0 oy
3,816 göst.
Aile kategorisinde (2,126 puan) tarafından
Kızlar kaynanadan sonra en büyük dert görümce. Görümcesiyle sorunu olan varmı

44 Cevaplar

+1 oy
(1,524 puan) tarafından
Görümcem yok en temizi ☺️
(2,126 puan) tarafından
Elti daha kötü değil mi  kaynanan laf vurmuyor mu ne bilim diğer gelin böyle şöyle diye
(1,524 puan) tarafından
Kaynvaldem öyle bi insan değil canım Allahtan korkan kuldan utananlardan çok şükür asla kıyaslama yapmaz kaldıki bana laf vuracağı hiçbirşey de yok..
Görümce daha kötü bence.. Çünkü kız kardeşler her zaman değerlidir abla olsun yada küçük olsun kaymvldeler de kendi kızlarına kıyamazlar ama elti öyle değil kocanda arkandaysa koyuyorsun mesafeni oh kafan rahat sen rahat
(2,126 puan) tarafından
MaşAllah o zaman kaynanana. Bende sevmem kıyas yapmayı kayınvalidem laf vurup yapıyor ama ben de ona laf vurup yapıyorum valla sonuçta iki kızı var ve bekar ilerde kızları da aynı durumda olabilir diye
(1,524 puan) tarafından
Seni kızlarıyla mı kıyaslıyor
(2,126 puan) tarafından
Bazen evet ama genelde yok onun gelini şöyle böyle yani benim de öyle olmamı istiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından

Benim 3 tane var 

Hiç biriyle konuşmuyorm 

(2,126 puan) tarafından
Oh kafa rahat valla neden konuşmuyorsun bana da fikir verir misin bende konuşmak istemiyorum ama aynı ev olunca mecbur kalıyorum
tarafından
Bir görümcem bekar ikisi evli , evim ayrı olduğu halde burunlarını birşeye sokmaya çalışıyorlardı , en son bana msj atıp ağır ithamlarda bulundular bende açtım ağzımı yumdum gözümü söylemem gerekenleri söyledim , ve şimdi hiç biriyle konusmuyrm
(2,126 puan) tarafından
Canım evim ayrı olsa eşimi onlardan uzak tutmak için bişeyler yapardım rahatım yok gibi bahaneler bulurdum ama böyle çok zor tabiki. İyi yapmışsın
(1,186 puan) tarafından
E. İysi kökten çözüm :)))
(2,126 puan) tarafından
Nerde o günleri de görürüz ins
0 oy
tarafından
İki görümcem var arkadaşlarım gibiler ...benden küçükler belkide ondan 
(2,126 puan) tarafından
Evet olabilir küçük olunca kendini sevdirmen kolay olabilir
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Birbirimizi grmüyoruz bile ☺
(2,126 puan) tarafından
Kız yazık arada gelsin bi iki gün kalsın sonuçta oğlu çocuk varmı
(1,466 puan) tarafından
Yooo öyle bir dünya yok
(2,126 puan) tarafından
Peki eşin konusunu açıyor mu hiç ailesinin
(1,466 puan) tarafından
Yoo oda biliyor çünkü anasının yediği b.ku
(2,126 puan) tarafından
İyi gözleriyle görmesi. Peki ben nasıl gözünü açim eşimin
0 oy
(257 puan) tarafından
4 tane var allah düsmanimdan uzak etsin :) hepsinden nefret ederim 
(2,126 puan) tarafından
Hımmm iyi yaptın evin ayrı o zaman
(257 puan) tarafından
Aynn evim ayrı ama aile apartmanı eşim ne desin mecburen tamam dedi bakalm alışverişe cktgmzda o yılanlar yine yüzsuzce gelirmi bilemem
(2,126 puan) tarafından
Söylemeden çıkarsanız gelmezler
(257 puan) tarafından
İnsallah
(2,126 puan) tarafından
Öyle dene canm sizi görürse de isimiz var de çık
0 oy
tarafından
Ben tek kaynanamla uğraşamazken görümceyle nasıl uğraşırdım aman yarabbim. Cok şükür görümcem yok
(2,126 puan) tarafından
Görümce evlenir gider de kaynanayı  ne yapmalı
tarafından
Yok anam yoook ben anasıyla ugrasamazken kızıyla nasıl uğraşırdım evlensede yine uzaktan yeterdi o
(2,126 puan) tarafından
Haklısın acaba bizimkiler nasıl olur
0 oy
(4,650 puan) tarafından

Ne görümce ne elti var ama en büyük dert kaynana var:D

(4,650 puan) tarafından
1 sene 3 ay oldu niyetimiz varda bir birikim olmaması lazım
(2,126 puan) tarafından
Onca zaman birikim olmadı mı
(4,650 puan) tarafından
Kız düğün oldu diye eşim borçları ödedi ve eşim asgeri ücretle çalışıyor
(2,126 puan) tarafından
Düğünde biriken paraya ne oldu peki onunla kapatsaydnz . Benim esim keske asgari ücret alsa ondan da düşük bizde borç bitsin diye bekliyoruz
(4,650 puan) tarafından
Kız düğün de takılanlar hepsini kayınperle ce kaynana aldi onlarda borç ödedik filan dediler öyle o giti eşimde öyle çalıştı borçları ödedi biti bitecek artik başlıyacak ve bende çalışmıyorum çünkü eşim izin vermiyor
0 oy
(88 puan) tarafından

Gorumcem beni kiskaniyor :) 

(88 puan) tarafından
Esims duskun ondan olayi
(2,126 puan) tarafından
Kardeşine herkes düşkün olur ama evlenince biraz elimizi çekmek zorundayız
(88 puan) tarafından
Cok haklsin keske biri anlatsa
(2,126 puan) tarafından
Anlatsa da anlamaz canım :)
(88 puan) tarafından
Evet canim malesef
0 oy
tarafından
Ikı tane var canim yüzüme canim cicim arkamdan iyi cekistirirler
(2,126 puan) tarafından
Aynı evde olduğumuz için bende duydum ama ne eşime söyledim nede yüzlerine vurdum bişey demek istemiyorum onlar utansın
0 oy
tarafından
Benim 4 tane hic birinide sevmiyorummmmm
tarafından
Kiz dusman basina ben 1 yle zor bas ediyom :D allah yardimcin olsn bacımm
(2,126 puan) tarafından
Neden demicem  bende sevmiyorum iyi olsunlar ama benden uzak olsunlar
tarafından
Aynen baci valla uzak duruyorm muhattap olmayrum :D
(2,126 puan) tarafından
En iyisi
0 oy
(2,668 puan) tarafından
Bir tane görümcem var çok iyi maşallah Allah bozmasın 
(2,126 puan) tarafından
MaşAllah canım
0 oy
tarafından

Yüzyüze sorun yok ama sınır oluyorum çünkü annesi ile karşılıklı oturuyo  3 kere ev değiştirdi hep annesine yakın oturdu her gün annesine gidiyo eve gidince annesini görüntülü ariyo ve kayınvalidesi ile görüşmuyo bizde maalesef kaynanaya yakın oturuyoruz kendi anneme uzagim hafta da 1 kere bazen 2 hafta da 1 kere görüyorum çalıştığım için telefonla da konuşamıyorum işler yoğun oluyo bana dalga geçer gibi ben annemi çok özlüyorum zor oluyo diyo :angry:

(2,126 puan) tarafından
Allahım ya evi ayırmış ama aklı hala annesinde
tarafından
H ayır dalga geçer gibi bana soyliyo bide her gün annesini görüyo her saat başı konuşuyo eğer gidemediyse ben çok az görüyorum gelip bama soyliyo inşallah uzak uzak yerlere gider de asıl özlemek neymiş görür ben gibi olsa napcak bilmiyorum
(2,126 puan) tarafından
Haklısın bizim gibi olamaz ki
0 oy
tarafından

2 tane var buyugun pek zarari yok da kucuk olan sinsi yılan anasinin lafina cok gider yuzume guler arkamdan konusur :) yuzume soyleyecek cesareti yok tabi 1 kere sürükledim yerden yere bidaha yaparım bildigi icin konusamaz :D

(2,126 puan) tarafından
Canım bende büyüğüyle anlaşıyorum ev işi konusunda yemek konusunda 25 yaşında hala bekar ve annesinin sözünden çıkmaz. İyi yapmışsın bilsin tabiki
tarafından
Herkes haddini bilsin... gelin olduk diye köle olmadık
(2,126 puan) tarafından
Helal olsun valla iyi dedin
0 oy
(557 puan) tarafından
Ben değilde onlar beni çok kıskanır hahahahaha
(2,126 puan) tarafından
En güzeli ama bende kıskanç olduğum için zor oluyor
0 oy
(202 puan) tarafından
 Bir kaynanam var. Annem gibi annemden ayırmam. 3 görümcem var  abla gibi, ablamdan ayırmam. Allah  her kese kalbine göre nasip etsin
(2,126 puan) tarafından
Amin canım MaşAllah
0 oy
tarafından

Var ama evlenecekmiş sanırım ikinci evliliği olacak mış babaannesinin dediğine göre pek işim olmaz konuşuyorum severimde ama fazla konuşmak cıvıklık olur sonra 

(2,126 puan) tarafından
Evet gerek yok o yanaşsın boşver sen uzak kal
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Benim 4 gorumcem var asla karismazlar ne bana ne esime 
(2,126 puan) tarafından
Yaaa ne güzel kırk bin kere maşAllah
(5,519 puan) tarafından
Saoll canimm
(2,126 puan) tarafından
Ne demek
0 oy
tarafından
Benim iki tane gorumcem ikiside istanbulda yaşıyor hiç birseyime karışmıyor çok iyler 
(2,126 puan) tarafından
MaşAllah darısı bana
0 oy
tarafından

Görümcem yok eltim de yok şuan tek gelinim :D

(2,126 puan) tarafından
Vay iyimiş
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benden 1 yaş 1 tane görümcem var henüz eltim yok ama kaynanam kızıma ne olursa olsun bişey der onu üzersen beni bulursun karşında demişti samimiyetim yok konulmaz görünce merhaba o kadar yani 1 aydır görmem zaten
(0 puan) tarafından
Canım karışmam ki zaten evlerine bile doğru dürüst gitmem yeni evliler sonuçta. Ben kıskanmadım ki karı koca tabiki de onun yeriyle benim yerim bir değil. Ama kız abimi dolduruyor benden 6 yaş şu kadar diyeyim senin yüzün küçük benim yüzüm büyük kıyaslaması yapan bir insan. Konuşmuyoruz zaten ne abimle ne onunla.
(2,126 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm ama konuşmamakla kıza fırsat verme sen yinede abını ara sor
(0 puan) tarafından
Valla inan kızında ailesinin de bana ve aileme o kadar çok hatası oldu ki hepimiz yuvasına birşey olmasın diye sustuk. Abim bizim haklı olduğumuzu bile bile onun yanında bağırdı ona karşı da sevgim bitti. Annem babamda eskisi kadar abimle konuşmuyor ben de. Mesela gelin kaynana görümce değil Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın. Bu arada çok teşekkür ederim canım soğolasın sen de
(2,126 puan) tarafından
Ne demek canım bırak o zaman abin anlasn özlerse arar sorar zaten ne yaşanırsa yaşansın herşeyin hayırlısı olsun
(0 puan) tarafından
Öyle yapacağım mecbur herkes kendi sonunu kendisi hazırlar. Amin canım sağolasın senin içinde hayırlısı olsun inşallah. Teşekkür ederim tekrardan

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,009 göst.
4 Şubat 2020 Aile kategorisinde Ozgemmsi (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 200 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde Acemianne06 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 236 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 264 göst.