0 oy
335 göst.
Diğer kategorisinde (23 puan) tarafından

Kizlar bebehim 38+1 de doğdu. Bir gece once 3350 dediler ertesi gun 2920 kg dogdu. Suan 1 ay 4 gunluk 3585 gr. Doğduğundan beri sari ama bunun dogum sariligi oldugunu diyolar hep. Bgunde aşi olduk doktor sarilik var emzir surekli diyor. Hep emziriyorum zten. Surekli memede kalmak istiyor bebegim. Mamaya gerek varmi dedim. Alt sinirda almis kiloyu smdilik gerek yok dedi. Ama sorun sutum cok azaldi bebege tek bakiyorum. Yemek ne kelime wc ye zor gidiyorum. Nasil kilo aldircam bu cocuga ben. :(

6 Cevaplar

0 oy
(816 puan) tarafından

canim sen yemezsen sutun nasil olsun ki kendine bakacanki bebeginede verimli bakabilesin. eczanelerdede sut artirici caylar var onlardanda al. sutun cekilmeden artirmya bak. sariligin en iyi yedavisi anne sutu ac kaldigi icin sutunu tam alamadigi icin sariligi hecmiyordur. Allh yardimcin olsun bebeginde hmn iyilessin insaallah

-Reklam-
0 oy
(25 puan) tarafından
Bak her emzrdıkten sonra ılla su ıc sakın akstma bak dun ben 4 ogun yemek yedım ama sutum asla olmadı cunku su ıcmedım dun 1 bardk ıctım ıs gorcem dıye ıcemdm ınan sutum olmadı cocuk ac kaldı her emzrdıkten sonra ıcyorum o gıden sutun yerıne gecıyo cunku sende unutma her emzrdıkten sonra ılla ıc faydasını gpruceksn
0 oy
(127 puan) tarafından

Canim bebeğin bir aylık süreçte 600 gramdan fazla almış yani bu demek oluyor ki bebegin doyuyor. Bez değiştirme sıklığına da bakarsan ne kadar doyduğunu anlarsin. Benim kızım ayda 100-200 gram alırdı ne yaptıysam kilo alamadı ve sonra anladım ki önemli olan kilosu değil sagligiymis.  Sende ıcini rahat tut alt sınır dediklerine bakma canını sıktıkça sütün azalır mamaya başlamak zorunda kalırsın. Simdi kızım 8 yaşında oldukça sağlıklı nerdeyse hasta bile olmaz diyebilirim. Herkes bu çocuk çok zayıf bakamıyorsun falan derdi. Nasıl üzülürdüm ağlardım kilo alamiyo diye . Kaynanam senin sütün yaramıyo demişti bana. Demem o ki 500 gram almış olması normal. Bazı bebekler kilolu olmuyor sağlığına şükret sen. Kendin iyi beslenmeye çalış. Bebek uyuduğunda yemek yap ye. Huzurlu anne huzurlu bebek demek unutma. 

0 oy
(141 puan) tarafından

Bebeğin kız mı erkek mi canım? Cinsiyete göre de kilo farklı oluyor. Erkekler biraz daha fazla kilolu olur kız bebeklere oranla. Seninle aynı vakitte doğum yapmışız. Benim oğlum da aşıya götürdüğümüzde kilosu 4.200 olmuş . Eğer senin bebeğin de erkekse biraz yavaş kilo alıyor sanırım.  Emzirirken memede kalmak istiyor demişsin ama bebeğin memeni emerken çektiğini hissediyor musun? Yoksa sadece ağzında mı bekletiyor?

(141 puan) tarafından
Sütünü artırmanın tek yolu günde en az 2-3litre su içmek canım. Bi de sütüm azaldı. Ben ne yapacam şimdi diye strese de girme sakın. Yemeğini iyice yiyip bol su iç
0 oy
(25 puan) tarafından

Canim benim Allah yardimcin olsun oncelikle bende tek basima kizimi buyutmeye calisiyorum cok zor yanlz olmak bebeginin kilosu icin uzulme o kilo alacak benimde 3 aylik kziim var surekli emdigi icin gunduz sutum kalmiyo arada mecbur mama veriyorum sende ver hic bir sey olmaz ac kalmasin onemli olan mama ver korkma iki saat arayla veriliyor 

0 oy
tarafından

Allah yardımcin olsun canim tekken cok zor oluyor. anne sutune ek mama gibi bisry onermisti benim doktorum sende sor doktoruna tavsiye eder

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
25 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yasemincee (1,052 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 133 göst.
18 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 307 göst.
20 Mayıs 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1kız1erkek (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 372 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (666 puan) tarafından soruldu

374,649 soru

11,206,193 cevap

34,507 kullanıcı

...