0 oy
481 göst.
Diğer kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Kızlar arabayı sattık elimizde 43 bin var 3 bini içinden alicam iki tane kira var elemanin maaşı var doğalgaz elektrik faturaları var hem evin hem dükkanın. 40 bin kalıcak bize eşim iş yeri açmak istiyo ben izin vermiyorum açtığı işine sahip çıkmadığı için. Yerine araba alalım yeniden dedi bu dördüncü arabamız hep zarar ettik hele ki ilk arabadan 22 bin zarar ettik. Bundan sonra ne dükkan ne araba hiç biri yok dedim kahveyi de abisine devretmisti ordan aldığı parayla bizim senetli arabanın senetlerini ödemiştik. Yani şuan dükkanı işyeri yok. Bende gir bı yere çalış dedim yada abinin yanına devam et dedim 5 6 gündür gitmiyordu. Altınla degerlendiremem ne zman altın yaptıysam hep zarar ettik her seferinde altından da hiç kâr edemedik. Şuan evim kıra ev almak istiyorum kardeşim borsa okuyor oda katılım mevduat hesabını önerdi aylık paran birksin degerlensin dedi. Yada katılım evime gir dedi napicami bilmiyorum eşime kaptirmadan bu parayı degerlendirmem gerekiyo ama nasıl yarın kardeşimle bankaları dolascaz. Araba da lazım bize 7 aylık oğlum var ve tekrar hamileyim ama ettiğimiz zararlardan sonra arabadan da soğudum artık sizce ne yapmalıyım nasıl degerlendirebilirim paramı

5 Cevaplar

0 oy
(588 puan) tarafından
Borsadan batab çok kişi tanıyorım bulaşma derim
(1,114 puan) tarafından
A şimdi geldi biz arabasız yapamayız araba alalım ben ne diyim şimdi bu adama ya :@
(588 puan) tarafından
Bu kezde benim dediğim olsun de konuş canm
(1,114 puan) tarafından
Dedim araba istemiyorum araba bize yaramıyo e çocuk var napcaz diyo dedim yapcak bisey yok aliscaz düşün ki o para yok araba alamicaz arabasız yaşamaya aliscaz
(588 puan) tarafından
En iyisi canm yatırım şart
(1,114 puan) tarafından
Evet cnm aynen öyle
-Reklam-
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Canım bende bankaya yatır bankada belli aylarda size para ödüyor yani en azından bi kenarda durmuş olur harcamak istediğin zamana kadar güvende kalır
(1,114 puan) tarafından
Ya kardeşim de mevduat hesabıni söyledi ben paramı yatırıyorum onlar paramı kullanıyo kullandıklari için benim hesaba belli bı miktar para yatiyormus yatırdığın parya göre mesela ben 40 bin yatircam onlar aylık 270 küsür yatiriyomus
(1,816 puan) tarafından
Onun hakında bi bilgim yok canım ama kayınannem 30 bin yatırmış her 6 ayda bir 600 tl felan alıyo tabi kaç ayda bir para vermeleri gerektiğini sen belirliyorsun ben daha önce 14 bin yatırdım ve her ay para istedim ayda 65 tl fln alıyordum
(1,114 puan) tarafından
Ben almak istemiyorum o parayı orda biriksin oda hesabıma eklensin. Yarın gidip goruscez bakalım ya ev için kullanicam yada böyle bankada mevduat hesabında bekleticem
(1,816 puan) tarafından
Hakınızda hayırlısı olsun cnm
0 oy
(2,484 puan) tarafından
En iyisi bankaya cocuk adina hesap acip birakmak

Kocan elinden alir o paralari senin
(1,114 puan) tarafından
Bankadan da alırsa diye korkuyorum eve yatirirsam elleyemz
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Emin evimi filan bi arastir canım çok avantajlı faiz filan da yok bizim.durumunuz müsait olsaydı ona gircektik
(1,114 puan) tarafından
Onuda düşündüm cnm ama evim kıra aylık 3 bucuk bin giderim var benim hem ev hem dükkan eşim düzenli çalışmıyo şuan hem kira ödeyip hem onu ödeyemem gücüm yetmez yani eşim düzenli maaşlı çalışsa guvensem hiç dusunmicem onu
(1,422 puan) tarafından
Anladım canım Allah yardımcın olsun inşallah kafana uyan biseyler bulursn
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm ama eşimde yine araba istiyo arabasız olmayız diyo e arabasız olanlar nasıl yapıyo bizde yaparız diyorum ama bakalım hayırlısı
(1,422 puan) tarafından
Niye olmasın canm şimdi zaten kış virüs kayniyo her yer çıkmıyoruz bile evden
(1,114 puan) tarafından
Ben dükkana gidip geliyorum eşim götürüp getiriyodu soğuklarda çalışıyorum çocukla gidiyorum
0 oy
(419 puan) tarafından
Biz Kuveyt Türk bankasının katılım hesabına yatırıyoruz dediğin gibi onlar paran ile ticaret yapıyor ve her ya kar payını sana da veriyor .40 bine hesapladım her ay 248 TL veriyor paran arttıkça kar payında artıyor.
(1,114 puan) tarafından
Bide araştırdığıma göre katılım hesabı dini olarak
(419 puan) tarafından
Cnm devletin çıkardığı birşey oldugu için caiz

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 269 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
13 Eylül 2022 Kültür-Sanat kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu
0 oy