0 oy
611 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Allah Nasip etti çok güzel bir kiz evladi verdi elhamdulillah.

Bu cocugu istememde en büyük etken sadakai cariye hukmune geçsin istemiştim. Benden geriye iyi,hayirli insanlara faydali bir evlat birakmak halis bir niyetim vardı.

Ama ahir zaman hayat pahalı onları da gectim bebek bakımı zorlukları vs tahmin ettigimden daha çok zorlandim.

Simdi 2. Cocugu istemiyorum Allah da kalbimi biliyor. Tabi nasip eder ya da belki ilerde iştedir o ayrı ama şimdilik  yapacağımi sanmiyorum. Sürekli aklima geliyor tek kalsa ne olur? 

Cocuk 6 aylik olacak millet şimdiden basladi yalniz kalmasin vs ben istemiyorum.

Afedersiniz ama öyle zorlandim ki hala tam manasıyla eskisi gibi olamadım dikis yerlerim hala acıyor ya da psikolojik olarak oyle hissediyorum ben çok korktum çocuk dogurmaktan hamilelikten ve bakımından..

Bence tek olsa bisey olmaz sizce?

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Tek olursa paylaşmayı bilmez kardeş sevgisi bilmez ilerde konusup dertlesek kimsesi olmaz .buyur evlenir çocuk sahibi olur çocuğun ne teyze ne dayı ne kuzeni olur ...ne bileyim yapayanliz gibi sanki....ben başıma bişey gelince ablamı arayıp saatlerce konuşuyorum ... kardeş sevgisi bence yaşamalı 
tarafından
Tabiki senin hayatın senin kararın ama anne olunca ister istemez güç geliyor insana yetisiyorsun bı şekilde herseye...senin açından tek çocuk ama çocuk açısından kardeşi olması güzel olur ilerdeki hayatı icinde
tarafından
Hayırlısı olsun Allah verirse gücünü de verir heralde
tarafından
Kendini düşün kaç kardeşsiniz olmaları iyi mi yoksa olmasalar da olurdu mu diyorsun ..biz altı kardeşiz hepimiz farklı farklıyız ama dedim ya bişey olsun ilk iş ablamı ararım
tarafından
Benim abim yok gibidir hic umursamaz beni kardeşim ile de eh yani orta halliyiz bu zamana kadar tek oldum hep diyebilirim ne ailemden fayda gordum ne kimseden
tarafından
Anladım canım hakkında hayırlısı yazılmışsa olur zaten ..
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bende hep tek çocuk taraftariyim neden bilmiyorum ama tüm sevgimi tek bir kişiye vermek istiyorum ikinci üçüncü olunca sevgide bölünüyor 
tarafından
Ya kendime güvensem 1 tane daha isterdim ama cok korkuyorum diger taraftan tek basina çocuk sıkılır mi diyorum aman ne bileyim ya surekli aklima geliyor akisina bırakayım diyorum sürekli düşünüyorm maalesef
tarafından
Hayırlısını allahtan dilemek lazım canım
+1 oy
(14,493 puan) tarafından
Bende tek düşünüyorum.. 

Psikolojim anca buna yetiyor vallahi. 

Sinirli gergin bi anne olup 4 çocuk yapacağıma

Gülwryüzlü 1 çocuk annesi olayım.. 

Yapabilen yapsın. 

Benden bu kadar. 
tarafından
Valla benden de bu kadar bunu yapana kadar canım çıktı maddi imkanlar da belli bakici ne tutamayiz ama cocuguma üzülüyorum kardes falan isterse diye
(14,493 puan) tarafından
Valla Meryem inan kardeş istiyorsa bi sürü amcaçoxuğu dayı çocuğu olcak onları kardeş bellesin kendine  benim psikolojm bozuluyo
tarafından
Benim de çok bozuluyor inan amcası yok teyzesi yok 2 tane dayisi 1 tane halasi var hepsi bekar ama benim arkadaşmin yeni kizi oldu onla oynasin diyorum ne bileyim ya çok zormus çok cocuk buyutmek
(14,493 puan) tarafından
Hemde nasl..
Benim 7 sene olmadı.
 Bekar gibiydim.
Çok tedavi gördüm çok şükür oldu.
 Doğumda mahvoldum.

E o geçti şimdi  başka sebepler var tek istemem için..  Allah ne verirse hayırlısını versin ama istemiyorum
tarafından
Allah hayırlısını versin ya maddiyat da önemli..
+1 oy
(2,172 puan) tarafından

Bende dogumdan once 4tane diyodum ama cok zorlandim cokta sevdim. Bi yanım tek olsun herseyimiz olsun hic biseyini eksik etmeyelim diyo diger yanım yalnız mı olsun ilerde biz ölünce napcak kime guvenicek kime sığınacak diyo. Kendimi dusunuyorum cok zorlandim dogumu gectim bebegin o ilk 3 4ayı cok zor halada uykusuz yorgun bi anne olarak geziyorum. Ilerde kizim neden kardesim yok derse bunlari mi bahane edicem diye icimde rahat degil. 2sene bekleyim bida olsun diyorum ama rahatliga alısırsam yok vazgecerim kendimide biliyorum. Cok guzel ama cokta zor bende ayni dert var :)

tarafından
Sen yaparsin bence :) zorlandin ama istiyor gibisinde
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Herkes kardeş duygusunu tatmali bu duygudan mahrum bırakmayın evladinizi kimse olmasa bile kardeşinin kapısını çalacak bi kapı olmalı benim 3 ablam 1 kız kardeşim var okadar güzel bi duyguki heleki özel zamanlarda yanında olması çok.guzel bi duygu 
tarafından
elimde değil ama bakamıyorum kendimi çok ihmâl ediyorum bu sefer sagligimdan oluyorm
0 oy
(2,597 puan) tarafından
Oğlum doğduktan sonra bende aynı şeyi düşündüm. Baktım hep ağlıyor çocuklarla oynamak istiyor. Kimse onu istemiyordu küçük diye.  E dışarıya da çıkarıyodum ama bi yere kadar  camdan çocuklara izlerdi hep. Eltilerimin çocukları birbirleriyle oynarlardı kardeşler falan. Oğlum hep buruktu. O kadar kötü şeyler yaşamam rağmen şuan kucağımda kızım var yaza kadar inşallah oturur bişeyleri anlarda oğlumda yalnız kalmaz
tarafından
Ya bakabiliyorsan tabi ne güzel ben de bakiyorum çok sukur ama işte cok zorlandim aman ne bileyim dusunmek istemiyorm attik ya
0 oy
tarafından
Tercih meselesi benim kizim 7 aylık bir bucuk yaşlarina girince yine hamile kalmak istiyorum beraber büyüsün ler birden aradan çiksin 3 4 sene biraz rahat edip Bi tane daha yaparim herhelde:) ben seviyorum çocuk Allah nasıp ederse tabi yine tercih sizin ben tek çocuk taraftari degilim ona da bir arkadaş bir destek lazım ilerki zmanda ne olur bizler belki sag kalmayız kader tabi o sadece muhtaç bile olsa Bi abisi veya ablası olsun dostuda herşeyide o olsun benim fikrim bu 
tarafından
Kac yasindasiniz ilk doğumu yani 7 ay önceki olan doğumunuzu kac yasinda yaptiniz peki
tarafından
21 yaşinda anne oldum canım kizim ztn 7 aylık kizim 1 bucuk yaşında Bi tane daha yaparim 26 yada 27 dede Bi tane yaparim sezonu kapatirim :D
tarafından
Iste bak enerjili yaşlarında canim ben 29 olcam ins haziranda bir tane daha yapsam 32 falan bakımı neyi iyice yaslancam:))
0 oy
tarafından
Daha 6 ay olmuş. 2 3 yaşına gelsin küçük bebeği özleyeceksin  hatta kizin da herkesin kardeşi var benim neden yok demeye başlayacak bende doğumda çok zorlandım annemle kaynanam birbirine girdi hastanede . Dedim ki bidaha aslaa doğurmam.  Ama öyle olmuyo . 4 yaşında kızım hamile olana kadar ağladı benim niye kardeşim yok diye şimdi 3 aylık hamileyim . Sabah uyanınca karnımı inceliyo bakym kardeşim büyümüş mü diye  
tarafından
Ay kıyamam ben ona ya :)) yazık en korktugum da o zaten kizim ağlar isterse dayanamayip kendimi yakmak
0 oy
(12,194 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz canım Allah onu Salih evlat olarak yetiştirmeyi nasip etsin. Ben de kısmetse tek evlat istiyorum tabi Allah verir takdir onundur o ayrı 
tarafından
Amin inşaallah da bazen ümitsizliğe kapılıyorum:( izmir gibi bir yerde içim darlandi yine..
0 oy
(588 puan) tarafından
Biz bu dünyadab göçüp gidince tek kalacaklar canım kardeş şart bana göre gelip herşeyi bizimle konuşamazlar ama kardeşleriyle konuşurlar benimde hamileliğim zor geçti 8 aylık oğlum var ama 3 yaşına girsin 1 tane daha istiyorum nasipse
tarafından
Arkadaslari olur ne bileyim :/
0 oy
(179 puan) tarafından
Vallahi canim karar senin vücut senun kimse karisamaz ben de tek cocuk taraftariyim bebegim 4 bucuk aylik ben bebek bakımında cok zorlandim tek basima bakiyordim yardimcim da yok ve eşim tek calisiyor ben üniversite mezunuyum ama iş bulamiyorum yani kisacasi baska cocuk düşünmüyoruz rabbim olmayanlara versin tek çocuk olursa da dünyanın sonu degil canim  maddi manevi çocuk zor ve sorumluluk gerektiren brisey sirf yalniz kalmasin diye çocuk yapılmaz bakma den insanlara
tarafından
Bende oyle düşünüyorum illa ki masraflar artiyor hayat pahalı imkanlar kısıtlı ne bileyim hic istemiyorum 2. Cocugu ha soyle imkanlar olur zengin olursun arada yardim alirsin belki...
Ama tekim tek maas sukur halimize ama cok zorlandim
(179 puan) tarafından
Sen bilirsin çektiğin zorluğu, millet doğur der onlara kolay canim bana 2. Soyleyenlere dogurmak isteyen benim yerime buyursun dogursun diyorum :)
tarafından
Haklisin canim agzi olan konuşuyor
0 oy
(610 puan) tarafından
Ben tek çocuğum aslında kötü yönüde çok iyi  yönüde karar senin ben mesela çok isterdim 2. Çocuğu ama eşimle aramız kötü sonucu ne olacak bilmiyorum ama belki ilerde kalbimde büyüttüğüm bir evladım olmasını isterim 
tarafından
Hakkinda hayırlısı olsun canim

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 676 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Behemer_dagl (266 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 244 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (878 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 724 göst.
25 Ocak 2023 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu