0 oy
473 göst.
Diğer kategorisinde (107 puan) tarafından
Gerçekten toplum olarak yıldık sapıklardan hem dışarda hem maalesef aile içerisinde,  akla hayale sığmayacak iğrençlikler yaşanıyor ..bizlerin izlemeye dinlemeye tahammül edemediklerini yaşıyor insanlar..

Eğer dini bütün birisi söylese gerici olur fakat Müge Anlı Hanım eniştesi tarafından kaçırılan 15 yaşında ki kız çocuğu olayında,  annesinin " altını bile değiştirirdi,  elinde büyüdü çocuğu gibiydi" cümlesinin ardına sinirlenip (hakli olarak) "ne demek alt değiştirirdi,  baba bile değişmesin kardeşim anneden başkası alt değiştirmesin " diye tabiri caizse isyan etmişti...

Evet hem bizler kendimize çeki düzen vermeli hem çocuklarımıza öğretmeliyiz ,  küçük görüyoruz ama o tv dünyası çocukları alt üst ediyor , aile boyu oturup berbat sahneler izleniyor , bir hanim demişti çocuk çizgi filmde öpüşenleri görüp annesine "seni dudağından öpebilir miyim" diyor (5-6 yaşlarında) ..çocuklarımızı kimsenin önünde soyup giydirmeyelim , altını değişmeyelim , kendisinin opulmesine musade etmesin , mahrem yerlerini öğretelim,  birisi dokunmak veya açmasını isterse ciglik atip bunu cevreye duyurmayi ogrensin ...kiz ya da erkek fark etmiyor ..oz baba el kadar kendi erkek cocuklarina ..inanin tamamini yazmaya elim varmiyor ...yani sozun ozu uyanik olalim bizlerde cocuklarimizin yaninda mahrem konusmayalim , ayıp yerlerinden öpmeyelim normal görmesinler ... Rabbim tüm evlatlarımızı korusun...

7 Cevaplar

0 oy
(1,025 puan) tarafından
Kınamak için demiyorum ama rahat annelerden nefret ediyorum ya çocuğu 5 dk başından gitsinde ne olursa olsun modunda bi ton kadın var madem bakmayacksn doğmaa
(107 puan) tarafından
Neslin güzelleşmesinin de , kötüleşmesinin de sebebi çoğunlukla biziz..anneler..
(1,025 puan) tarafından
Öyle canım ama şuan çevre o kadar kötüki bi yerden sonra çocuğa müdahale edemiyosun okul hayatı başlayınca herşeyi öğrenşyolar maalesef İnşallah karakterini güzel şekillendirebilirim
(107 puan) tarafından
Inşaallah.. Rabbim yardımcımız olsun..
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından
Evet çok hassas bir konu teşekkürler
(107 puan) tarafından
Rica ederim ...evlatlar hepimizin ..onlar iki dünya için de bizlerin geleceği ...maddiyat şöyle dursun manen iyi yetiştirmek korumak boynumuzun borcu...
0 oy
(860 puan) tarafından

Amin insAllah :'(

0 oy
(114 puan) tarafından
O kadar haklısın ki benim yok çocuğum istiyoruz aöa Nazan diyorum ki böyle kötü bir dünyaya bebek getirmek doğru mu istismar mı desen uyuşturucu alkol sigara adam öldürme zina pislik herşey bolca var ben onu nasıl koruycam birinden korusam diğer kötülük ten nasıl koruycam 
(360 puan) tarafından
Onu bilemeyiz canım asrın en dindar insanı da olabilir senin cennetine vesile de onu en iyi Allah bilir
(6,136 puan) tarafından
Bende çok düşündüm onu dünyaya bebek getirsek bi dert getirmesek bi dert
Getirsek dünya kötü getirmesek insanlar psikolojini bozuyor
Ben eşim için istedim 30 yaşındayız ve iyiki de yapmışım diyorum ama geleceği de beni korkutmuyor değil
Çünkü ne yetistirdigimi bilmiyorum
Âlim mi Zalim mi
Elimden gelen sadece dua
Çünkü biliyorum ki ben ne kadar iyi yetistirsem yetistireyim ergenliği üniveristesi çalışma hayatı ve evliliği onu değiştirecek biliyorum
(114 puan) tarafından
Aynen canım biz elimizden geleni yaparız gerisi onlarda ve allahta
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Işte bu yüzden kızıma benden başka kimse dokunmasın istiyorum :(hep dua êdî yorum Allahım yavrumun tırnağına bile zarar gelmesin diyorum :(:(
(360 puan) tarafından
Amin inaşşalh bütün evlatlara inşallah tabi ama ne zamana kadar ilk 5 yıl dizimizin dibindeler ya sonra okul başladığı andan itibaren nasıl koruyup kollayacağız Rabbime emanet
0 oy
tarafından
Ya dikkat ediyorum mesela şuan kaynanamdayım bazen misafirliğe gidiyoruz benim bebeğim artık ayağa kalkıyor hani bazen yigenelri falan oturduğu yerde kucağına alan oluyor  çok afedersiniz bakıyorum oğlum hareketli özel yere ağı değiyor zıplıyor flan hemen oğlumu alıyorum kim olursa olsun. Erkeklere güven olmuyor malesef
0 oy
(382 puan) tarafından
aynn artık bu devirde kimseye güvenilmiyo gerçekten çevremdede görüyorum  bu televizyonlar telefonlar çocuklarda çok etki yapıyo dikkat edilmedikçe 9 yaşındaki bi çocuk televizyondan gördügü sapıkça bi hareketi ortalık yerde yapabiliyo telden uygunsuz bişey yazıp izliyebiliyo herşey anne babada bitiyo eline ver teli gitsin başındanda  gibisinden bazıları dikkat edilmesi gerekiyo sürekli insanlar saten güvenilmiyo artık 

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 2,186 göst.
11 Mayıs 2019 Kültür-Sanat kategorisinde Kurgucubiri (9,651 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 169 göst.
25 Nisan 2024 Aile kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 874 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 595 göst.
1 Haziran 2023 Aile kategorisinde Ozelkod (2 puan) tarafından soruldu

380,326 soru

11,387,594 cevap

34,890 kullanıcı

...