0 oy
566 göst.
Diğer kategorisinde (13,724 puan) tarafından
Oğlum 2 gün sonra 11 aylık olcak. 

Süt 1 yaşa kadar verilmez diye vermiyorum. 

Ama aklıma geldi şimdi. 

2 ay önce abimlere  gitmiştik. Yengem çay yanına muhallebi yapmıştı  sütle. 

Bwn oğluma ondan verdim, bi alerji olmadı. 

O zaman süt de verebilir miyim? 

9 Cevaplar

0 oy
(751 puan) tarafından
Az az ver canım sıkıntı olmaz 
(13,724 puan) tarafından
Sağol meleğim
(751 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Bildiğn inek sütü dimi ona göre konuşycam canım :)
(13,724 puan) tarafından
Evt bebeğim
(1,466 puan) tarafından
Tatlım bak ne kadar süt verirsen bi okadar suyla aç ben açmadan verdim doktor çok kızdı çocuuğum feci halde 6 da uyandı inlemelerle ağlamalarla acile gittik akşam 3 e kadar ordaydık kabızlık yapıyor bu 1 doktorum beni boğazlamaya kalkıyordu çocuğa 2. Yaşından önce inek sütü verilmemeli dedi içinde buzağına yarayacak kadar çok miktarda büyüme hormonu var dedi ve ilerde obeze kadar yolu varmış 2. Si dediğim gibi kabızlık çok pluyor bunları yaşadığım için biliyorum beni dinlemek istersen 2 yaşına kadar ertele süt işini torkunun günlük sütüne geç ya da bimin altın sütüne içine ev yapımı cicibebe koy öyle ver ben artıkböyle yapmaya başladım 2 yaşındqn önce asla inek sütü vermicem daha çok kprktum vallahi çocuğum akşama kadar inledi
(1,466 puan) tarafından
Muhalllebidir tatlıdır yoğurttur verebilirsin ama
(13,724 puan) tarafından
Aaaaa çok geçmiş olsun canım benim ya..
 Allah bidaha göstermesin inşallah.

Nasıl nasıl ne veriyim sence   günlük süt, bu yoğurt yaptığımız mı
(1,466 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzelim
İnek sütünden yoğurtt yap ver tatlı ver ama direk kendisini verme ömrümden ömür gitti benim. Torku süt veya bimin altın sütü bağırsaklarına iyi geldi çocuğumun kabız olmadı artık ve cicibebeyle güzelce içiyor ben yaşadıklarımı ve doktorun söylediklerini söyledim sadece canım :))
0 oy
tarafından
Bnce Az Az verebilirsin benm kızım 9 aylık yarim çay bardağı süt üzerine şu ekleyip pirinç unu yapıyorum yiyor gayette cnm hiç bisey olmadi ver bak bi dene
(3,753 puan) tarafından
Çilek reçeli hazır mı ev yapımı cnm
(13,724 puan) tarafından
Muhallebi mi yapynuz bunu? Biberon için mi?  Tam ölçülü yazın bakm :D
(3,753 puan) tarafından
Bnm ölçüm 2 su bardağı süt 1 bucuk su bardağı su tatlı kaşığı kadar şeker ve pirinç unu bir bucuk yemek kaşığı biberon için yapıyom hafif katı yapıyom ki doysun cnm.
tarafından
Bnm kızım çok yemiyor o yüzden ben az yapıyorum cnm yarim çay bardağı sütun üstüne  şu ekliyorum yani 1 çay bardağı oluyor cnm 1 tatlı kaşığı tepeleme pirinç unu koyuyorum 1 çay kasigida çilek reçeli koyuyorum pişirip muhallebi yapıyorum cnm hatta bazen içine bir tane bebek buskivisi ufalıyorum çok güzl oluyor ☺️Ben kaşıkla veriyorum biberon sevmiyor bnm kiz

Hıra nurun annesi marketten ev yapımı aldım
(3,753 puan) tarafından
İyiymiş cnm bn evde portakal reçeli yapmayı düşünüyorum olmadı onu eklerim cnm ya şuan marketden almak istemiyorm içine ne koyduklarını bilmiyorz buradaki marketlerde ev yapımı yok fabrika işi hep
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Ver canim bise olmaz. Bize doktorumuz  6 ayda ek gidaya gecince inek sutunu direk verme ama ara ara muhallebi olarak sutlac olarak verebilirsin demisti. Zaten bir kere denemissiniz bise olmaz insaAllah.
(7,412 puan) tarafından
Canim inek sutunu direk sade olarak vermiyosun dedi ara sira muhallebi yapabilirsin sutlac yapabilirsin dedi. Bende dune kadar hic vermemistim dun verdim ilk defa.

1 bardak sute canim 2 yemek kasigi irmigi kattım kivam alana kadar karistirarak pisirdim. Armut rendeleyip icine kattım canim. Bebe buskuviside katabilirsiniz 2 tane diyordu tarifte ben yoktu katmadim.
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤
(7,412 puan) tarafından
Rica ederim canim benim❤
(7,412 puan) tarafından
2 tatlı kaşığı  un beyaz veya tam buğday unundan  2 tatlı kaşığına yakın sızma zeytinyağ  bunları  güzel kavur un hafif  koku verince içine 1 su bardağı  soğuk su koyup hızlı hızlı cirpiciyla karıştır  altı hep kısıkta  olsun
 Göz göz  olunca ocaktan alıp ılımasını bekleyip yedirebilirsin  bebiş e  afiyet şeker olsun. Kiloda yapıyor.

Bak bu tarifide dun bebek bakimindan biri verdi canim belki isine yarar:)
(5,323 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için ❤
0 oy
(3,873 puan) tarafından
ben vermezdim ,beklerdim 1 yasina kadar , 
(13,724 puan) tarafından
Ama hani muhallebide vardı ya o yüzden aklma takldı
0 oy
tarafından
düzenlendi

image

Ben veriyorum 1 aydır merve. 9 aylık kızım. Geceleri veriyorum ama sütün mama kadar doyurucu olduguna inanmiyorum içine cici bebe koyuyrm o yzden

tarafından
Ekledm yavrm
(13,724 puan) tarafından
Bunu suyla açıcam mı bide ne ka vercem bide napcam :/
Gerizklaıya anlatr gibi anlat lütfn
tarafından
Su kullanmiyorum ben 200 cc veriyrm cici bebe eklediysem 150 cc yapyrm. Deneyerek anlarsn canim kac ictigini
(13,724 puan) tarafından
Tamam canım  bnde alırım
tarafından
Sutlac muhallebi fln da yaparsn arada. Kolaylik oluyo ek gidaya katki :)
0 oy
(15,772 puan) tarafından
İnek sütünde alerji riski fazladır. Erken dönemde inek sütü içen bebeklerde saman nezlesi, astım gibi alerjik hastalıklar görülebilir. İnek sütünün hazmı bebekler için oldukça zordur. İlk bir yıl içerisinde inek sütü ile beslenen bebeklerde alerji ve solunum yolu hastalıkları gibi çeşitli rahatsızlıklar görülebilir. Bebeğinizin sindirim sistemi hazır olduğunda ise inek sütü oldukça yararlı bir yardımcıya dönüşür. En güzel kalsiyum kaynağı anne sütüdür. İnek sütünden alınan kalsiyum bebeğin ihtiyacını karşılamaz. İnek sütündeki aşırı protein ve mineral henüz olgunlaşmamış bebeğin böbreklerini zorlar. 1 yaşından önce inek sütü içen bebeklerde bağırsak içi kanamalar görülebilir. Bu da bebekte kansızlık yani anemiye yol açar. İnek sütü bebeğin vitamin ihtiyacını karşılamaz, bu da gelişim geriliğine ve büyümede yavaşlamaya yol açar. İnek sütünde iyot ve çinko oldukça azdır. Bu nedenle bebeğin zihinsel gelişimi olumsuz etkilenir. İnek sütünde D vitamini oldukça az olduğundan bebeğin zihinsel gelişimi bu durumdan olumsuz yönde etkilenebilir. 1 yaşından sonra ise çocuklar günlük 2-3 bardak süte ihtiyaç duyar. Bazı çocuklara süt içirmek zor olabilir. Bu gibi durumlarda aromalı sütleri tercih edilebilir. Ayrıca sütle hazırlanan tatlı ve pudingler de bebeğe yedirilebilir, bebeğin çorbası da sütle hazırlanabilir.
(13,724 puan) tarafından
Sağol bacım  bnm saman nezlem var  acaba bu yüzden mi ya
(15,772 puan) tarafından
Bilemem ama.bunu ben bir yerden almıştım okuyunca vazgeçtim düşün 1 yaşında hala vermiyorum direk çünkü ben bile içince bağırsaklarım kaldırmıyor
(13,724 puan) tarafından
Tamam balım bnde acele etmiyim ya çok bilmişlik yapmıyım
(15,772 puan) tarafından
Estağfurullah bilmişlik değil ama gerek yok büyüsün biraz daha verirsin
0 oy
(233 puan) tarafından
Canim su ile karistirip vermisti benim.kuzenimin esi sadece sut agir gelir demisti ayni 11 aylik felandi yani sutu biraz su ile acmisti agir olmasin diye 
(13,724 puan) tarafından
Tamam balım benim
0 oy
(887 puan) tarafından
Cnm bnmki dokuz bucuk aylik sutle un kavurup azcik tuzla veriyorum sutlac sapiyorum muhallebi yapiyorum yiyor bisey olmuyo sukur .ama bi defa cicibebeyle verdim ilk verdigimin arkasindan ashal gibi tuvalet yapti yapti ama ustune uki biberon daha ayni sekilde sraz sulandirarak cicibebeyle verdim bsy yapmadi yapmadi ama zorlamak istemedigim icin ii daha firek vermedim ama dedigim gibi farkli sekillerde pisirip veriyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 376 göst.
0 oy
6 cevap 459 göst.
0 oy
8 cevap 410 göst.
0 oy
7 cevap 289 göst.

381,799 soru

11,430,315 cevap

34,990 kullanıcı