0 oy
422 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (61 puan) tarafından
Kızlar ozel hastanede normal doğumda belden uyuşturmalı igne yapiyolarmiş ağrisız sancıcız dogum oluyomuş eltim söyledi ama öylede beğegı çekip kolu bacağı kırilan çok bebek varmiş boyle bi igne varmı agrisız sancıziz doğum oluyomu ilk defa duydum 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet epidural normal doğum veya prenses doğum olarak geciyo canım 
-Reklam-
0 oy
(119,321 puan) tarafından
O dedigin epidural normal dogum 11 gun once ben oyle dogum yaptim ama o kolu bacagi kirlilan bebek diye bisi yok sehir efsanesi o
tarafından
Yinede 4 santim açılmayı bekliyorlar demi kuzu
tarafından
Aaaa Ben niye öldüm öldüm dirildim doğumda bilmiyordum böyle bise olduğunu off ya doğumum zordu
Yoo benim 3 cm di hastaneye gider gitmez yapiyolar
Ben iigneden korkup 1bucuk saat sanci cektim ☺️
tarafından
Benim sancim yoktu günüm geçmişti suni sanci ile doğum yaptım
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Epidural deniyor canım. Tam olarak ağrısız sancısız da denemez ama doğum sancılarını baya hafifletiyormuş. Belden vurulan bi iğne 
(61 puan) tarafından
Dogumdan sonra cok agrı oluyomu
0 oy
tarafından
Epidural doğum diyorsun bende duydum hatta burda sevda var o çok iyi bişey dedi bebeği de gayet iyi doğdu bı sıkıntısı yoktu bildiğim kadarıyla bende istiyorum ama bı yandan emin değilim öyle kolu bacağı kırılmış diye duymadım ama 
0 oy
(178 puan) tarafından
Bende ilk defa duydum sezeryan olmama ragmen o bel agrısının tarifi anlstılmaz yaşanır o derece
0 oy
(481 puan) tarafından
Açılman 4 cm olduğunda belinden uyuşturucu iğne sokuyolar ağrı sancılarını azaltıyo. Prenses doğum oluyor. 

Eskidendi o elin kolu çıkan bebekler Allah korusun artık böyle şeyler yok 
0 oy
(353 puan) tarafından
Ağrısız sancısız değil o. O iğne zaten başlı başına bi sorun. Aslında kimine göre sorun kimine göre lütuf. Adı epidural anestezi. Yada spinal anestezi diye de çeşidi var. Internette iki türlü de arat. Çeşit çeşit yazılar görürsün. Oku bilgi edin. Bazılarının bi seneye yakın bel ağrısı çektiğini okudum bazılarının ise hiç ağrı çekmediğini... Taş çatlasın bi hafta on gün bilemedin bi ay diyolar. Ama yine de ağrın sızın oluyo. Ben şahsen genel anestezi ile sezaryen olucam ama normal doğum için pek bişey diyemiyorum açıkçası... 
0 oy
tarafından
Epidural diyorlar canım belden uyuşturuyorlar ama öyle kırılma etme felan öyle bisey yok tabiki bide özel hastane isteğine gore yapıyor 
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Kolu kırılan duymadım canım epıdural doğum bahsettiğin çok da tercih edilen bir yöntem artık. Benim gittiğim hastane +600lira talep ediyor doğum ücreti üzerine
0 oy
(857 puan) tarafından
Sanırım 4-5 cm açıklık oluyor ondan sonra uyuşturuyorlar
0 oy
(20 puan) tarafından
Epidural dogumdan bahsediyosunuz galuba. Evet oyle bisey var ama ikinma zamani gelince ne zaman ikinacagini da hissetmiyosun ikinamiyosun bebegin dogmasi biraz zorlasiyor bu yuzden tutub cekiyolar  bende oyle ogrendim. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 198 göst.
0 oy
9 cevap 171 göst.
25 Aralık 2023 Aile kategorisinde Nur ayse (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
0 oy
6 cevap 701 göst.

379,869 soru

11,371,279 cevap