0 oy
667 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından

İsterseniz, sona kadar okuyun. Belki size de yardımcı olur. 

Kızlar, gördüğünüz kadın benim annem.  Gencken babamı sevdi, aileler istemedi. Annem ailesini karşısına dikerek kaçtı babamla. 1 yıl mutlu-mesut yaşadılar.  Sonra annem beni hamile kaldı. Benim geleceğimin hayallerimi kurdular. Babam benim öğretmen olmamı istermiş. Her şey masallardakı gibi çok güzelmiş. Bir gün annem babamı çağırır. Babamdan ses gelmez. Odaya girerken, babamı ölmüş görür. Babamla bir yerde, mutluluğunu da kayp eder annem.  Babamın babası anneme yalvarır ki "git gencsin güzelsin yeni hayat kur". Annem söyler ki "  Hikmetimden bana kalan tek hatıram Şulemiz. O bizim sevgimiz. Asla sevgime ihanet etmeyeceğim son nefesime kadar. İzin verin kızımı sizin yanınızda büyütiyim. Siz ailesisiniz ruhu rahat olsun ki, ailesindeyim"  Ve beni büyütdü. Hiç birşeyden aksik tutmayarak hem de. 12 yaşıma kadar babamın olmadığını hiss etmedim. Annem kışın soğukunda sebze eker, satar benim iateklerimi yapardı. Banada "kızım parayı baban gönderiyor" söylerdi. Bu kadın sevdiğini  bende gördü. O kadar isteyeni oldu ki, her kes annemin namusuna hasret kaldı. Her kes sadakatine göre hurmet eder anneme. Annem sevgisiyle yüceldi. Her kesin gözünde.  Şimdi çok insan söyler bana  "zaman geçtikce kocandan bıkacaksın, sevmeyeceksin". Kızlaar ben terbiyemi, babamın gelmeyeceğini bile-bile onu karşılıksız seven sadık kalan annemden aldım. Gizlice  19 yıl bir köşeye çekilip ağlamağına şahit olarak büyüdüm. Sevgisi asla azalmadı. Asla.. . Bir insanı karşılıksız severseniz, ondan sevgi beklemezsiniz. Sadece seversiniz . Bir insanı heves ve yahut hoşlanma gibi görmezseniz, ona sevginiz ne azalır ne çoğalır. Sevginin miktarı olmaz. Onu biliyom ki, karşımdakı kim olur olsun. Ben annemin sadakatini her zaman koruyacağım. 

image

14 Cevaplar

0 oy
(3,859 puan) tarafından

Yaaa çok etkilendim canım rabbim herkese annen gibi seven sadık bir eş nasip etsin <3 bu arada annen çok güzel maşallah <3

(202 puan) tarafından
Güzel gören gözlerin sağ olsun kuzum. İnşAllah
-Reklam-
0 oy
(119,481 puan) tarafından
Annenin ellerinden op benim icin valla cok guzel kadinmis kader annenin iste alin yazisida boyleymis 
(202 puan) tarafından
El öpenlerin çok olsun kuzum.
0 oy
(2,110 puan) tarafından

Canimm Allah rahmet eylesin aglattin benii :(

(202 puan) tarafından
Yaaa ağlama. Amin canım. Cümle ölenlerimiz rahmetlik
(2,110 puan) tarafından
Normaldede duygusalim ama bu hamilelik iyce beni duygusallastirdi en ufak bseye bile agliyorum rabbim kaderini anneninki gbi yapmasin insallah sevgini merhametini benzetsin insallah
0 oy
tarafından
Kuzum okudum hepsini duygulandim valla. Sen cok iyi bi kadinsin annene benzemissin demek ki helal olsun yuzu gibi kalbi de guzelmis annenin. Ne kadar zor babasiz bi evlat buyutebilmek. Annen bunu basarmis. Annenin ellerinden opuyorum ❤
(202 puan) tarafından
Çok sağ ol güzelim. Allah seni kocasız burakmasın. Ama emin ol ki, sen de  herşeyin üstesinden gele bilirsin
tarafından
:D kiz polyanna valla neden bilmiyom ama Allah seni kocasiz birakmasin lafina guldum yaaa :D
0 oy
(5,323 puan) tarafından

Ne kadar da duygusal bir hayat hikayesi:'( annenin gönlünün güzelliği yüzüne vurmuş, kendi kadar da güzel bir kız doğurmuş 

Bu arada baban için de Allah rahmet eylesin :'(

Anneler hep öyledir her eksiği tamamlar kimsenin yokluğunu hissettirmez

(202 puan) tarafından
Canım benim güzel gören gözlerin sağ olsun. Benim için en güzel dilek " rabbim annem kadar sadık eş kısmet etsin sana" dır.  İnşAllah hepimize sadık bir eş nasip etmiştir
(5,323 puan) tarafından
Amiiin canım benim ☺☺hayran kaldım resmen
0 oy
tarafından
masallah annen ne kadar güzel abla gibi :) 
(202 puan) tarafından
Maşallah günün olsun güzel kardeşim
0 oy
tarafından
Ellerinden öpülesi bir  anne ya maşallah allah herkese böyle sevgi nadip etsin inşallah canım 
(202 puan) tarafından
Amin inşAllah. Allah razı olsun güzel kardeşim
tarafından
Sendende razı olsun canım inşallah
0 oy
(105 puan) tarafından
Ne güzel ya  az bulunur bir sevda bir hürmet .. İyİ ki paylasti n annen bize örnek olsun es konusunda daha kıymet bilmek için başımız da ysa bin sukur etmemiz için ... Yüreğine sağlık
(202 puan) tarafından
Allah en güzel aileni nasip etsin sana canım benim
(105 puan) tarafından
Amin canım sagolasin
0 oy
(648 puan) tarafından
Aslında çok güzel bir aşk hikayesi bu az bulunur türden.Çok duygulandim annenin kalbinin güzelliği yüzüne yansımış öpüyorum ellerinden.
(202 puan) tarafından
El öpenlerin çok olsun. Bende öpüyorum annenin elinden güzelim
(648 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım anneni op benim için. Helal olsun ne diyeyim . Allah boyle sevmeyi, sevilmeyi herkese nasip etsin inşaallah. 
(202 puan) tarafından
Baş üstüne güzel kardeşim, inşAllah
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Anneler iyi ki varlar değil mi ♡♡Allah razı olsun annenden Rabbim yokluklarni gostermesin 
(202 puan) tarafından
Aamin canım
0 oy
tarafından
Rabbim annene uzun ömür versin kuzum.  Mutluluğunuz bozulmasın 
0 oy
tarafından
Maşallah pek de güzelmiş anneciğin rabbim ahirette buluştursun inşallah sevdigiyle rabbim me yazılar yazıyor 
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Okurken gözlerim doldu ya. Ne güzel Canım Allah anneni başından eksik etmesin. Bu dünyada babanla birbirlerine doyamamışlar ama Allah diğer dünyada sonsuza kadar birlikte olmalarını nasip etsin inşallah ❤ 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 147 göst.
0 oy
9 cevap 122 göst.
3 Nisan 2021 Aile kategorisinde EC (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 272 göst.
23 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 278 göst.
2 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Emineninanesii (3,468 puan) tarafından soruldu