tarafından
Şahsen sabahlara kadar sallamak hiçte kolay değil uyuyor dıyorsun yok kucaga alişmasşn diyorsun agliyor mecbur aliyon ne yapalım kendiliğinden susarda yapmiyoruz bazi cocuk çok sakın dır bazisi zor benimki zor olan cinsten
(1,865 puan) tarafından
Insallah ikiz kucagima alacagim icin aglasalarda mudahale edemem. Suan dogacak bebegimin bir nefesi icin dunyalari veririm ama onun sagligi icin ve ona iyi bakabilmek adina benim sagligimda önemli. Hamilelik öncesi ve şuan folik asit alıyorum. Yine hamilelik önceside bağışıklığınmvitamin kan degerim filan hazırlandım bu sürece suanki bu rezerve bakılırsa bebişlerim enerji patlaması yaşayacaklar ama bu şekilde uyumaları gerekiyor. Uzak bir şehirdeyim ve akraba veya arkadaşımda yok yalnızım. Onlar için dsaglikli doğru olan yapmak tercihimden ziyade görevim olarakta görüyorum.
(1,327 puan) tarafından
İnşaAllah canım çok sakın beb
(1,327 puan) tarafından
İnşaAllah canım çok sakın bebeklerin olur
(452 puan) tarafından
Happy. "onun sagligi icin ve ona iyi bakabilmek adina benim sagligimda önemli" ne kadarda güzel söylemişsin cnm, bu dediğine sonuna kdr katılıyorum
0 oy
tarafından
Hiç sallamam hiç alıştırmadım .  Tavsiyede etmem .. 1. Beyne zarar ( bu kadar insan sallandı zarar gormedi  diyenlere bu kadar insan çıldırmış kimsenin beyni iyi değil diyorum )

2.rahatım için alıştırmadım saatlerce ne sallayacam .. uykusu gelince uyur zaten 
(452 puan) tarafından
Bende alıştırmıştım ilk başta sallıyordum tam uyudu derken uyanıyordu, ve sabaha kdr sallatıyordu kendini durduğum an ağlıyordu, yukarıda Happy'ninde dediği gibi "onun sağlığı ve ona iyi bakabilmek için bnm sağlığımda önemli"  en son çare doktorumla konuştum gurbette yaşayan yalnız bi anneyim tavsiye istedim doktorumda sallama hem zararlı hemde onun ve senin için yorucu ve yıpratıcı bi süreç dedi, bende bıraktım kolay olmadı ama üç günde alıştı uyku arkadaşı verdim şimdi 8 aylığız uykusu gelince yatırıyorum ayıcığını veriyorum uyuyor.
0 oy
(176 puan) tarafından
Eskiler yani bütün anneler der ki bebeği emzir gazını al beşiği yatır orda uyusun o bnce daha iyi ama ben öyle yapmadım keşke yapsaydım kucağa alıştı hiç bir işimi göremiyorum ama tv de bişey gördüm  ayakta orta hızda sallayarak uyuyun diyordu bir uzman bir Dr daha zeki oluyorlarmis 
(58 puan) tarafından
Öle uyumuyor işte keşke uyusa.. Ağlayınca alıyorum kucağa bi de emzik kullanmıyor uykuya dalmak için beni emiyor ister istemez alışıyor kucağa..
0 oy
tarafından
Bn ayağımda uyuttum ha şimdi. Ama çok hafif salladım ninniseinde uyumuyor çocuk ya 

Yanımıza alınca susuyor ya da kucakta uyuyck ninni alcm başka çocuk orda kriz geçiriyor 
0 oy
(278 puan) tarafından
Bizim adetlerde sallama olayi yok bebegin elini ayagini kundaklarlar yerine yaririr poposuna bi iki vurur pismlpisler yaninada bi dua veya herangi avunacak bi muzik filan acar cocuk dalar iykuya bende.ins boyle.yapcam ama esim sallanan besik aldi nolur nolmaz durmazsa diye ben sallamicam sahsen gelenede acik acik ssoylicem cunku gelenler gecici sonra giderler biz cekeriz o cocugun sallamasini filan biz.zorlaniriz 
0 oy
tarafından

Hihhhhhh kim ne derse desin ben sallayarak uyutacam.  Neymiş beşiğe bırak kendi kendine uyurmuş öyle uyur mu bebek yav :D  uyusun da yeterki sallamak sorun degil

(58 puan) tarafından
Aynen yeter ki uyusun :)

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,026 göst.
5 Eylül 2019 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 91 göst.
8 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 226 göst.
23 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Enesinannesi_ (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 303 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı

...