0 oy
707 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (245 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
5.5 aylik gece soyle deliksiz uyusak 6 saat falan ikimizde olamaz mi ya 

9 Cevaplar

0 oy
(1,426 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
6 saat çok normal bi saat artık bebekler de yavaş yavaş yetişkinler gibi uyku düzeni almaya başlıyorlar benim kızım bazen 4 saat bazen çok nadir 5 saat uyur 2.5 aylık daha doktora dedim kaldırmalıyım diye hayır kaldırma bebek aç oldu mu sen istesen de uyumaz dedi bebeğim beslenme çocuğu olduğu gibi uyku çocuğu da dedi uyuyacak ki büyüyecek bebek de gaz filan yoksa uykusunu önleyecek bir şey yoksa bırak uyusun dedi yani bende çok isterim aralıksız uyusun diye ama küçük acıkıyor uyanıyor ama maşallah senin bebeğin 5.5 aylık 6 aya geliyor uyuması normal 
(245 puan) tarafından
Aynen bacim katiliyorum ve seni cok iyi anliyorum lohusaliktada ben bebegimi 2 saatte bir emzirmeye calisiyordum tam tersi bana yok emzirme cocuk doyar bukadar *** emzirilmez diye diye sütüm azaldi bende okadar egitim almama tagmen lohusalik iste tecrubeilerdir diye onlari dinledim ve mastit oldum sutum azaldi ve ne zaman onlari dinlemekten vazgectim ozaman sütüm cogaldi  ama bende mama takviyesi yapmak zorunda kaldim seni cok cok iyi anliyorum burda da aneleri dinliyorum ama bana mantikli geleni dinliyorum artik koru korune dinlemiyorum cok haklisin bu konuda
(1,426 puan) tarafından
Bi sıra kafayı yicek dim her kafadan bir ses abi O günleri bir daha mi yaşamak aman aman oy ne güzel şimdi kızımla yuvarlanıp gidiyoruz:) ❤
(245 puan) tarafından
Aynen canim lohusaligim benimde oyle felaketti
(1,426 puan) tarafından
Iyi seninde az kalmış 1 ay sonra ek gıdaya başlıyor sun :) inşallah tez zaman da bizde o günleri görürüz
(245 puan) tarafından
Insallah canim
-Reklam-
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Hic bilgim yok  bnm kizimda 7 aylik geceleri uyanior.
(245 puan) tarafından
Tamam canim
0 oy
(964 puan) tarafından
Tabiki de olmaz daha çok küçük annesi. Beslenmesi lazım 6 saat çok uzun. Ben 1 saate raziyim. 5 ay 5 günlük oldu. Ne gece ne gündüz uykumuz yok henüz 
(964 puan) tarafından
Valla öyle bir yazmışsın ki ona kinci demişsin buna tebrik ediyor demişsin sanırım bana komik olmayın lütfen demişsin. Çözemedim neyse o değilde şu lafına takıldım ne desem boş demişsin. Laf anlamiyoruz mu yani bunu mu demek istedin ?
Birincisi ben kimsenin kankası değilim.
İkincisi dün ne yaşadınız bilmiyroum.
Üçüncüsü guzelbiranne yi tanımıyorum.
Dördüncüsü anlatılan anlaşılır olduğu zaman çok net anlayabiliyorum.
Neyse sen daha fazla uğraşma nasıl olsa ne desen boş anlamiyoruz demi....
(964 puan) tarafından
Yavrum ben o lafı senin için söylemedim ki guzelbiranne için söyledim.  Onunla kanka değilim ☺☺ valla arkadaşın kime laf vurdurdugu belli değildi bende pek anlamadım.  Ama sonra mesajlastik sorun sen de ben de degilmisiz kankeytomm
(964 puan) tarafından
Aman valla ben çözemedim kiminle ne derdi var ama bana mesajda sen üstüne alınma ben guzelbiranne ye söylüyorum dedi. Bende o yüzden kimseyle kanka değilim dedim. Onu kast ederek cnm. Ama çok çok büyük anlatım bozuklukları var yağmurun. Kendini anlatamiyor bence
(245 puan) tarafından
Anneligimle ilgili elistirel bir laf almak hosuma gitmedi arkadaslar insan sinirlenince nasil yazacagini bilmiyor ve kendimi gayet iyi anlattigimi dusunuyorumki adminde beni gayet iyi anlamis ve bebegi 6 saat ac birakmiyorsun 6. Ayindan sonra bu normal diger postlari okursan bunun aciklamasinida yaptim kinamadan once dusun ben bebegimi 6 saat ac birakmiyorum bazen 2 saat suruyor uyumasi oyuzden neyse artik yoruldum bacim Allah size selamet versin yavrumu bende sizin kadar dusunuyorum merak etmeyin
(245 puan) tarafından
Tamam canim sikinti yok o vakit
0 oy
(3,159 puan) tarafından
Emzik kuzum tek çare ve hafiften besigini aalliycqm
(245 puan) tarafından
Emzikle uyuyor kuzum zaten
0 oy
(667 puan) tarafından
Bizimki de ayni aylarda ama 3 4 saate uyanir emer geri yatar ben biraktirmiyorum canm daha kucukler yasini bile doldurmadilr gecede bir iki defa kalkiyorsa sorun etme bence sadece sıklıgini azaltabilirsin a sen ne kadr istesen de ona,bebek karar veriyor
(245 puan) tarafından
Aynen canim ayarlayabileñ varmış canim gece emmesi yararli tâbi ama 6 aydan sonra bebekler 6 saat gece uyumasi ñormalmis
0 oy
(6,827 puan) tarafından
6.5 aylik oglum var gece ememk icin kac defa kalkiyor bilmiyorum sutumde cok sukur bol doyuyorda ama aliskanlik iste hem gece emzirmesi bol bol sut yapat
(245 puan) tarafından
Oyle diyorlar canimda sonra ilerde uyku sorunu oluyormus geceleri
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Emzik tutmuyo mu canim biraz erken sütten kesmek için ama azaltsbilirsin
(245 puan) tarafından
Canim bende besliyorum beslemeyim demiyorum herkes beni yanlis anlamis ifade edemedim heralde bebekler tam doymadiginda falanda surekli uyaniyorlar gece iyi doyurup yatirip 6 saat uyutabilen varmis 6 aydan sonra bunu nasil basarmislar diye merak ettim zaten bebek uyanmiyorsa doymus demektir ac birakiyor olmuyorsun gece emzirmesi faydali ama emzirmemekte sakincali degil hatta gece uykusuna alisiyor cocukluk doneminde rahat ediyorlar
(3,617 puan) tarafından
Ben hiç duymadm öyle uyuyan bebek varsada masallah :)
(245 puan) tarafından
Duymasam bende bu postu acmazdim canim ve rarastirmis olmasam emin ol bebisimi ac birakcak kadar vicdansiz degilim
(3,617 puan) tarafından
Insallah uyur ne diim :)
(245 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(1,635 puan) tarafından

11 aylığız daha yeni yeni deliksiz uyumaya başladı. Uyutmadan karnını ek gıdayla doyurup birazda emip öyle uyutuyorum.

Önceden ek gıdayla tam doyurmazdım ve saat başı kalkardı. Ama onun sebebide memede uykuya daldığı için adam gibi emmezdi. Çok zor oluyo sık uyanması. 

Artık işe başlamak istiyorum bi düzene sokabilirsem inşallah. 10 aydır neler çektim ben bilirim. Bazen aç olsa bile emmez emzikle uyur ve emzik düşünce basardı çığlığı :'(

İnşallah başara bilirsin. Karnı aç olmadığı sürece gece hep uyusun bebişin umarım 

(245 puan) tarafından
Cok sagol canim insallah seninkide duzene girer iste ilerde sikinti oluyor uyumalari basarabilenler varmis bakalim karnini iyice doyurup deniycem yontemleri olmazsa bizde ayni sikintilari cekecegiz gibi gozukuyor
(1,635 puan) tarafından
İşte ben geç başladım artık çok bunalttı bebem yaa. 1 haftadır falan biraz daha iyi. Gazı olmazsa ya 1 kere uyanıyo ya hiç uyanmıyo. Bakalım inşallah alışır. Diş falan sıkıntı yapmazsa düzene gireriz umarım. Sizde inşallah istediğiniz sonucu alırsınız ☺
(245 puan) tarafından
Insallah canim cumlemiz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 190 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 160 göst.
0 oy
3 cevap 79 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy