0 oy
962 göst.
Aile kategorisinde (62 puan) tarafından
Kızlar benim eltim bikac ay önce baba evine geri döndü kaynanam yüzünden. Avukatı bize tebligat yollamış 5 sayfalık 4 sayfasında kaynanamın ona yaptıklarını anlatmış. 1 sayfasında da kayinbiraderimle olan ilişkisini yazmış. Kaynanamda gerçekten fena biri. Alttan alttan laf sokardı eltime. Evin işlerini ona yaptırırdı beraber kaliyolardi ve eltim hep ağlıyordu. Kaynimda hep annesini savunurdu. Altım hamileyken baba evine gitti ve orda doğum yaptı. Çocuğu şuan göstermiyo bizimkilere. Bide eltim 50bin maddi 50bin manevi tazminat davası da açmış. Diyeceğim şu. Altım tazminatı alabilir mi.Bu evlilik kaynanam yüzünden bitti mahkeme kaynanama tazminat ödetir mi bi cezası olur mu bunun. 

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Odesin bi yuva yiktiysa fazlasını da odesin mazlumun yanında olacağına kaynananın odeyecegi paranın derdine mi dustun
(62 puan) tarafından
Evet canım kaynanamın 4 dairesi var. Eltim 1 tanesini istemiş kaynanamın uykuları kaçtı. Dünde bana geldi diyo Ki mahkemede bizi zorlarlarsa oğlum ben karımı seviyorum istiyorum der getirir azıcık burda eziyet eder sonra kağıt imzalarınız anlaşmalı boşanma için sonra defolur gider diyo. Benim eşimin ailesi ama bende eltimin kazanmasını istiyorum o kız hep ağlıyordu hamile haliyle kimse acimiyodu ona kaynimi da çok seviyodu kocasını bırakıp gitcek biri değildi kizin psikolojisini bozdular resmen
tarafından
Yazdıklarından hiç böyle anlaşılmıyo valla  posta yazsaydin keske  bunları hak yerini bulsun ne diyim
(2,931 puan) tarafından
Kaynanan böyle söylüyosa eltine de gelme diye diycem de sonra bişey olur eltim kiskandi gelmememi soyledi olur ama inşallah inanip gelmez gercekten çok üzüldüm inşallah kazanır da hersey para değil ki o bebeğin ne suçu var anne ayri baba ayrı büyüyecek Rabbim 2 dunyada hesabini sorsun sürüm sürüm surundursun
(62 puan) tarafından
Aynen kızı arayamiyorum bide aynı köylüler bide eşim duyarsa bizim aramız bozulur. Akrabalar sorduğunda kimse durduk yere gitmez diyip susuyorum
(2,931 puan) tarafından
Gercekten çok üzüldüm rabbim yardimcisi olsun eşin konuşsa da ayri eve ciksalar kaynanadan uzağa seviyomus da.  Kaynanadan tazminatı alsin evide alsın sonra oglunuda alsin pislik kari kalsın öyle o kdar evi varmis ne diye yaninda oturmayi kabul etmiş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilmiyorum da yazık hamile kadın yuva yıkana eziyet edene Rabbim alır ahını üzüldüm Allah yardımcısı olsun konu hakkında bilgim yok ama yazamadan geçemedim
0 oy
(218 puan) tarafından
Konu hakkında bişey diyemiycem ama inşallah eltin hakkını alır kaynanda cezasını bulur hiç acımıycan yuva yıkan kaynanalara
(62 puan) tarafından
Insallah canim. Eltim kazansın istiyorum. Kaynanamda hala ben napiyim hizmetten başka gelinlere diyo. Ama kaynanam çok edepsizdir abuk sabuk konuşur ayıp konuşur. Laf sokmaya çalışır biz eltiyle bisey dedik mi tam tersini savunur
(218 puan) tarafından
Ettiğini bulur inşallah canm sende hiç yüz verme göz önünde bulundur eltinin yaşadıklarını kaynanana sorsan ben bir şey yapmadım gelin rahatlıktan gitti der sağa sola
(62 puan) tarafından
Aynen öyle rahat battida gitti diyo herkese
(218 puan) tarafından
Böyle kayananların köküne kibrit cakıcan kökten yanacaklar valla
0 oy
(3,798 puan) tarafından
50 bin az bile istemiş kızın yuvası yıkılmiş resmen bide hamile haliyle ben olsam hem kocama hem kaynanama ayri ayrı acardim 
0 oy
(59 puan) tarafından

İnşallah kazanır da alır yuva yikanin yuvası olmaz inşallah er yada geç çıkartır rabbim ondan ahlarimiz yerde kalmasın inşallah bugün onayapan yarın da sana yapar ezdirme kendini kadına bak ya kızı getirip daha eziyet yapmayı düşünüyor ben senin yerinde olsam eltin olduğu için değil bi insan olduğu için uyarirdim kanmasin onlara kabul etmesin diye günah ya insan evladiyiz hepimiz:angry:

(62 puan) tarafından
Evet benim bile kanım dondu. Daha neler diyo. Cagircan biyere gel konusam diye bacaklarindan vurcan atcan bakam o zaman da para isteyebilecek mi diyo. Çocuğun velayetini alcam diyom dedim ki anne nasıl bakcan annesi kadar kimse çocuğa iyi bakamaz dedim. Bakamazsam veririm yurda orda büyür onun yanında buyucene diyo.
(59 puan) tarafından
Yazıklar olsun ya insanlıktan nasibini almamıs böyleleri
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Senin gorduklerin bunlarsa kim bilir o neler yaşamıştır inşallah bundan sonra huzuru bulur. Kayinvalidene birşey olmaz hukuksal anlamda. Haklılığı ispat edebilirse eltinde eşinden tazminat alabilir. Kayınvaliden aile birliğini bozmuş ama eşide buna fırsat vermiş. Kayinvalidene ayrıca dava açsa alabilirdi kişilik haklarına zarardan dolayı. Ama uğraşmaz heralde çünkü uğraştıkça muhattab olacak ister istemez. Sende kendine dikkat et kendine güçlü görün mumkun oldugunca şimdide sana sarmasın.
0 oy
tarafından
Ewt canim eltin kazanır dawayı
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Inşallah mahkeme kaynana yüklü bir tazminat ödetir ! Bir aileyi yıkmış bir evlâdı anne baba sevgisinden mahrum bırakmış! Bunun hangi parayla telafisi olur bilmiyorum ama inşallah ödetir!
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Kayninin gelir sistemine uzerine ne ait ise tapu sgk hepsine bakilir hakim ona göre maddi manevi karar verir
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Maddi tazminatı alamayabilir maddi kaybı yoksa ama anlattiklarinizs bakınca manevi tazminatı alir
0 oy
tarafından
Olur olmaz mı eğer kanıtı varsa donuna kdr alir

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 301 göst.
21 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 417 göst.