0 oy
373 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar bu gün doğum yapali 9 buçuk ay oldu ve ben ilk defa adet oldum:)kendimi menopoz da gibi hissediyordum iyi oldu bu karın ağrısına rağmen mutlu oldum :D sorum şu kizlar eşimle geri çekilme yöntemi ile korunuyorduk bundan sonra o yöntemle hamile kalmam olası bi durum daha kolay değil mi kizlar:ermm: bu nedenle spiral taktirmak istiyorum bel kasik bacak ağrısı yapıyormuş doğru mu:'(

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kizlar cevaplayin loooo :unsure:

-Reklam-
0 oy
(2,749 puan) tarafından

Bende 6 buçuk aydır olmuyorum darısı başıma :D

Adet olunca hamile kalma olasılığı artıyor diyorlar geri çekilme ile kalmazsın ins ama riskli bı korunma şekli ben spiral düşünüyorum

tarafından
Bende hadi inşallah kafasında spiralle gelen bi çocuk dogurmam :D
(2,749 puan) tarafından
He birde o ihtimal var :D ins kalmazsin
(996 puan) tarafından
İkili koruma olursa daha garanti olur yani hem spiral hem geri çekilme ile ben de düşünüyorum diğer su gidip taktircam inşallah
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Ben spiral taktırdım cok kanama yaptı bende. 6 ay zor takılı kaldı.saglık ocagına bebegi i kontrole getirmiştim orada bayan doktor sordu nasıl korunuyırsun die. Esin korunuyor dedim güvenme dedi. Yasmin die dogum kontrol hapı var bende onu kullanıyorum kiloda aldırmıyor dedi. Ve o ilacı 14 sene kullandım. Hiç kilo falan almadım. Yıllarca aynı kiloda durdum. Ama saglık ocaklarının bedava verdiği ilaclar cok kilo yapıyor haberiniz olsun
(97 puan) tarafından
Yasmin bana 15 kilo aldırdı yeme düzenimi değiştirmeden bünye
0 oy
(97 puan) tarafından
Ya en zararsız prezervatif kullansanıza kondom 
0 oy
tarafından
Bende kizimdan once de sonra da geri çekilmeyle korunduk. Suan9 aylik kizim.hala.öyle gidiyo. Ama insanin icinde hep bi korku oluyo. Spirale cesaret edemiyrm. Hem igne hem geri cekilmeyle korunsam.diye düşünüyorum. Esim bos yere hormonlarin bozulucak diyo. Çünkü biz kizimdan once 3 yil.kadar böyle korunduk bsey olmadı.
(496 puan) tarafından
Aynen ben 4yil korundum o şekilde hiç gebelik olmadı çok şükür ne zaman bebe istedik korunmayı bıraktık şuan 31 haftalık hamileyim
tarafından
Ama işte o zamanlar olursa da olur modundaydm. İkinci cocuk daister istemez korku oluyo
(496 puan) tarafından
Valla ben vücuduma kimyasal yüklemeyecegim bir formülünü bulsun eşim korunsun o zaman =))
tarafından
Benim esim istedigi icin onun icin bi sorun teskil etmiyo :D
0 oy
tarafından
Ben taktırdım 7 aylık kızım 1 2 gün ağrı yaptı spiral sonra geçti hemen
0 oy
(112 puan) tarafından
Spiral takıldıktan  4 dün adet ağrısı gibi ağrılar yapıyor ve sonra geçiyor yatırmaya gitmeden önce ağrı kesici iç derim.
0 oy
tarafından

Aylık iğne yaptırsan ya canım kilon varsa zayıflamana da yardımcı oluyo :D

tarafından
Nasil zayıflatıyor  o nasıl ya
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Geri çekme ile bu zamana kadar hamile kalmaman da mucize. Süt sadece ek gıda dönemine kadar koruyor o da garanti değil zaten. Ben emzikliyim oğlum 17 aylık prezervatif ile hamile kaldım başka yöntem bulman gerekiyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 19 göst.
1 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oykulku (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 331 göst.
21 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 365 göst.
21 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Selma66anne (780 puan) tarafından soruldu

378,946 soru

11,342,960 cevap

34,808 kullanıcı