0 oy
632 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ben uzun zamandır namaz kılmıyordum önceden düzenli kılıyordum bekarken afedersiniz annemle konuşunca lavabodan sonra sadece peçeteyle temizlenirsen olmaz yikamanda gerekiyor dedi o günden sonra bi kaç gün denedim sonra bıraktım annemin dediği takıldı hep aklıma ben de uygulayamayınca bırakmıştım. Bugün içimden o kadar geldi ki yatsı namazını kıldım ama kılamadım desem yeridir sureler aklıma gelmedi kilitlendim resmen boşluğa düştüm bekledim öyle aklıma gelmesini gelmedi o kadar çok üzüldüm ki yarım yamalak bitirmeye çalıştım ve namaz kılmadan önce kilinisina baktığım halde böyle oldu çok üzüldüm kendimi çok kötü hissediyorum :'(

6 Cevaplar

+5 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Fıkıh ve arapça hocasıyım 

Taharet iki şekildedir 

İSTİNCA: Önce silinip sonra yıkanıp sonra kurulanmak

İSTİNKA:Önce yıkanıp sonra kurulanmak

En makbulü istincadir. Onun dışında sadece silinmekle namaz asla olmaz.

Sol el ile ön ve arka avret mahalli yıkanır.

Sürelerinde uzerinden geç bacım. Ahir zamandayiz Allah'tan başka bize yardım edecek kimsemiz yok kiyamet çok yakın güneş batıdan dogacak bi sabah ve o gun amel defterleri kapanmis olacak istedigin kadar namaz kil tevbe et artik cok geç olacak insanlar için.

Rabbim cumlemizi kiyamet günü abdest uzuvları nurla parlayanlardan eylesin...
(5,519 puan) tarafından
Amin amin aminnnnnn
(107 puan) tarafından
Allah razı olsun verdiğiniz bilgi için,  tıbben de bu böyledir.  Tee Ilkokul da sağlıkçı bir bayan sınıf sınıf gezerek temizlik ile alakalı bilgiler verdiğinde tahareti anlatmıştı önce sil sonra yıka ve tekrar kurula , sağlık açısından en doğrusu bu demişti ..madden ve manen en doğrusu bu...
tarafından
Yaraticimiz bize neyin daha çok fayda sağlayacağını en iyi bilendir
Kur'an ve sünnete uyan hüsrana uğramaz
(107 puan) tarafından
Kesinlikle...Rabbim dogru yoldan ayirmasin
tarafından
Amin cümle ummeti muhammedi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bunu bnde yaşadım aynı şekilde bnde annem uyardi
tarafından
Annem uyarmadan önce bilmediğim için uygulamıyordum maalesef ve rahata alışmışım uygulayamadım :(
tarafından
Aynen canım bnde zorlandm hatta bn ondan önce öyle de namz kildim baya hatta daha birçok şey ya yeni yeni öğrendim şeyler bile var allah kabul etsin inşallah bilmeden kildim öyle
0 oy
(751 puan) tarafından
Kuran unutulmaz gülüm üzülme sen sürelerin üstünden geç tekrar oku hatırlarsın annenin dediği doğru tahratını düzgün alman lazım yoksa olmaz 
tarafından
Evet canım ben bilmediğim için uygulamıyordum maalesef annem uyarınca da tam uyamadım o yüzden namazı bıraktım tabi keşke bırakmasaydım ama olan oldu inşallah bir daha aynısı olmaz :/
(245 puan) tarafından
Canim beni yanlis anlamayinda kabul olup olmamasi Allahin bilecegi is tarhatlanmak farz mi sunnet mi
(751 puan) tarafından
Canım tuvalet ihtiyacından sonra alınır ama biz kadınız ister istemez akıntı vs oluyor o nedenle alınması gerek bence kabul olmaz demedim tabi rabbim bilir bizim görevimiz elimizden geldiği kadar yerine getirmektir
(245 puan) tarafından
Aynen canim anladim
0 oy
(105 puan) tarafından
Sol elin antibakteriyel özelliği var ve sol el.ahirette şahitlik edicek mis... Ben duydum duyali iygukarim olması gereken neyse dinen onu yapmak en doğrusu ..süreleri tekrara bakarsan aklina.gelir üzülme
tarafından
Evet canım ama ben bilmediğim için uygulamıyordum ve çok sık lavaboya giden biriyim açıkçası bıkıyordum tabi çok yanlış olduğunu biliyorum ama elimden geleni yapcam artık inşallah :(
(105 puan) tarafından
Bilmediğinden sorumlu değilsin canm.ama elinden geleni yap inşallah öğrendin ..
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Nası yani idrar yapsakta mı yıkamalıyız anlamadım bn
tarafından
Taharet alinmasi deniliyor her lavabodan sonra avret mahalinin yıkanması temizlenmesi gerekiyor  abdest alirken özellıkle basta taharet alinmasi lazim
(17 puan) tarafından
Bir tek abdest almak için değil ki şart olan bir şey bu . Farz yanı.
(5,376 puan) tarafından
Ayyy inanmıyom Allahım affetsin ben inan bilmiodum eşime anneme de diyim acaba onlar biliyo muydu merak ettim saolasın canım
tarafından
Aynen öyle müslüman üzerine farz  temizlik imandan gelir  sonuçta
(964 puan) tarafından
Bilmeleri gereken bir konu canım.  Sor bakalım ne diyecekler. İnşallah biliyorlardir
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Kız yıkanmadan olurmu benim e de kılozet var tiksiniyorum   her gün haç defa belde aşağımı yıkayıp öyle abdest alıyorum yıkanmadan abdest almış sayılmazsınki
tarafından
Işte ben bunu bilmiyordum kuzum tabi gün içinde öyle gezmiyordum ben de bel aşağımı  yıkıyordum fakat her lavabodan sonra uygulamıyordum bizim de klozet canım elimden geldiğince temiz tutarım o konuda şüphem yokta sonuç olarak öğrendim doğruyu :)
(10,411 puan) tarafından
Benim klozette temiz  dışını dahi hergün yıkarım ama tuvaletini yaparken her yerine bulaşıyor sıçrıyor içim rahat etmiyo

İlgili bir soru bulunamadı

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...