0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (3,136 puan) tarafından

Yine ben ve yine bi soru daha :)

Yıllar önce sade sodanın süt yaptığını duymuştum. Geçen gün eltim sakın içme bebeğe gaz yapar dedi. Bununla ilgili bilgisi olan tecrübeli kişiler varsa yardımcı olur musunuz 

6 Cevaplar

0 oy
(2,484 puan) tarafından
Tam tersi rahat gaz cikariyo

Ben iciyodum hem sut yapiyodu hemde bende oglumda rahat gaz cikarirdik
(3,136 puan) tarafından
Cidden mi. Şerbetli su derken üzüm pekmezini mi sulandırıp içerdin canım. Sütüm öyle aşırı derece de yok günü anca bitirebiliyoruz gece bir kere mama veriyorum bazen
(2,484 puan) tarafından
Uzum pekmezini 4-5 yemek kasigi su bardagina kat ustunede su kat ve iç
Insallah faydasini gorursun
(3,136 puan) tarafından
Sün eşim aldı bu sabah içtim sütüm gün boyu yetti sayılır. Gece uyumadan önce de içecem. Tabi bunun dışında günde en az 3 defa rezene anason karışımı çay içiyorum. Hurma kuru incir kuru üzüm falan yiyorum. Tabi hepsine bugün başladım sayılır. Rezeneyi bir hafta oldu içiyorum. Süt günde yarım litreden fazla içiyorum. Ama yine de dolu dolu değil sütüm
(2,484 puan) tarafından
Zamanla cogalicak bol bol emzir
Ben ogluma ilk 4 ay mama verdim sonra sutum cogaldi ve mamayi kestim oglum 1.5 yasinda hala emziriyorum bol bol
Ne kadar emzirirsen o kadar sutun olur
Sakın pes etme bol su iç pekmez helva bide canim
(3,136 puan) tarafından
Inşallah zamanla çoğalma olur sürekli öyle avutuyorum kendimi zamanla daha da çoğalacak diye. Inşallah bende de çoğalma olur da kızımı doya doya emzirebilirim. Emzirmekten yana pes etmiyorum sütüm azsa da emziriyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hamileliğimin başından beri mide sorunu yüzünden içiyorum ama ay inşallah öyle bı sorun olmaz 
(3,136 puan) tarafından
Bende hamileliğimin son ayında içmeye başladım hiç sevmezdim bebeğim kilo alsın diye içtim. Çok şükür bi sorun yaşamadım. Ama doğumdan sonra da süt yapıyor diye biliyorum
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Hayır doğal maden suyu ile soda farklı şeyler.  Soda doğal değildir el yapımı ve gaz yapar evet. Ama bakkalda yeşil şişe ile satılan içecek maden suyu ve sadesi gaz yapmaz sütü de artırabilir. Sütü en çok artıran da sade içme suyudur. Üç lt içmeye çalış farkı görürsün
(3,136 puan) tarafından
Yeşil şişede satılandan bahsediyorum.
Su tüketmeye çalışıyorum en az iki buçuk lt içebiliyorum bazen 3 lt geçtiğim oluyor. Ama öylr aşırı sütüm yok gece geç saate doğru azalıyor mama vermemeyr çalışıyorum ama bazen bakıyorum kızım doymuyor günde birden fazla mama vermemeye özen gösteriyorum
0 oy
(65 puan) tarafından
Bende süt yaptığını duydum denedim evet etkili oldu..doktora söyledim içmeye devam et dedi :)
(65 puan) tarafından
Ben bi tane bile bitiremiyorum :) içebiliyorsan bi tane iç  bi de bol su ve hurma dedi doktorum..
(3,136 puan) tarafından
Bende soda sevmiyorum ama kızım için sevsemde sevmesemde yiyip içerim :))
Şöyle söylim. Mesela yemek ya da kahvaltı yedikten en az 2 saat sonra tatlı birşey yiyip içeceksem yiyorum. Tatlı ile acı tuzluğu bir arada yemiyorum. Hastaneden ilk geldiğimiz gün yemekten önce tatlı yemiştim kızım sonraki gün çok kötü oldu hiç susmadı sancıdan. Ondan sonra dikkat etmeye başladım. En az 2 saat ara vererek ne yiyeceksem yiyorum.
(3,136 puan) tarafından
Birde doğum yapalı 16 gün oldu kızımı da 9 gün oldu emziriyorum acaba zamanla sütümde artış olmaz mı
(65 puan) tarafından
Zamanla sütünüz de artış olur mu bilemiyorum zamanla bebegin sut ihtiyacı artıyor ondan yetersiz geliyor :) siz kendinizi yetmez diyerek olumsuz yönlendirmeyin..inşaallah yeter sütünüz
(3,136 puan) tarafından
Inşallah yeter kızımda bol bol yer :)
0 oy
tarafından
Ben hamileyken günde iki  sise içiyordum bebeğin gazlı olmaması için doktor tavsiye etti doğum yaptım gerçekten bebegimin yok  denecek kadar az gazi hatta sodanın asiti çıktıktan sonra  bir çay kaşığı bebegede  veriliyormuş ama ben vermedim haz sorunumuz olmadığı için 
(3,136 puan) tarafından
Hamilelikte çok tüketmedim sonradan tükettim. Gazı arada oluyor ama çıkarıyor da çok şükür
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Evet hamileykende iv bebeğe kilo aldirio dediler esim habire dayiyo sodayi sütte yapio zayiflatioda çok farklı bise :D
(3,136 puan) tarafından
Doğum yaptım canım bebeğe zararı varmı yok mu kararsizim. Zararı yok diye biliyorum ama emin olmak istedim
(3,617 puan) tarafından
Olmaz canim asit yok icinde
(3,136 puan) tarafından
Teşekkür ederim canisi. Bu arada siz ne durumdasınız
(3,617 puan) tarafından
Çok şükür iyiyiz canim
(3,136 puan) tarafından
Allah daha da iyi etsin

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 357 göst.
19 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,758 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,346 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 459 göst.
2 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde WhiteSwaN (12,968 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 20 göst.
23 Mart 2024 Aile kategorisinde Myangell (560 puan) tarafından soruldu

379,076 soru

11,346,933 cevap

34,813 kullanıcı

...