0 oy
442 göst.
Diğer kategorisinde (3,560 puan) tarafından

Kızlar şimdi aklıma takılan bişe var size danışmak istiyorum bebek doğduğunda evde beşikte yatırırken kafasına yastık koymalı mıyım yoksa düz yatağa yatırıp bebişi de yan yatırıp iki yastıkla desteklemeli miyim ve kaç saatte bir emzirmeliyim sütüm gelirse yatak odasında bizimle yatacak Allah nasip ederse loşta olsa gece lambası olmalı mı yoksa karanlıkta mı emzirmeliyim 7 günüm kaldı doğuma sağ salim çıkarsam doğumdan bileyim neler yapılması gerektiğini tecrübeli annelerden destek bekliyorum :)

Sağlıklı gebelikler herkese=)

10 Cevaplar

+1 oy
(9,651 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kafada deli sorular :) 2 bebe annesi olarak kendi yaptıklarımı doğru bildiklerimi diyim kuzum :) bebek ne zaman isterse ozaman emzirmemişim ama diyelim ki 2 saati geçti emmek için ağlamadı sen uyandırıp emzirmelisin gece kendiniz nasıl uyuyorsanız o şekilde oda uyumalı emzirdiginde karanlığı gelir diyosan koridor ışığını açık bıraksan yeter.. yastık konusuda ben kızımda da 1 yaşına kadar hiç yastık kullanmadım oğlumda da kullanmadım reflüsü vardı reflu yastığı kullandım ve yan yatış yastığı onun dışında basının al tina yastık koymadım yani zaten minnak oluyor bir tek sırtının arkasına yan durucak şekilde desteklicek bisi koysan yeter ilk zamanlar gece de uyusuda emzirmek lazım kuzum sarılık olmasın diye ilk 1 ay sürekli memiste geçirse en güzeli:) hadi bakalım sende doğurmuş anneler kervanina sağlıkla gel bakalım :)
(3,560 puan) tarafından
Ay inşallah kuzum ya doyurduktan sonra illa kusmasımı lazım yatırmak için aklımda bu çok dolanıyor kimi yan yatırma kimi sırt üstü yatırıp başını çevirme diyor ben bu gidişle çocuğun başından ayrılamayacağım anlaşılan ve buraya çok girip fikir yürüteceğim kesinleşti artık:))
(9,651 puan) tarafından
Ben elimde telefonla bebişi emziriyodum ilkinde 1 haftalık bebek ne yapar ne kadar emer üzerine ne giydirilmesi lazım kusunca ne yapilmaai gerekiyo saçma sapan seyl eri araştırır ve utanmadan tüm saçma soruları doktora sorardım:D
-Reklam-
0 oy
tarafından

Yastık koyma ama bebişi yan yatır gündüzleri 1 geceleri 2 saat aralıklarla emzir ki sarılık olmasın sarı renkte bi gece lambası al sarı renk iyi derler

Şimdiden hayırlı doğumlar:angel:

(3,560 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sağol
0 oy
(597 puan) tarafından
1 yasa kadar yastık kullanımı önerilmiyor

Bebeği yan yatırmayın yüzüstü devrilip boğulma tehlikesi var sırt üstü yatırıp başını yan çevirmek gerekiyor 

Bebek odalarında los ışık kullanilmasi lazim bu yüzden gece lambası mantıklı 

Ilk aylarda bebek her istediğinde emzirilmesi gerekiyor bebek istemezse de en fazla 2 saatte 1 emziğin sonra yavaş yavaş emzirme süresini artırırsınız siz ayarlarsınız onu zaten
(3,560 puan) tarafından
Emzirdikten sonra hemen yatırmam biraz bekletirim sonra yatırırım da kimisi de sırt üstü yatırma kafasını çevirsende yine boğulur diyorlar
(597 puan) tarafından
Instagramda alifuatserpen diye bi cocuk doktoru var yurt dışından kendisine muayeneye gelenler var onun profilinde gördüm ayrıca gebe okulunda yan yatırmayın diye anlattı ebeler
0 oy
(515 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım lohusalık döneminde yani 40 i çıkana kadar bizde lamba yanık yatılır beyaz ışık ölsün sarı olmaz doktorlar beyaz olcak dedi her istediğinde emzir sarılık olmasın bebeğin şekeri düşer sürekli uyumak ister burnunu biraz sık ayak topuklarini sık uyanmanmazsa altını aç ve kesin uyandırıp emzir sarılık olursa pişman olursun yastık la yatirmadim ben beşikte yatırdım göbeğine dikkat et her emzirdinde gazını çıkart inş sagsalim kucağına alırsın o zaten yapmam gerekeni sana ogretiyor
(3,560 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım uygulamaya çalışıcam dediklerini bi de göbeği düşene kadar ne kullandın krem pudra falan mı
(515 puan) tarafından
Hiç bir şey kullanmadım canım in günde kendi düştü ancak bezlerken dikkatli ol içine koyma dışında dursun bebegin poposunu zeytinyağları yağla zeytinyağı ısıt sogut pamukla poposuna sur ancak yine de pişik olursa benimki oldu arko yağlı Krem al baya yoğurt gibi sur üç günde geçer burnu için tutulursa die okyanus suyu aldım doktor önerdi gaz damlası aldım metsil ancak kullanmıyorum.ha bir de kesinlikle göğüs ucu kremi al şimdiden sur yara olursa canım çok acır benim oldu emzirirken ağladım resmen ve hala geçmedi  o kadar yoruldum ki anlatamam ama Allah sabirini veriyor korkma Allah yardımcımız olsun ins
0 oy
(373 puan) tarafından
Bak canim benim yastik falan koyma benimkinin 3 yasi bitecek hala yastiksiz yatiyor.duz besige koy bebisi yan tarafa donder oyle uyusun duz yatirsan kusuntusu bogazinda kalar bebek bogular.yan tarafa yatirsan kusuntusu agzindan cikacak.ilk zamanlar *** *** emzir sutun artsin sonradan bileceksin ki acmi yoksa tokmu.goguslerin agridiginda sutu sag koy biberonla verirsin.
(3,560 puan) tarafından
Bende yan yatırayım dedim de pek önermiyorlar canım biberon verince göğüs reddi olur diyorlar
(373 puan) tarafından
Aksine bende oldu canim yenidogulmus bebek cevrile bilmiyor ben ogluma biberonda veriyordum biberonu tutmadi ancaq gogus emde 2 yasina kadar emdi
0 oy
tarafından
Ben yastık koymuştum ve yan yatıriyorum elyaf yastığı koymuştum 
0 oy
tarafından
İlk bir kaç gün yastıksiz yatırdım sonra başını sağa sola çevirmeye başladı yastık koydum ortasına da boşluk açtım başı şekilsiz olmasın diye

Bnce karanlıkta emzir

Geceyi gündüzü bilsin sonra çok sıkıntı verir. 

Oğlumu hep isikda emzirdim şimdi ışığı kapatınca basıyor çığlığı açınca susuyo
(3,560 puan) tarafından
Yastığın ortasına nasıl boşluk açtın Hatçe o zaman akşamları hep karanlıkta emzirmek gerek uyuması için
tarafından
Elimle yumruk yaptım :?
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Kucucuk minicik bir yastik yaptim yastiksiz yatiramam kussa falan bogazina kacar mazallah eger donmezse yanina yastik koymadan da yatirabilirsin aydinlikta emzirmen daha makul ben yuzunu gormek isterim yarim saatte bir emzir ne kadar cok emerse o kadar cok sut demek simdiden hayirli dogumlar
(3,560 puan) tarafından
Her yolu deneyeceğim artık sağol canım
0 oy
(1,350 puan) tarafından
9 gunluk bebegm var yastik kullanmiyoruz . Zaten rahat edemez . 1 yasina kadar yastga gerek yok diyor doktorlar
0 oy
(197 puan) tarafından

Kiz oyle birsey yazsn ki seni erkek sandim genelde erkekler hatun der ya ondn:D

(3,560 puan) tarafından
Ben ve erkek olmak hiç güleceğimm yoktu :D

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 155 göst.
3 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busraqq (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 458 göst.
11 Mayıs 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,015 göst.
1 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Nisan89 (895 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 393 göst.
18 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı