0 oy
550 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bugün dışarı ciktk kaynbabmla gezmeye eve gelirken ikitane Suriyeli çocuk üstünde basnda bişey Yok ayakta çorap Yok mont yok titreye titreye mendil satyo bnde benim çocuğu iyce battaniyeye sardım iki tane felan vardı birini cocuklara ustune örtmesi için verdim çocuk beş yaşında felan almamak için o kadar direndiki dediği tek şey olmaz abla çocuga ört çocuk var.. israrla almadi kızarım al dedim sustu aldı oylelikle bişey demedi gittim arkamdan bı baktım abla abla diye seslnyo yine gelmiş çocuğa ort diyo evde var çok onun dedysemde almadı kaynbabam para uzattı onuda almadı bn onları böyle bilmiyorm kndimden utandım küçücük çocuktan utandım farklı düşündüm için paylaşmak istedim.

16 Cevaplar

+2 oy
(5,913 puan) tarafından
Her insan gibi bunlarin da iyileri var kotuleri var bir tutmamak lazim
tarafından
Haklısın kötüsünü gördüm için farklı dusunuyodm onlar için
-Reklam-
0 oy
(15,366 puan) tarafından
Bizim buradakiler de yardım beğenmiyor maalesef yada yardım ediyorsun ertesi gün aynı kişiyi yine aynı şekilde. Görüyorsun anlamıyorum bunları 
0 oy
tarafından
Herkesin tabuları yıkılıyor ne guzel 
tarafından
Benm buyuklere karşıydı tavrm cocuk suriyelilere değil  doğm için devlete gitmiştim son aylarda sık muayne olduğu için ve randevu bulunmadığı için sira almak zorundasın Sabah erken gidip sira almn gerekiyor ve kota 60 kişi bu Suriyeliler eşlerini one koyyolar ve onlar siramatik açılır acilmaz adamları kosuyo bnm karnım burnumda kosamiyorm yaptiklari hakszlkti adamin kosmasyla bnmki bir olmaz bu yuzdendi farklı bakis açım
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Bravo annesine o zaman boyle bir cocuk yetiştirdigi icin
tarafından
Bnde aynısını söyledim elleri donmustu yavrunun
0 oy
tarafından

İnan bana okadar çok iyi insanlar da varki ben hastaneye gitmişdim doğum olmadan önce kalkamadım geldi yanıma dediki ablam yardım edeyimmi dedi yok kuuzum teşekür ederim saol dedim sordum sen nerelisin konuşman biraz şiveli gibi dedim abla suriye den geldik biz dedi çok sevecen bir kızdı 

0 oy
(2,593 puan) tarafından
Hepsi bir olmuyor canım iyisi de var kötüsü de kıyamam onlara ya Allahım yardımcıları olsun 
0 oy
(277 puan) tarafından
Ben çocuklara asla bişey diyemem dememde ama Suriyeler burda kira parasını vermemek için 25 kişi aynı evde yaşıyor teyzemin komşusu 70 yaşındaki kadının afedersin makatina hortum takip suyu açıp kadını oldirduklerinde nefret ettim
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Her milletin iyisi var kötüsü var canım . Kötü niyetli olanlardan dolayı biz önyargılı davranıyoruz aslında . 
0 oy
(7,401 puan) tarafından
Zaten genellemek herzaman yanlıştır .suriyeliler icin degil sadece. turkiyede herkes dort dortluk mu sanki. Rabbim kimseyi ulkesinden baska ulkeye gitmek zorunda birakmasin. Hepsinin yardimcisi olsun canim.
tarafından
Benm buyuklere karşıydı tavrm cocuk suriyelilere değil  doğm için devlete gitmiştim son aylarda sık muayne olduğu için ve randevu bulunmadığı için sira almak zorundasın Sabah erken gidip sira almn gerekiyor ve kota 60 kişi bu Suriyeliler eşlerini one koyyolar ve onlar siramatik açılır acilmaz adamları kosuyo bnm karnım burnumda kosamiyorm yaptiklari hakszlkti adamin kosmasyla bnmki bir olmaz bu yuzdendi farklı bakis açım sende kayserideydin sanırım bilirsin az çok hastaneden dolayiydi canım bnm farkli düşünmem sebebi
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Suriyeliler ya da türkler yada başka memleketten gelek sırık gibi zibidileri, sapıkları benim ülkemde gününü gün ediyor. Malesef böylelerine bakış açım asla değişmicek. O çocuklarda ne yazık ki böylelerinin çocukları sokağa atılıp dilendirilen. Yazık o yavrulara 
0 oy
tarafından
Yaşla kuru beraber yanıyor herkes aynı dgl aslında 
0 oy
(452 puan) tarafından
vala benim içim acıyor ya onları görünce çocuklara çok acıyorum mendil satıyorlar. büyüklerine hiç acımıyorum akşama kadar dileniyorlar eşleri ise hep içki içiyorlar hiç sevmiyorum o yüzden suryelileri ama işte o çocukları görünce içim parçalanıyor çok etkileniyorum mendil falan alsam çocuklardan fazla para veririm elimde yiyecek falan olsa ısırdığım yeri keser gerisini ona veririm. ama büyüklerinden nefret ediyorum dilenmeyi hobi edinmişler 
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Işte ülke olarak millet olarak yaptığımız en büyük hata genelleme yapmak sürüyelinin  kötüsü varda türkün yok mu o kadar katıl tacizci kaçakçı hep suriyeden mi geldi  bize ? Allah hepimize aynı canı aynı nefesi vermişken dislayanlari küçük görenleri de anlamiyrom  bakin bi de0rem oldu nasıl içimiz yandı onların ülkesi her an yangın yeri.. yoksa kim vatanından ayrı gidip rezil olmak ister... ISTISNALAR  HARIC !  Görünce burun kıvırmayın yüksekten bakmayın sonuçta aynı yere tuvalet ihyacimizi gideriyoruz  allahım gözünde  aynı derecedeyiz gerisi teferruat. 

Senim için değil genel yargı icin yazdım kuzum  
tarafından
Benm buyuklere karşıydı tavrm cocuk suriyelilere değil  doğm için devlete gitmiştim son aylarda sık muayne olduğu için ve randevu bulunmadığı için sira almak zorundasın Sabah erken gidip sira almn gerekiyor ve kota 60 kişi bu Suriyeliler eşlerini one koyyolar ve onlar siramatik açılır acilmaz adamları kosuyo bnm karnım burnumda kosamiyorm yaptiklari hakszlkti adamin kosmasyla bnmki bir olmaz bu yuzdendi farklı bakis açım bundan dolayi kuzum yoksa bnde çok üzülüyodun onlara ama gozleri acik uyanık insanlar yani
0 oy
tarafından
Ya hepsi bir değil zaten Suriyeli deyip hepsine dilenci fırsatçı muamelesi yapmak çok yanlış ..... Bizim aramızda da var her türlü insan bazı insanlar bu konuda çok acımasız heleki cocuklar onlar çok masum ordan oraya savrulmuslar :( 
tarafından
Hakisin canım Allah'ım kimseyi evinden yurdundn etmesin
0 oy
tarafından

Helal olsun ona bende dün pazara gittim bi suriyeli kadin portakal almis geri getirmis adam almiyo geri parasini vermiyo bende alicaktim onu alma bu posettekini al dedi kadin bende baktim 4  5 kilo kadar yok dedim ben az alicam 2 kg yeterli öyle dedim diye bana bi ton soylendi surat yapti biseyler diyo anlamiyorum eliyle koluyla anlatiyo sinirleniyo üzüldüm ama ben o kadar almak zorunda degilim ki hamileyim baska şeyler de almam gerekiyo evimiz yokus nasıl tasiycam herkes kendini düşünüyo :( o hepsi öyle degildir canim o bi istisna denk gelmis tabi her insanin karakteri bir degil

0 oy
tarafından
Hepsi aynı değil ben suriyelileri hiç sevmem ama çocuğunu yaşlısını değil sokakta sallana sallana gezen belinde silah bıçak taşıyan erkeğini sevmem burda artistlik yapıyor ama kendi ülkesinde savaşmıyo onlardan tiksiniyorum resmen çocukların günahı yok allahım onlara yardım etsin onları korusun 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 388 göst.
12 Eylül 2018 Aile kategorisinde Hamiş (817 puan) tarafından soruldu
+2 oy
18 cevap 455 göst.
+2 oy
9 cevap 256 göst.
4 Ağustos 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Beden dili (4,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 268 göst.
19 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu

374,577 soru

11,203,414 cevap

34,504 kullanıcı

...