0 oy
512 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Calpol iki defa verdim antibiyotikte verdim buharda tuttum soğan suyuda sürdüm alnına paronax fitilde verdim ateşi düşmüyor nefes alırken ıkınıyor gibi yapıyor 11 aylıktır oğlum napayım daha nasıl geçer eşimde tartışıyor benle bu çocuğu sen hasta ediyorsun hastanelere götürüyorsun hasta ediyorsun diyor o ayrı psikolojimi bozdu zaten

22 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kızlar bebeğim çok hastaydı hiç durmuyodu ağlıyodu diye tek tek cevap veremedim ama hepinizden ALLAH razı olsun hastaneye geldik antibiyotiğe devam edecez bide pedifen ateş düşürücü verdi doktor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kac derece atesi
tarafından
Boynuna falan tutuyorum 39 ama bazı yerler 38.6 çıkıyor karnı falan yanıyor başıds öyle
tarafından
Ilik dus aldir canim  iyi gelir pamuk yada bez koy eklemlerine
0 oy
(315 puan) tarafından
Cok yuksekse dus aldir ayak altina boynuna alnina koltuk altına islak bez koy ilac fazla verme atesliyken iyi gelmez ates dusurucuden  baska 
tarafından
Tm cnm sağol evimiz soğuk blki duş aldıramam ama bezi ıslatıp şimdi sürecem dediğin yerlere
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Ateşi ne kadar canım 
tarafından
39 canım vala
(1,816 puan) tarafından
Kız ne bekliyorsum dra gotur allah korusun havale felan geçirir
0 oy
(983 puan) tarafından
Ilık suyla banyo yaptor iyi gelecektir Allah sifa versin
tarafından
Korkmazmı bu saatte bişey olmaz dimi banyo yaptırsam
(983 puan) tarafından
Yok iyi glelir atesini biraz da olsa dusurur
0 oy
(13,700 puan) tarafından

Koltukaltlarına ıslak bez koy  cnm. 

Çıplak et, üstünü komple soy
(6,136 puan) tarafından
Kiz ev soguk diyor korktum bende
0 oy
(2,181 puan) tarafından
atesi kac derecede ayaginin altina limon surmeyi denedin mi 
0 oy
(245 puan) tarafından
Canim esini takma cocuk acile gotur hastaneye goturmiycen nereye goturceksin belliki hasta bu cocukki goturuyorsun
0 oy
(371 puan) tarafından
Rabbim şifa versin meleğe ya üstünü çıkar giydirme şuan sana bez köy duş aldır denilir ama bence sen onu hemen görür talih falan yaparlar bekletme sen o çocuğu bacım götür götür ya 
tarafından
Eşim kızdı götürmiyecem hastanelerde hasta oluyor diyor tartıştım ama artık baktım anlamıyor sustum kendim evde çocuğu iyileştireyim napauım
0 oy
(107 puan) tarafından
Öncelikle sakin olun yavrunuz için, kol altlarına , diz arkalarına , dirsek içleri ve alnına sirkeli suya bez batırıp sıkın oralarına koyun , doktor arkadaş böyle yapıyordu,  Rabbim şifa versin
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Canım duş falan aldır bi yine düşmüyosa hastaneye götüreydiniz bi ya Allah şifa versin ateş çok kötü kıyamam kuzucuğa.  Benim kızım da ateşlendiğinde hastaneye gittiğimizde doktor 2 3 güne anca düşer bi anda düşmesini beklemeyin demişti ne kadar doğrudur bilmiyorum 
0 oy
(2,102 puan) tarafından
Banyo yaptır. Üstüne sadece zıbın giydir. Çok kalın giydirme allah göstermesin havale geçirir. 

Birde pamuğu suya sokup sokup eklem yerlerine tut. Çok ilaç vermişsin 2 kere calpol bir de antibiyotik olarak. Doğal yollarla düşürmeye çalış ilaç onlar için çok iyi birşey değil. Fitilde vermişsin bide. Sürekli suya pamuğu sokup eklem yerlerine koy. Çok geçmiş olsun inşallah 
0 oy
(255 puan) tarafından
Hastaneye götür hemen 
0 oy
(107 puan) tarafından
Yalniz evinizin soğuk olduğunu yazmışsınız, ateş düşürmeye çalışırken birde üşütmesin,  ıslak bezleri koyun sonra üzerine ince bir örtü kundak gibi birşey örtün,  sıkmayın serbestçe üstüne atın,  zaten bezler ilidikca tekrar suya batırıp çıkaracaksınız, üzeri hep kapalı kalmayacak yani
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bekleme hemen hastaneye git 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnm oğlum ateslendi ev soğuk faln dinlemedm duşa soktum da ilik duş kendine getirdi bnce kesinlikle bi ılık duş aldirmalsn
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ilac vermene rağmen düşmüyorsa enfekyon olabilir hastaneye götür isterse daha iyi olur 
0 oy
(413 puan) tarafından
Sırtına kolonya sür biraz göbeğine falan bide ilık duş aldır üzerine sadece zıbın giydir yada sirkeli su yap alnına falan koy
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Komple soyun diyenler olmus birden hepsinimsoymayın zıbın bırakın üstümde ayagında corabı olsun.. Ilık bir duş aldırın soguk suya birden sokmayın.. Ilık duşta 20 25 dk tutun.. Tabi evinizin ısısı nasıl bilmiyorum.. Allah yardımcınız olsun insallah iyileşir yavrunuz.. 
0 oy
tarafından
Ilık suyla duş aldır bi canım ateşlendiği zaman naptın düşmüştür inşallah 
tarafından
Bu sabah 39 buçuğu buldu elbisesiz dışarı çıkardım çünkü patliyacaktı öyle ateşi düştü hastaneye geldik doktorun yazdığı antibiyotiklerde evde var zaten kullanıyorum sadece pedifen yazabildi ateşi şuan hafiflemiş

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 115 göst.
23 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 128 göst.
1 Ağustos 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
21 Haziran 2022 Aile kategorisinde Reyhan Karaca (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.