0 oy
753 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bugün biraz durayım, takılayım dedim ama olmuyo kızlar. Buranın bile ayarları mahvolmuş. Kimisi içen kocası var diye bir anneyi kürtaja teşvik eder, kiminin ağzından felaket eksik olmaz. Biz hamileyiz burası da hamile/lohusa/anne platformu. Biraz dikkat edelim ya lütfen. Etkilenenler olabiliyor, üzülenler olabiliyor. Ben kimse derdini paylaşmasın demiyorum. Ama bu kadar olumsuz şeyi de bi anda servis etmeyelim. Burda biraz daha durursam zaten kötü olan moralim tamamen çökecek. Herkese hayırlı güzel akşamlar ❤️

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Valla ben buraya girmesemde cok kotuyum ya nasil duzelicem oylece oturuyorum cumle kuramiyorum artik cok mutsuzum cok uzgunum
tarafından
Allah yardımcımız olsun. Artık valla gözlerim sızlıyor içim daralmaktan bi hal oldu :( Allah herkese yardım etsin şu kış günü evsiz kalan insanlara yardım etsin. Benim elimden duadan başkası gelmiyor. Aslında kötü bir şey demek istemedim, zaten İnstagram Twitter ve televizyonlar sürekli bunlardan bahsediyor. Buraya geldim ki belki birileri bi şey sorar cevaplarız 5 dk da olsa kafamız dağılır. Ama herkes her yerde gördüğünü buraya yazıyor. Duyarsız olmak değil amacım ama ben 6 aylık hamileyim zaten her şeye üzülmeye müsaitim. Stresten üzüntüden kurdeşen döktüm ellerim kabardı ilaç alamıyorum. Başka sorunlarım da var ve ben sadece unutmak istiyorum sorunlarımı. Biraz kafamı dağıtmak istiyorum kaç zamandır büyük şeylerle baş etmeye çalışıyorum. Ama üstüne bu felaket de gelince kendimi tutamadım kendi dertlerime böyle gözyaşı dökmemiştim. Şimdi hepsine birden ağlıyorum, hastalandım.. birileri de gelip duyarsız olma diyor bana iyice çöküyorum vallahi
tarafından
Ben suan kim ne demis bana hareketmi etmis. Hic varya bakicak halim yok tamam diyorum sadece ne bilim tartismaya gerek yokya. Al bak kendin diyorsun cok uzgunum diye. Yasadigin baska seylerde varmis okudugumu anlamiyorum 2 saatlik uykuyla duruyorum. Annemi babami dusunuyorumsuan yanlarindayim ama icimden hep kotu seyler geciyor. Bende senin gibi nirmalde tv acip haber izliyemiyen insanim cunku aklimdan gunlerce gitmiyor onun sancisini cekiyorum gunlerce. Anne babam  esim cok kiziyor bana acip birsey izledigimde. Cunku baskalari unutmus olsa bile benim unutmam cok zaman aliyor.  Bebegimi hissetmiyordum dun surekli hissettim gece sanirim uzuntumu hissetti bir saga bir sola gidip durdu surekli
 Herseyde boyleyim  psikolojisi olarakda guclu degilim yuregim yaniyor cok cook korkuyorum hicbirsey dindiremiyor korkumu Allahim yardimcimiz olsun onune gecilcegimiz birsey degil
tarafından
Gerçekten çok acı ve yorucu bir süreç.. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Orda olanlara soğukta bi haber bekleyen tüm kullarına yardım elini uzatsın güzel Rabbim.. bizlere de güç kuvvet versin aklımızı fikrimizi korusun :( üzülme diyemeyeceğim anlıyorum seni.. bi can taşıyoruz dikkat etmemiz gerek..
-Reklam-
+4 oy
(10,046 puan) tarafından
Ne yapalım onu söyle, sürekli sallaniyoruz psikolojimiz alt üst biz çok mu mutluyuz bu durumdan. Gözümüzü, kulağımızı kapatarak nereye kadar. Asıl biraz gözünüzü açın etrafa bakın noluyor..
(9,731 puan) tarafından
Ağzına sağlık Ebru.. Açelya sana bişey dediğm yok yanlş anlama fakat senin etkileniorum uzuluorm vs dediğn şeylerin hepsni insanlar birebir YAŞIYOR..
Bide onlarn psikolojsni duşunun bakalm...
tarafından
Düşünmesem bu kadar üzülür müyüm? İnsanlar yaşıyor evet, ben de orda yaşayan biri olabilirdim.. fakat bizler de bir can taşıyoruz. Haberleri okuyup sancım arttı diyen var, üzüntüden bayıldığını duyduğum insanlar var. Çocukları, hamileleri vs bu tarz durumlarda biraz morali yüksek tutmamız gerekmez mi.. şimdi biz hamileler küçük çocuk gibi hassasız ve etkileniyoruz. Akşama kadar dua ettim ama şu saat itibariyle artık çok kötü oldum. Bu yüzden böyle bir laf ettim. Keşke sosyal medyada duyarlı yazılar yazmak bir fayda sağlasaydı emin ol 500 sayfalık kitap yazardım bir gecede..
(9,731 puan) tarafından
Haklısn cnm çok haklısn hamilelik bambaşka bir psikoloji fakat insanlar derdini anlatp az da olsa rahatlamak istiyor gerçekten. Postta da dediğin gibi burası anne bebek lohusa platformu ama sayfanın adı bile gebelik dışı sohbet..
Bak ben iç anadoludaym depremi hiç bir şekilde hissetmedm ama dunden beri aklımdalar ağlıyorm dualar ediyorum surekli..bni boyle çok uzen şey o insanlarn başına geldi..nasıllar ne haldeler diye duşunmekten alı koyamıyorm kendimi..
tarafından
Ben de ankaradayım sürekli düşünüp ağlıyorum dua ediyorum. Neyse dediğin gibi ben mâni olmayayım insanların yazdığına çizdiğine. En iyisi ben çıkıp gideyim, yanlış anlaşıldıysam vesaire özür dilerim orda olan arkadaşımızdan da. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnşaAllah bugünler de geçecek dualarımız orayla, kardeşlerimizle. İyi geceler..
(9,731 puan) tarafından
Keşke gidince unutabilsen keşke gidince herşey bitse cnm..
Iyi geceler..
+2 oy
tarafından
Herkesin hayatı güllük gulistanlik değil malesef yapacak bir şey yok
+1 oy
(120,691 puan) tarafından
Sanada iyi aksamlarr 
0 oy
tarafından
aaa hosgeldinn canim bayadir yoktun yeni farkettim
tarafından
Doğru canım yoktum evet
0 oy
(2,115 puan) tarafından
Hamileyken bu tarz postlar rahatsız ettiği için doğurana kadar girmedim bu kısıma, hamile bölümüne bakıyordum sadece. Eşimin telefonunu karıştırıken yakaladım kendimi mesela, insan ister istemez etkileniyor. 
tarafından
Gerçekten ben zaten çok farklı şeylerle mücadele etmeye çabalıyorum hamileyim ve dayanamadım artık.. her şey etkiliyor bizi doğrusun canım
(2,115 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun.
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
O postu gördüm ve yorumları da çok sinirlendm haşa yaratan Allah sana kelam düşmez aldır nedir ya !

Deprem için bişi demedgini biliyorm ama her dakka her haberi burda yayımlamak hiç hoş deik zaten takip ediyoruz elimde tel karışımda TV arayan soran çok yani bir de burda 
tarafından
Sağ ol canım beni anladığın için teşekkür ederim. Burda da sıkıntılar dertler paylaşılır. Ama sürekli “şurda şu olmuş bunu böyle bulmuşlar o adam öyle ölmüş” diye yazanlar bile var. Çocuklar, hamileler vs çabuk etkileniyor diye böyle bi söz söyleme gereği duydum açıkçası. Üzülmeyelim daha seçici olalım dikkatli olalım istiyorum
0 oy
tarafından
senin moralin neden kötü kiz
0 oy
(259 puan) tarafından
Valla zaten pisikolojik olarak cöktüm 
0 oy
(10,456 puan) tarafından
Canım biz gündemi takip ediyoruz modayı değil  insanların dertlerini dert edindiğimiz için burda farkındalık oluşturmaya çabalıyoruz dünya toz pembe değil  maalesef
0 oy
(3,445 puan) tarafından

Sen boşver sırf puan yükseltmek için her gördüğü haltı paylaşanlari 

Biliyor musun ben sana takılmayı özledim :)

0 oy
tarafından

Valla allah hepsinin hepsinin yardımcısı olsun bu yaşadıkları okadar güç bir durumki ben burda öldüm öldüm dirildim onlar kimbilir ne hallerde deprem için diyorum rabbim tez vakitte feraha erdirsin inşallah tüm deprem zede kardeşlerimizi bugün onların başına gelen yarın bizim başımıza da gelecek bu olacak kaçarı çıkarı yok ailevi sorunlar içinde bazen insan kimseye anlatamazken buraya anlatıyo 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 236 göst.
0 oy
15 cevap 320 göst.
29 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
25 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Ela94 (1,000 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 220 göst.
18 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Gozdeh (9,360 puan) tarafından soruldu