0 oy
454 göst.
Diğer kategorisinde (738 puan) tarafından
Vajinal ultrasonun zararı yok biliyorum ama doktor parmakla baksa zararı olur mu yoksa onunda mi bir zarari yok? 29 haftalık hamileyim.

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır kuzum ne zararı olabilir ki?
(738 puan) tarafından
Erken doğum riskim var da ne bileyim kasarim kendimi doğumu tetikler falan korkuyorum
tarafından
Hayir tabikide erken dogum riski olsaydi ben doguma girdigimde o kadar parmaga hemen dogurmustum :D 1 hafta hastanede yattim
(738 puan) tarafından
Senin rahim ağzı kısalığı problemin yok demek ki
-Reklam-
0 oy
(964 puan) tarafından
Neden parmakla bakıyor onu anlamadım ? Çatı muayenesi mi yapılacak 
(738 puan) tarafından
Canım eski postlarina baktım iki tanesini okudum ve şuan ağlıyorum ya bir de şey yazmışsın bir postunda bebek makat gelisli olursa erken doğum riski az da olsa geçiyor mu benimki doğum pozisyonu almıştı şimdi makat geliş olmuş en son kontrolde bu iyi bişey mi
(964 puan) tarafından
Evet canım.  Makat pozisyonda olunca doğum yolu kapalı oluyor. O yüzden erken dogma riski düşüyor. Öyle demişti doktorum. Ve kızım uzun bir süre o posizyonda kaldı çok şükür.  Yoksa çok daha erken doğardi
(738 puan) tarafından
İnşallah benimkide dönmez doğuma kadar makat geliş olarak kalır çok sevindim şuan galiba risk geçiyor yavaş yavas :))
(964 puan) tarafından
İnşallah canım ☺☺ ❤ takibe aldım seni. İnşallah sag salim doğumun gerçekleşir kuzum
(738 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol güzel duan için ♥️♥️
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Zarari olsa bakmazlar cnm
0 oy
tarafından
Alt muayene sirasinda kanamam oldu doktorlarinxsedigine gore normalmis (!) 

Sonrasi gun idrarimi tutamamaya basladim su zannettim gittim bidaha alt muayene edip su mu deil mi kontrol etti bukezde 2 cm acilma oldu. 

Yatisim yapildi acilmayi durdurmak icin nidilat igne falan basladilar acilma artmis mi die kontrol ettiler yine alttan muayede 3 cm e yukseldi. Bukez de 3 cm le gondermeyelim dogum olabilir birgun birgun daha kal dediler bu arada ciger gelistirici igne yaptilar. Ertesi gun tekrar kontrol ettiler 4 cm olmus sonrada artik gidemezsin dogum baslamis sancini bekleyelim deyip ilaclari kestiler 5 cm 7 cm derken. 7 cm den sonra sancim basladi. 1 saat cektim sanci sadece. Doktor suyumu patlatti bilerek sonrada dogum basladi. 

Alt muayene olmasaydim erken dogurmazdim bence. 

33 haftalik dogurdum yavrum 11 gun kuvezde kaldi oyuzden kimseye onermem mecbur olmadikca
(738 puan) tarafından
Kıyamam canım biliyorum takip ediyorum seni çok zordur yavrunu hastanede bırakıp eve gelmek bende erken dogim riskiyle karşı karsiyayim sonuna kadar direticem alttan baktirmicam aletle bakılınca sorun yokta parmak sokunca kötü olur kesin biliyorum
tarafından
Rabbim saglikla ve zamaninda kavustursun insaalllah canim benimm
(738 puan) tarafından
İnşallah canım cümlemizi
0 oy
tarafından
Hayır canım olsa doktor bakar mı bakmaz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 137 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,043 puan) tarafından soruldu
+4 oy
17 cevap 416 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 357 göst.
30 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Pufidikbebek (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 539 göst.

381,970 soru

11,435,723 cevap

35,003 kullanıcı

...