0 oy
66,433 göst.
Aile kategorisinde (1,028 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 6 aylık ve ben doğumdan sonra düzenli ayda bir adet oluyordum ama bu sefer 1 hafta gecikti böyle şeylerde konusmayi çekinirim afedersiniz (prezervatif)  ile korunuyorduk hamile kalmış olabilir miyim ? Bu şekilde korunduğu halde hamile kalan var mı aranızda çok 10-15 gün gecikse test yapicam tam belli olsun diye ama daha 1 hafta gecikti

10 Cevaplar

+1 oy
(471 puan) tarafından
Prezervatif çok güvenilir değil. Bence test yap. Varsa çıkar zaten 1 hafta geçmiş. Kuzenim de prezervatifle korunurken hamile kaldı onunda bebeği 3 aylıktı 
(1,028 puan) tarafından
Ya bebek istemiyorum değilim aslında ama şimdi bebeğim anne sütünden mahrum olmasinda istiyorum üstelik hamile isem bebeğime bakmakta çok zorlanirim diye korkuyorum
(1,028 puan) tarafından
Ama yine de cenabı hakkın takdiri isyan edemem hayırlısı olsun herşeyin
(471 puan) tarafından
Cok çökersin canım. İki çocuk ikiside küçük.  Eğer varsa Rabbim sabrını da kolaylıgını da verir inşallah. Hayırlısı olsun canım
(1,028 puan) tarafından
Amin canım benim çok sağol
-Reklam-
+1 oy
(144 puan) tarafından
Valla canım Allah verecekse hiç bir korunma yöntemi fayda etmiyor. Ben ikinci çocuğa hapla üçüncü çocuğa eşim korunurken hamile kaldım. En güvenilir spiral dediler korka korka gittim onu da taktırdım ve şu an 31 haftalık hamileyim :)))) görümcem de prezervatifle hamile kalmıştı. Prezervatif sağlamsa bişey olmaz ama onunki yırtılmış bi seferden bişey olmaz diye önemsememiş onda da hamile kalacağı tutmuş :) Allahın işi işte 
(1,064 puan) tarafından
Hapla derken gözüm korktu suan pazartesi 40 m ckck ve ben simdiden hap kullanmaya basladim emzirme doneminde kullanilan d.kontrol hapi. Sen nasil kaldin anlatirmisin?
(144 puan) tarafından
Ben de emzirirken kullanıyordum hapı kızım 9 aylıktı. Herkes içmeyi unutmussundur falan dedi ama unutmadım eminim çünkü hap içmeyi hiç sevmem ve unuturum diye telin hatirlatmasina kaydettim hergun aynı saatte içtim yine de kaldım. Dr bazı kadınlarda haplar yumurtaları besler daha çabuk hamile kalırlar dedi ben de o bazı kadınlardanmışım meğer :))
(144 puan) tarafından
Canım ben 10 yıllık spiral taktirmistim 3 yıl korudu bu yıl korumayacağı tuttu:))) düzenli kontrolünü yaptırdım hiç bi problem yoktu dr baktı kaymamı var diye ama kaymamış taktığım gibi duruyo sen nasıl hamile kalabildin diye şaşırdı valla ben de bilmiyom kaldım işte :))
(144 puan) tarafından
Hiç korkma canım ikisi beraber büyür gider ilerde rahat edersin :) emzirme konusuna gelince ben de emzirilmez diye biliyordum maalesef ve kızımı ağlaya ağlaya sütten kestim. Ama geçenlerde instagramda okudum emzirilebiliyormus karnındaki bebeğe hiç bir zararı yokmuş. Ama bazen sütün tadi degisiyomus ve emen çocuk tiksinebiliyormuş
(1,064 puan) tarafından
Suan cok saskinim ya acaba bana nasil bir etki yapack. Bunu duyunca esime dedm hep hap hemde geri ceklme yontemi yapicz artk . Yoksa bebegm buyumeden hamile kalirsam kotu olur benim icin. Bebegim kolik oldugu icin zaten zorlaniyorum. Ama rabbim ne derse o olur tabi hayirlisi
+1 oy
(6,675 puan) tarafından
Bizde ewimin kendisi korunuyordu 2yil boyunca hic kalmadim dogumdan 7 8, , ay sora bende de 1hafta filan gecikme olmuwdu ama hamile olmadim
(1,028 puan) tarafından
bende de mi öyle olcak acaba  
 yinede herşeyin hayırlısı :)
(6,675 puan) tarafından
Test yapsana canm ama once hayirlisi iste tabikii :))
+1 oy
(452 puan) tarafından
4 yıldır przrvt ile korunuyoruz başıma hiç böyle bişey gelmedi, oğlum doğduktan sonra spiral taktırmayı düşündüm ama eşim ben gözümle görmediğim şeye güvenmem dedi, iğne veya doğum kontrol hapına ise çok katı bi şekilde karşı çıkıyor
(1,028 puan) tarafından
Benim eşimde aynı şekilde dedi o yüzden prezervatif kullaniyoruz
(452 puan) tarafından
Aynen cnm, doğum kntrl hapı ve iğneler hormonları etkiliyormuş, spiralde herkese iyi gelmiyormuş eşim netten araştırma yapmış o yüzden en iyisi bu şekil diyor, ki diyelim przvtv yırtıldı fln bari biliyosun ertesi gün belki oda iyi değil ama hiç olmazsa ertesi gün hapı alıp içebiliyosun diyor spirali gözünle görmediğin için ne olucağını bilemiyorsun diyor cnm.
+1 oy
(74 puan) tarafından
Ben canim :))))
(1,028 puan) tarafından
Hamile misin şu an canım
(74 puan) tarafından
Ewet canim 33 haftaligim :) kizim 14 aylikti hamile kaldim
(1,028 puan) tarafından
Kızını Allah'ım bağışlasın karnindakini sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağına almayı nasip etsin mevlam
0 oy
(7 puan) tarafından
Bende spiral varken kaldım hemde 5.çocuga Allah yazdıysa öyle ve ya böyle olur 
tarafından
Ya kizlar sprial taktim bnde korkiyom valla ya yotumunuzu okuduktan sonraa
(144 puan) tarafından
Tatlım bünyeyle alakalı galiba teyzem 10 yıl korundu sonra çıkartıp yenisini taktırdı hiç bişey olmadi hala korunuyor. Allah verecekse ne yaparsan yap veriyor
tarafından
Insallah benimkide bisey olmaz yaa korkuyorum valla
(7 puan) tarafından
Ay yanlız değilmişim sevindim :) ama benim hepsi sezaryen olcak dr lar demediğini bırakmıyor napim ben önlem almışım takdir Allahın bu dogumda rahimi falan kesip attırcam artık gözüm korktu yani
(144 puan) tarafından
Valla ben de korktum artık hiç bi şekilde korunamıyorum yaa. Ben de bağlatmayı düşünüyorum ama normal doğum olacak devlet isteğe bağlı sezeryan yapmiyo maalesef. Doğumdan sonra gidip bağlatcam artık
0 oy
tarafından
En guvenilir yontem kondomdur. Yirtilmadiysa sikinti yok
(452 puan) tarafından
Katılıyorum cnm, yukardada yazdım 4 yıldır kondomla korunuyoruz hiç böyle bşy gelmedi başıma, hem seninde dediğin gibi yırtıldı mı yoksa yırtılmadı mı hiç olmazsa gözünle görebiliyosun
0 oy
(181 puan) tarafından
prezervatifle.nasil hamile kaliniyor anlamiyrm 1 yil prezervatif kullandik hicbisey olmadi birakinca hamile kaldm
tarafından
Yirtildigini fark etmedilerse:D
(452 puan) tarafından
Valla bnde anlamıyorum cnm bizde 4 yıldır öyle korunuyoruz hiç bişey olmadı.
0 oy
(1 puan) tarafından
Sonuç nedir acaba hamile mıydınız
0 oy
tarafından
Ben ben 9 sene sonra senin kullandığın nesneyle hamile kaldim;))

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 179 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mrvyilmaz (565 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,990 göst.
19 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Esraalya (1,175 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 674 göst.
11 Şubat 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 2,651 göst.
3 Mart 2019 Aile kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu

374,622 soru

11,204,517 cevap

34,506 kullanıcı

...