0 oy
567 göst.
Aile kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Her an deprem olursa diye korkuyorum geceleri özellikle. 99 depremini yasadim istanbuldaydim annem yeni bel fıtığından ameliyat olmuştu ve hiç bi şekilde yataktan kalkamiyordu. Sen çocuğu al git demişti babama.. Babam da ben seni almadan bu binadan çıkmam dedi.. Yıkılırsa da beraber ölelim dedi anneme. Benimle alakalı ne dedi hatırlamıyorum. Sonra annemi sirtinda  dışarı çıkartmıştı. O günler gözumun önüne geliyor. Simdi evliyim bir bebeğim var onun için korkuyorum. Evlat sahibi olmak bambaşka.. Evimde  saglikli bi hayat üçgeni olusturabilecegim  bi yer yok. Bununla nasıl bas edeceğim bilmiyorum. Yüreğim sıkılıyor

13 Cevaplar

0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ayni korkulari yasiyorum deprem oldugunda donup kaliyorum deprem bolgesinde yasiyoruz bide Allah yardimcimiz olsun Rabbim bizleri korusun 
(1,126 puan) tarafından
Amin Allahım depremzedelere de yardim etsin:(
-Reklam-
0 oy
(610 puan) tarafından
Bu duyguyu yasaýan o kadar çok insan vardır ki bunlardan biri de benim surekli deprem olsa nereye duracam onu kafamda kuruyorum ama heryer çok tehlikeli geliyor psikolojim bozuldu düşünmekten 
(1,126 puan) tarafından
Aynen benimde oyle
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Bnde hic o buyuk depremlere denk gelmedim yasadgim sehirde oldugunda o zmn annemle baska  sehirde tatile gitmistik ufak ufak olan depremleri tek biliorum o yuzden buyuk bir depremle karsi karsiya gelsem naparim hic bilmiorum gebeyim bebegime birsey olursa die korkuorum bugun esimle konustum deprem olursa soyle boyle yaparim dedim bebegimi bu pozisyonda durup korumaya calisirim falan dedim sanirim cok fazla korkuorum Rabbim bir daha ulkemize bu tarz seyler yasatmasin gerckten cok zor 
(1,126 puan) tarafından
İnşallah hiçte gormezsin büyük deprem. Allahım yardim etsin. :(
(14 puan) tarafından
Manisada sallandi kızlar simdi
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Offf yaa kiyamam tuylerim diken diken oldu 

Rabbim korusun sizleri insallab
(1,126 puan) tarafından
Amin cumlemizi korusun herkesin evladını...
0 oy
(311 puan) tarafından
Bende çok korkuyordum hep çocuklarımı düşünüyorum kendim için değil onlar için korkuyorum ama sonra dedim kendi kendime biz bu kadar seviyosak o çocukları kim bilir rabbim ne kadar seviyo esirgiyo o korur biz neyizki artık korkmuyorum kaderde ne varsa onu yaşarız hep dua ediyorum elimizden başka ne gelirki takdiri ilahi herşey sizde içinizi ferah tutun dua edin rabbim korusun esirgesin ülkemizi ve tüm müslümanları 
(1,126 puan) tarafından
Amin.. Evet Allah korur ve kaderde varsa elbet olur ne 1 saniye ileri ne 1 saniye geri. Allah korusun tüm evlatlari
0 oy
tarafından
Inan ınsan evladı ıcın korkuo besıgıne bıle yatıramıorum ya yanına yetısemessem dıe
(1,126 puan) tarafından
Evet ben de bebegin beşiğinin karşısında gardolap var çok büyük bi dolap. Gece yatinca  bi beşiğe bi gardiroba bakıyorum :(
0 oy
tarafından
Bende cok korkuyorum
0 oy
(2,691 puan) tarafından
Allahım yardım etsin inşallah canım elden birşey gelmiyor sadece dua yakarış 
(1,126 puan) tarafından
Evet öyle Allahım korusun
0 oy
tarafından
Bende dün gece çok kötüydüm her an deprem olacakmış gibi hisetim planlar yaptık bir sürü :(
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Buzdolabin camasir makinasi  yatagin kenari bunlar dami yok evde bunlar hayat ucgenini olusturabilecegn en basit seyler
(1,126 puan) tarafından
Var ama bulunduğu yer sağlıklı degil. Mesela bulaşık makinesi önünde masa ve kombi var.. Çamaşır makinesi yan tarafına comelsem banyo dolabı önüne comelsem kapı oluyor o da pek güvenli değil. En kotu koltugum  L seklinde onun köşe kısmına comelirim diye düşündüm artik.
0 oy
tarafından
Valla kaç gündür kafayı yemiş durumdayım sürekli kafamda felaket senaryoları kurup duruyorum ya şöyle olursa ya böyle olursa diye sonra oturdum dedim ki olacağı varsa olur allahin ol dediğinin onu ne ne gecebilirki rabbim e tevekkül etmek ona sığınmak en güvenli hayat üçgeni sen istersen evinin içine yıkılmaz kırılmaz çeliklerden bir oda yap depremde içine gir allah senin canını alacak aldıktan sonra orada da alır önemli olanın can vermek değil imanlı can vermek olduğunun idrakine vardım çok şükür geride kul hakkı bırakmamak kırık kalp bırakmamak ,secdeye varmaktan aşınmış seccadeler bırakmak rükû etmekten eğilmiş bel ile secde etmekten aşınmış diz ve alın ile gitmenin ne denli önemli olduğunu anladım rabbim 'in izniyle de böyle ölürüm inşallah zaten yüce mevla amansız hastalıktan doğal afetten ölen kullarına şehit olan kullarına cenneti müjdeliyor yani böyle ölmekte nasip büyük nimet rabbim rahmet ve merhamet nazari ile muamele eylesin cümle müslüman kullarına inşallah 
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Bendede aynı durum var. 3-yaşında oğlum ve 95 günlük bir bebeğim var nasıl yaparım bilmiyorum. Ve benim o anda çarpıntın başlıyor hakim olamıyorum sakin olamıyorum. Zaten depremde ölmezsem kalp krizinden ölürüm Allah korusun.. panik atak değilim ama onun gibi bişey bu.. geçenler de deprem olduğunda hamileydim yer sallanıyor ben kapıyı açamamıştım oğlumda kucağımdaydı.. anahtarı sokamıyordum bile kapıya kilitliydi çünkü.  Allah ım yaşatmasın kimseye
(1,126 puan) tarafından
Kimseye yasatmasin  çok zor bi durum. Bende panik atak değilim ama elim Ayağım zangir zangir titrer
(2,596 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Bide beni düşünün kızlar elazigdayim o korkuyu yaşadım piskolojim bozuk suan her kipirtiyi deprem sanıyorum ikidebir gozum lambada çok kotuyum kasilmalarim bitmio hastaneye gitmek imkansz ana baba günü allahdan bebek hareketli öyle iyidir sakinlestiriyorum kendimi :( oğlum kabuslar görüyo bianda sakin olup onu sakinleştirmeye çalışıyorum :( uçaklar helikopterler geziyo sanıyorum ev sallanio artçılar bitmiyor sürekli takip ediyorum :(
(1,126 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim bi daha gostermesin

İlgili bir soru bulunamadı

381,551 soru

11,422,843 cevap

34,981 kullanıcı

...