0 oy
809 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanam bebeğime akrabalarının eski kıyafetlerini getiriyor ben giydirmek istemiyorum ama iki oldu böyle getirmesi birşey de demek istemedim ama bunun devamı gelecek gibi ilk bebeğim herşeyin en iyisini yapmak istiyorum ama o öyle eski kıyafet getrince sinir oluyorum onun yerine yeni bi takım alıp gelemez mi ya 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
düzenlendi

Hani eski derken canım lekelimi yoksa düzgün mü bence temizse hiç sorun yok ben ilk evladıma hiç bişey almadım ikinciyede öyle almadım daha doğrusu alamadım ancak benim annemin getirdiği kıyafetler sıfırdan farksız bence Güzelse getirsin nolcakki tabi maddi durumun iyise bilemem de çocuğun giydiği haram yediği helal derlerya temizse kullan derim 

tarafından
Biraz kullanılmış cnm ama kimin giydiğini bile bilmiyorum getiriyor öyle ben yeni alım istiyorum az olsun yeni olsun
tarafından
Dediğim gibi sen bilirsin ama temizse yıka kullan bişeycik olmaz bana getirse kabul ederim cocuk kıyafeti acayip pahalı çünkü hoşuma gideni alırım gitmeyen olursada posete koyar çöpün kenarına bırakırım alıyolar öyle
tarafından
Durumun olsa bile mi cnm
tarafından
Olsa bile ne olcakki tatlım diğer eksikliklerinj gideririm bebeğimin
-Reklam-
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Sende istemiyorum milletin neden eskilerini getiriyorsun bana de neden susuyorsun ki 
tarafından
Kalp kırmak istemiyorum kötü niyetli değildir diye
(15,745 puan) tarafından
Kalp kıracak bişey yok istemiyorum dersin durumumuz var gerek yok de
tarafından
Bida olursa dicem zoruma gidiyor çünkü
0 oy
tarafından
Alma getirince onları da geri ver ben yeni alırım getirme bunları de sinir bozucu ya 
tarafından
Ne diyip vereyim ki
tarafından
İstemiyorum bebeğime eski giydirmem başkasına ver de
0 oy
(742 puan) tarafından
Canım  kabul etme azcik  kıssın  alsin yenisi ni giydirmedigun halde millet giydirip sanmasın 
tarafından
Yani eski getircene bir tane tayt bile olsa yeni alsa durumuda yok değil yani yapabilir
(742 puan) tarafından
Kiz hersey  5 lira almak istese her türlü alır
0 oy
(353 puan) tarafından
E yavrum benim kaynanam da öyle. Bi memlekete gidip geldiler, hediye diye ordaki yeğenlerinin büyüyen çocuklarının salıncak beşiğini ve eski kiyafetlerini getirmişler. Ki beşikte ne bir yatak ne bir uyku seti hiçbir şey yok. Ona da yorgan koyarsınız dedi yatak niyetine... Getirdiği kıyafetler desen, onlar karadenizli oldukları için Antalya'ya uyumlu değil. Kalın kalın yelekler montlar. Ki 2 yaş tan evvel giymesi mümkün değil. Ben annemle beraber zıbın setleri alınca da çok ince değiller mi, niye bu kadar çok aldınız, ne gerek vardı fazla masrafa diye sıraladıkca sıralar kendileri... Üstelik bununla da kalmaz, ne zaman kendilerinin evine gitsek, elimizde poşet mi var direkt ellerini içine sokar kurcalar yine ne aldınız yine masraf yapmadan duramadiniz dimi diyerek. Müsrif geline çıktı adım. Destursuz posetlerimizi kurcalamasinin uzerine edep adap mi ogreteyim kac yasindaki kadina.... Musrif olmadigimi gostermek icin aksine 3-5 liraya sunu sunu aldik anne bisey almadik yani, disari para verecegimize tonla; kendim ellerimle hazirliyorum cogu seyi zaten diyip susturuverdim. Ne yazık ki bazıları fazla meraklı ve dilinin kemiği yok... Mesafeyi korumak en iyisi. :) 
tarafından
Ayy seninkide daha betermiş
(353 puan) tarafından
Valla öyle. Eşim heveslenip yeni aldığımız şeylerin fotoğraflarını annesine atıyor ama annesi telefon açıp ne gerek vardı lara girince... Bi gün dedim ama, lütfen benim annemle kendi anneni bir bilme. Benim annem her türlü masrafı yapıyor herşeyi yeni düzüyor her yeni şeyde hevesleniyor ama senin annen ne gerek vardı diyor bak moralim bozuluyor diye söylendim açıkçası. Ve hatta kaynanam hoparlördeyken hiç onu muhattap almadan eşime lütfen kapat hoparlörü ve bi daha da olumsuz cümlede açma bana duyurma. Evlat benim evladım istediğimi alırım kasılıyorum bak olumsuz duydukça erken doğum olursa vebal alırsınız diyince korktu bi daha da dikkat etmeye çalışıyor benimki :)))
0 oy
tarafından
Cok duzgun bile olsa akrabadan kiyafet alipta giydirmekten hoslanmam. Ablamdan abimden alip giydiririm ama 3.kisilerden gelen kiyafeti giydirmek istemem bende cnm
tarafından
Aynen cnm kimin giydiğini bile bilmiyorum ama kalpte kırmak istemiyroum
0 oy
(3,752 puan) tarafından
Söyle cnm boşuna getirme bn kimsenin eskisini giydirmek istemiyom de cnm bnm kayınvalideme de Bi tanıdık vermiş eskilerden ayakkabı felan bn dedim birine ver bn giydirmem diye bir tane sonuçta ilk de torun anlamıyorsa eskide vermesin param varsa alırım bitane temiz kızıma yoksada yok evdekileri giyer kızım 
tarafından
Demi ama bende böyle düşünüyorum ama birşey de diyemedim
(3,752 puan) tarafından
Söyle cnm niye demeyesin ki sonuçta torun yani bna getirmedi bizde dedi bn bn kimsenin kini giydirmem dedm
tarafından
Bende dicem mecbur uygun bi dille yoksa evde öyle kalıyor
(3,752 puan) tarafından
Söyle cnm istemiyosan
0 oy
(26 puan) tarafından
Ben cocuguma 100 tl lik alışveriş yaptım okadar sadece diet eşyaların hepsin annemin is yerinde çalıştırıyor patronu verdi hanımı daha sıfır  artı yengem göndermişti çok temizler güvenerek giydiriordm durumda yoktu bence giysin yani çünkü hemen büyüyor lar aldığın elbise bole bi kaç ay sonra olmuoe 
tarafından
Ama benim zoruma gidiyor
(26 puan) tarafından
Benimde soruma gidiyor ama bakiom temiz yeni giydiriorm  alsam kculecek biliyorum zoruna gitmesin öyle daha tutulumlu olursun
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Konuşsana istemiyorım drsene milletin eskisini yanda al muhtaç aile vardı bi tanıdğım ona verixem de korkma 
tarafından
Kız korkmak değilde kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum kalp kırmak istemiyorum
0 oy
(491 puan) tarafından
ben de bir zamanlar buraya bu yüzden post açmıştım canim cahil bunlar bilmiyorlar 
tarafından
Sen ne dedin peki
(491 puan) tarafından
icinden iyilerini sectim kötüleri geri verdim sinir oldum ama bazilari iseme yaradi
0 oy
tarafından
Banada kaynanam getirdi 2 3 kere almadım kendim alırım dedim zaten eşimde sağolsun oda istemedi Kendimiz alırız dedi ondan sonra bir sey getirmedi daha cocuk doğmadı doğduktan sonra getirirmi bilemem getirsede kabul etmem var derim ama eltimin kızının küçük kiyafetlerini aldm sağolsun verdi yakınım sonuçta ama başkasının kiyafetlerini tabikide kabul etmem
0 oy
tarafından
Giydirme herkesin yavrusu kendine kıymetli açıkça da söyle 
0 oy
tarafından

Eğer lekeli fallan değilse , bence güzel güzel yıka kullan, yada sende alıp bir ihtiyaç sahibine verirsin , 

Eğer ki bebeğine giydirmek istemezsen ihtiyacı olan nice çocuk var onlara verirsin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 446 göst.
0 oy
5 cevap 248 göst.
3 Kasım 2023 Aile kategorisinde hanimeli (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,022 göst.
6 Ekim 2023 Aile kategorisinde G&Y (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 418 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu