0 oy
776 göst.
Aile kategorisinde (530 puan) tarafından

Öncelikle hayırlı akşamlar.  Ben kuran-i Kerimi biliyorum normal de ama ara ara okuduğum için unuttum Ve yasin Suresi okuyorum hergün değil ama 2 güne bir mutlaka okuyorum arapçasını okuyamiyorum çünkü karıştırıyorum bende türkçesini okuyorum sevap olur demi yani ne bileyim arapçasını okumuyorum ya O yüzden Sevabı olur Mu ? Yada türkçesini okumak günah mi Rabbim kabul etsin öyle okuyorum <3

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır neden günah olsun ki canım okuyorsun sonuçta önemli olan niyet Allah kabul etsin 
(530 puan) tarafından
Saol cnm Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Turkcesi derken okunusunu mu okuyosun. Sorunun cevahibini bnde merak ediyorum.
(530 puan) tarafından
Evet cnm okunuşunu okuyorum arapçası yerine
(1,567 puan) tarafından
Anladim canim. Okuyacagim zaman bnde öyle okuyorumm o yüzden merak ettimm aslinda sureleri cocukken ezberledigimizde de okunusunu ezberlettiler o geldi simdi aklima . Oluyo demek ki oyle de.
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Kız niyetin zaten sevap olarak işliyor arapçasını öğrenene kadar öyle devam et 
(530 puan) tarafından
Aynn cnm biliyorum kuran-i Kerimi normalde ama biraz aksattım ve unuttum elif Ba yi tekrar gözden geçirmem lazım Allah razı olsun cnm saol
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Önemli olan niyetin canım bildiğim kadarıyla türkçe okuma nin sakıncası yok 
(530 puan) tarafından
Anladım cnm saol Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bende hamileyken çok karıştırdım canım ce youtubeddn açardım sesli şekilde sürerek 1 ay takip ettim saha sonra yanlışlarımı duzelttim tavsiye ederim
(530 puan) tarafından
Deniycem cnm çok saol Allah razı olsun
tarafından
Ne demek canım cümlemizden Rabbim kabul etsin niyetini duanı ❤
(530 puan) tarafından
Amin canım inşallah hepimizin :)) rabbim Okuyamayanlari bilmeyenleri de öğrenmeyi nasip etsin inşallah
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Günah değil asla, arapça yazılım türkçe mealini değilde yazılı şekilde okuyorsun değil mi ben de öyle yapıyorum.. Rabbim kabul etsin inşallah canım. Tabii Kur'an-i Kerim'i açıp arapça okumak daha sevap, olur inşallah o  da:)
(530 puan) tarafından
Evet cnm öyle yapıyorum okunuşunu Yani başta yasin velkuranilhakim diye başlıyor okunuşunu okuyorum amin canım çok saol :))
0 oy
tarafından
Allah kabul etsin insallah niye günah olsun ki okuyosun sonucta
(530 puan) tarafından
tarafından
Sendende Allah razi olsun canim
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Hayir neden gunah olsun ben onceden inrernetten acardim dinlerdim takip ederdim babam icin arapcasinin turkce yazilisini okurdum Allah kabul etsin insallah niyetimiz onemli
(530 puan) tarafından
0 oy
(586 puan) tarafından
Benim de merak ettiğim ve duydum tşkler
(530 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(51 puan) tarafından
Tatlım Rabbimin  izniyle Kuran-ı Kerimi  okumak her şekilde sevaptır. Arapça'dan okumayı   tekrardan öğrenmeye bak. Neden  diyecek olursan. Malum  Türkçedeki sesler ile Arapçdaki sesler  bazen  farklılık gösteriyor.  Arapça da peltek s harfi vardır türkçe karşılığı yoktur.  mesela Ayn , Gayn  harflerinin  sesleri  türkçe de yoktur. Oyüzden arapçadan okumak  daha evladır. 
(530 puan) tarafından
Aynn cnm doğru haklisin öğrencem inşallah biliyorum ama karıştırıyorum sadece cnm çok saol Allah razı olsun
(51 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah.
0 oy
tarafından
Mealini okumaya gayret et canım bı gün arapcasini okuduysadan bir günde meailni okumak için ayır babam hep der sevabi var okumann ama anlamini ne anlattigini bilmek daha önemli der kızar bana mealini de oku diye 
(530 puan) tarafından
Anladım canım çok saol Allah razı olsun
tarafından
Senden de canım:)
0 oy
tarafından
Ameller niyetlere göredir canim sen rabbim.icin okuyosun niye gunah olsun ki rabbim.icini biliyo
(530 puan) tarafından
Anladım canım saolasin Allah razı olsun ♡♡
0 oy
(434 puan) tarafından
Kaynanamın aptda hoca kadın var ben de öyle okuyordum sordum öyle de hatim olur günah değil dedi. 
(530 puan) tarafından
Anladım canım saol Allah razı olsun
(434 puan) tarafından
Rica ederim canım ama ben hem okunuşunu hem de türkçe anlamını okuyordum karıştırma dedi önce okunuşunu oku bitir sonra da türkçe anlamını oku demişti
0 oy
tarafından
Tabiki rabbim kabul etsin gunah olur mu okuyosun sende ben kuran kursu hocasiyim canim. Tabiki arapcasi ile okumak cok iyi olur o şekilde okumani tavsiye ederim ki okudukca gelistirmis olursun kendini.
(530 puan) tarafından
Anladım canım çok saol Allah razı olsun
tarafından
Allah senden de razi olsun canim
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Hayır canım günah olmaz neden günah olsun bilmeyenler türkçesini okuyor. Ama sen daha önce biliyormuşsun ve unutmuşsun. Bildiğim kadarıyla kuranı kerimi öğrenip sonra okumayıp unutmak günah diye biliyorum. Ama sen yine de türkçesini okumaya devam et rabbim sevabını yazar 
(530 puan) tarafından
Amin canım inşallah saolasin Allah razı olsun
(3,136 puan) tarafından
Cümlemizden  canısı niyet önemli sen devam et. Hatta diğer sürelerin hepsini oku canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Canım günah değil tabi Allah kabul etsin. Ama Arapça okumaya çalış ki pekiştir 
(530 puan) tarafından
Tmm canım çok saol Allah razı olsun
(25,224 puan) tarafından
Senden de canım
0 oy
tarafından
Günah degil canim ama bir an once kurani tekrar öğren kurani kerimi bilipte unutmak hic bilmemkten daha gunah
(530 puan) tarafından
Anladım cnm çok saol Allah razı olsun
0 oy
(30 puan) tarafından
Senin niyetin önemli olan okuda nasıl okursan oku Allah kabul etsin
0 oy
(162 puan) tarafından
Kuran i kerim okuyan biri olarak söylüyorum tabi ki günah değil türkçe okumak ta arapça okumak la ayni. Sadece arap ca biliyorsan arapça okuyun demişti bize imam . Türkçe okumandan bi sıkıntı yok.istersen kuran in tamamini türkçe oku.
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Günah değil canım ama zaman varken tecvitli bir şekilde öğrenmeye bak inşallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 84 göst.
11 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Hayat devam ediyor (829 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 382 göst.
+1 oy
10 cevap 371 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,881 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 223 göst.
22 Şubat 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu

378,129 soru

11,317,486 cevap

34,763 kullanıcı

...