0 oy
373 göst.
Diğer kategorisinde (3,530 puan) tarafından
Kızlar bugün adım ile ilgili birşey öğrendim bilenler bilir kaynana görümce sorunlarımı hepsine resti çektim görüşmüyorum kaynana cadısı dışında da eşimi de kimseyle görüştürmüyorum 

Lena adı tövbe de geçtiği için bana ağır geldiğini söylediler görümce ve kaynana ile imtihan ediliyosun denildi ismim ağır geliyormuş bana 

lena innehu huvet tevvabur rahim 

Sizce de öyle olabilir mi ben bunlarla mı imtihan ediliyorum kafam karışık. 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya tam bilmiyorum ama bende çok duydum ve tanıklık da ettim isim ve karakter kişilik birbiri ile ilişkili oluyr.ondan dolayı çocuklara su ismi koyalım dediklerini de anlamı şu ondan koyma öyle diyolar
(3,530 puan) tarafından
Ya anlamı cennet meyvesi demek zaten Lena/Lina

Ama bana söylenen kafamı şu şekil karıştırdı adın tövbe de geçiyor imtihan ediliyosun
tarafından
Herks muhakkak ki bir imtihandan geçiyor seninde onlar demek ki rabbim sabır versin
(3,530 puan) tarafından
Sağol canım İnşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkesin imtihani farklidir lenacim blkide sdninde imtihanin onlardir
(3,530 puan) tarafından
Bana da öyle söylüyorlar işte mervecim kaynana görümce senin imtihanın bi de adın tövbe de geçiyor daha ağır yaşıyorsun imtihanı dedi
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Yavrum oyle bi soru sormusun ki ne soylesek yanlis olcak biz billemeyiz ki neyle imtihan ediliyosun :/
(3,530 puan) tarafından
Görümce kaynana sorunlarım var kuzum görüşmüyorum hiç biriyle sürekli bir gür bugünde konu açıldı bana adımdan ötürü ağır imtihan edildiğimi söylediler
(5,519 puan) tarafından
Bunu soyleyen kim canim
(3,530 puan) tarafından
Hocayla konuştum yavrum
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Galiba oyle bisey var ha isim önem taşıyor mesela benim tanıdığım nekadar 

Taner isimde insan varsa hepsi biraz ******** eşime anlattim o da ayni seyi diyo benim de taner adda tanıdıklarım oyke diye 
(3,530 puan) tarafından
Eşimin ailesi ile çok ağır şeyler yaşadım en son kaynana sürtüğüüüü iftira attı ve ben durumu izah ettiğimde hocaya bunu söyledi onlar senin imtihanın ve adından ötürü de zorlanıyosun dedi
(2,870 puan) tarafından
Bilemiyorum olabilir de
0 oy
tarafından
Isimle alakali degil Rabbim kime ne imtihan dilemişse onu yaşar evet isimler ağır olabilir manalarında aynı şekil ama isimle imtihan cok farkli kavramlar bence öyle düşünülmemeli
(3,530 puan) tarafından
Bilemiyorum hoca bugün ben sıkıntıları anlatınca böyle söyledi adımında ağır olduğunu tövbe de geçtiğini falan
tarafından
Benim şahsi fikrim cnm  imtihanla isim manasi ayni keseye konulmamali ve hic bir ayette hadiste geçmiyor böyle birsey belki ben  bilmiyorumdur
0 oy
(10,486 puan) tarafından
Canım  bazen isimler ağır gelir mesela samet ismi çocuğa ağır gelir diye önermezler hocalar da söyler saten 
(10,486 puan) tarafından
Yaaa hic mi gelmediler cnm aramadılar mi.yada çocuğu görmek istemiyorlar mi peki
(3,530 puan) tarafından
Çocuğu benden izin alırlarsa görürler kuzum bende izin vermediğim için göremiyorlar
(10,486 puan) tarafından
En iyisi cnm onu görmek için hak etmeleri lazım
(3,530 puan) tarafından
Evet balım bende hak etmedikleri için göstermiyorum bi kere ne sıfatla görmek istiyorlar onlar kim ki?
(10,486 puan) tarafından
Aynen kuzum Aynen insan önce hak etmeli halalık vazifesini yapmalı
0 oy
tarafından
İsimler insanlarin kaderine etki edebiliyor. Her insan her ismi tasiyamaz ve bunun sonucunda faekli şeyler olabilir mesela bizim lisede bismillah diye bir çocuk vardı aşırı hiperaktifti halbuki 22 yasindaymis afganli okula yazilmak vs uzun sürmüş her neyse hocalarımiz ismi ağır gelmistir derlerdi. Mesela isim analizi yaptığımda gercekten benim karakterimi yansıtıyor esiminkine baktım ayni onun huyları 
(3,530 puan) tarafından
Benim adımda tıpa tıp yansıtıyor hocayla konuştum bunları söyledi şöyle bir bakıyorum gerçekten benim imtihanım ağır geçiyor Rabbim sonunu hayır etsin
0 oy
tarafından
Lena ankami o olabilir ama yazdığın şeyin anlamına biliyor musun?
(3,530 puan) tarafından
Yok kız işte bende buraya sordum hoca öyle söyleyince
tarafından
İsminin tek anlamı tövbe ama bu ayet isminle birleşince gayet güzel anlam çıkıyor merak etme kafana takma
Ama herkes isminin kaderini yaşar mı onu bilemem
(3,530 puan) tarafından
Sağol kuzum ya yok ben Allaha havale ediyorum Rabbime sığınıyorum zaten

İlgili bir soru bulunamadı

379,053 soru

11,345,679 cevap

34,811 kullanıcı

...