0 oy
583 göst.
Aile kategorisinde (643 puan) tarafından
Kızlar ya eşime diyorum gel beraber başlayalım yaşına çıkacağımız belli değil diye sen kil diyo berber kılalım birbirimize örnek olalım diyorum susuyo konusmuyo kılmak istemiyo herhalde nasıl eşimide namaza baslatabilirim 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim eşim cuma namazına bile zorla gönderen bir patronu var öğlen ikinci akşam namazlarini kılamıyor yani anlayacağın şimdi sadece sabah ve yatsıyı da kılmak yalısı kalmaz diyor o yüzden kılmıyor şuan buna çare ne var bilmiyorum 
(3,458 puan) tarafından
Kaza edecek büşracım çaresi bu
tarafından
Bir yerden iş haberi bekliyor oraya girerse inşallah sorun kalmaz ve hepsini kılar diye bol bol dua ediyorum işte bakalım
(3,458 puan) tarafından
İnşaallah
-Reklam-
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kimseye zorla bisey yaptıramazsın canım. Böyle şeyler insanın içinden gelmeli ne güzel sen uyarını yapmışsın o yapar yada yapmaz ona kalmış sen duanı et içinde varsa Allah zaten çıkarır onu.. Ama zorlama ve darlama daha çok soğutursun 
(643 puan) tarafından
Inşallah canim
0 oy
tarafından
Benim esim kucuklukten beri kilarmis nisanliyken vs hep kilardi simdi kilmiyo hastanede yasta yönlendirme olarak gorev alıyor ve mola yok falan diyo ama dedimki hepsi bahane
0 oy
(107 puan) tarafından

bunu birlikte izleyin derim

(643 puan) tarafından
Tamam cnn iyleyeyim
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Sen kıl ve çok dua et RABBİM ona da nasip eder kılmayı inşaallah
(643 puan) tarafından
Başlıcam cnm 1 2 gün icinde
0 oy
tarafından
Her akşam geldiginde dini sohbetler edin mesela ibretlik dini hikayeler aç oku ona ibadete yönelirse işlerinin daha yolunda gideceğini anlat cehennemin azaplarini anlat biraz o korku içine girsin 
(643 puan) tarafından
Tamam cnn saol
0 oy
tarafından
Ben bugun burdaki bi arkadasa cok ozendim masaallah. Bi fikir geldi kalima onu uygulayacagim birazdan post acarim takipte kal kuzum  
tarafından
Merak ettim şimdi
(643 puan) tarafından
Bemdeeeee......
tarafından
Paylastim canlar
0 oy
tarafından
Içinden gelmesi lazım canım kımseyi zorla ibadet erişemezsin ki kendi isteyecek
(643 puan) tarafından
Tamam cnn saol
0 oy
(66 puan) tarafından
İçinden gelecek sadece onun için dua edebilirsin
(643 puan) tarafından
Tamam cnn saol
0 oy
tarafından
Zorla kildirtamazsin canım 
0 oy
tarafından

Sen görevini yapmışsın eşi olarak teklif etmişsin yapmıyosa da onun bileceği iş çünkü zorla yaptıramassın kimseye bişeyi 

(643 puan) tarafından
Doğru cnm saol
0 oy
(664 puan) tarafından
Ilk sen başla örnek ol canım o da sana bakarak baslar senin istikrarlı olduğunu görsün hele bi 
0 oy
tarafından
Canım öncelikle Allah kabul etsin sen onu ikna etmeye çabalamışsın 3sefer uyarman Allah için yetiyor baktın sen 3sefer ikaz etmene rağmen kılmıyorsa artık günah onun sen teşvik etmek için elinden geleni yaptıysan O Allahla onun arasında sen üstüne düşen görevi yerine getirdin 
(643 puan) tarafından
Bakalım cnm bugün yarın bende başlıcam ve birakmiycam oda özenirse başlar insallah
0 oy
tarafından
Sen basla  önce ona örnek olursun cnm 
(643 puan) tarafından
Öyle yapicam cnm inşallah oda baslar
0 oy
tarafından
Cnm benim eşimde kilmiyordu askerdeydi onun askerliği rahat geçmişti boş vakti vardı bende dedim biraz dua ezberle süreleri falan Allah razı olsun sözümü dinledi 2014 beri namazını kılıyor çok şükür şimdi Kur'an'ı ogreek istiyor ama vakti yok eğer vakti olursa onu Kur'an'ı öğreteceğim Allah nasip ederse rabbim hepimizin kalplerini ıslah etsin inşallah ❤️
(643 puan) tarafından
Ne güzel cnm ya insallah
0 oy
(667 puan) tarafından
Zorla olmaz ki canm seni gorup belki zamnla ozenir de baslar
(643 puan) tarafından
Inşallah cnm
0 oy
(17 puan) tarafından
Eşinizi namaza başlatmak istiyorsanız, namazını en güzel şekilde huşu ile kılın ve siz İslamı yaşayın ki ve güzel ahlaklı olunki yani hepimiz öyle olmalıyız eşler hanımların maneviyatından etkilenmeli . İnsanlara öğüt veren den daha çok örnek olan olmalıyız
(643 puan) tarafından
Haklisin cnm
0 oy
tarafından
İnsanın içinde o heves olmadıkça zorla olmaz 
(643 puan) tarafından
Doğru diyosun cnm ya

İlgili bir soru bulunamadı

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...