0 oy
620 göst.
Diğer kategorisinde (397 puan) tarafından
Hanımlar size su faturası ne kadar geliyo 3 kişiyiz evde 70 tl gelmiş bana çok geldi ne yapsam azaltabilirim

22 Cevaplar

0 oy
(2,840 puan) tarafından

banada 135tl gelmis bende durayim burda:'(

(397 puan) tarafından
Kaç kişisiniz canım
(2,840 puan) tarafından
4 biri ben edim 3 gun evde haftada bebek ve okula giden10yasindaki oglusun
(397 puan) tarafından
Benimde ikinci bebiş geliyo canım.bebek gelince onun camasirlarida ayrı yıkanacak  fatura artacak benimde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Söyle diyim geçen ay 

3 gün de bir çamaşır  kizimin kıyafetler hep yemek eşimde her gün çorap değişiyor atkısı beresi bilmem nesi

4  günde bir bulaşık makinası  kızıma herşeyi ayrı hazirladigim için 

2 günde bir bebek banyo bazen 3 gün de bir rahatladığı için 

Toplam 24 tl su harcamisim .

Gerisi vergi . 

Sen daha cok mu kullandın acaba .
(9,205 puan) tarafından
Valla bnm bebiş daha kuçuk ek gıda almıo siz 4 kişiymişsonz gayet normal persona :D
(3,446 puan) tarafından
Ynai bak dün akşam yemeğini sadece söyleyeyim
Tavuk çıkardım ,
Eşime ; konserve ile tavuklu tava yemeği
Büyük kızıma ;ayrı tepside sade tavuk
Küçük kıza;tavuk çorbası
E ben nerelere gidem :D
(9,205 puan) tarafından
Ooo o zaman senin gunde 2 defa açman lazm kz :D
tarafından
Ek gida alsa bile her gün 4 kase gıdası. Ivır zıvır

Ve benden çok lavabo kullanan yoktur .

Canım sikildikca sifona basarim :)))

Bugün sular kesik 24 saat kesik olcak .

Sabahtan beri 5 ltre su ile idare ediyorum .

Yarın.sabah 10 da gelcek su .

Bebeğin mama suyu içinde :))

Tualete gidiyorum bakalım onun suyu elimin yıkama suyu :)))
(397 puan) tarafından
Ben hamileyim 2 dk da bi lavabodayim zaten bide günlük bulaşık.makinesi 2 günde bir de çamaşır makinesi bide 3 yasindaki oglum durmadan el yikiyo bide bebek gelince onun çamaşırlar ayrı yıkanacak 100 u bulur heralde benim
0 oy
(860 puan) tarafından
Bize 3 ayda bir 30 tl geliyor kuzum 
(397 puan) tarafından
Nerde oturuyorsun canım Bnde taşınayım oraya :)
(860 puan) tarafından
Sivas kuzum buyur gel beklerim
0 oy
(3,107 puan) tarafından
2 kişiyiz 130 TL geliyor bize de. Abone olamıyoruz ondan. Ama zorumuza gidiyor o kadar odemek. Kullandığımizin 2 katını ödüyoruz :( 70 ödesek şükür diyecez
(397 puan) tarafından
Abone olunca 70 civarı gelir heralde sizede ama yine çok canım ya 2 veya 3 kişi için
(3,107 puan) tarafından
Evet zaten faturalar zorluyor bizi. Apartmanın yapı kullanım izni olmadığı için fazla fazla ödüyoruz. Bı de yazın doğumum var çocuk olunca nerdeyse her gün çamaşır Makinesi kullanacam ona da su ve elektrik. Artık belimiz doğrulmaz. Üstüne zam da yapıyorlar. Verdikleri aylığı geri alıyorlar
(397 puan) tarafından
Bide üstüne bebek bezi eklenecek yandık canım
(3,107 puan) tarafından
Vallahi yandık
0 oy
tarafından

Bizm su kartlı :)

tarafından
Esimle sadeca ben oldum zaman 40tl 1aya kadar yetiyor eğer kaynanmalar eşimin kardeşi oldu zaman 60tl falan
(397 puan) tarafından
Cok.iyi canım bide bebek geliyo bana 100 u bulur heralde
tarafından
Suv neysede can dahada büyük dert var doğal gaz :-D
(397 puan) tarafından
Işte ben o konuda çok şanslıyım canım sitede oturuyorum aylik 100 tl elektrik faturası ödüyoruz sabit sitenin belirlediği bi kural o yüzden kış boyu elektrikli soba yaktım hic doğalgaz açmadım ocak kullandigim için doğalgaz sadece 25 tl geliyo :))
tarafından
Bak sen o konuda sanslisin malisef biz degiliz ben sadeca ocakta açtım doğal gazi 1ay kulandım 400tl geldi :-Dsonra geri kapatim
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Bizimki kartlı sistem 50tl yüklüyoruz 2 ay gidiyor
(397 puan) tarafından
Süper canım hiç bisey değil vala
(10,046 puan) tarafından
Aynen kuzum bulaşık makinası her gün çalışıyor, çamaşır makinası haftada 4 kez, 3 kişiyiz duş falan ama iyi yani
(397 puan) tarafından
Iyide laf mi canım:)
0 oy
(5,323 puan) tarafından
27 lira gelmiş ☺ bulaşık makinesi kullan elde yıkıyosan çok farkediyo cidden
(397 puan) tarafından
Canım.tezgah küçük olduğu için elimde hic yıkamam günlük makine aciyorum
(5,323 puan) tarafından
Biz 3 kişiyiz ben eşim ve bebiş ☺ girer çıkar elimi yıkarım su ile de çok iş görürüm ama gelen fatura bu şekil
(397 puan) tarafından
Bizim faturayı site belirliyo kullandığınız kadarını oduyosunuz diyolar ama geçiriyorlar heralde
0 oy
(50 puan) tarafından

30 gelmis :D 2.5 kişiyiz evde

(397 puan) tarafından
Nasıl beceriyosun canım.anlat ;)
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Bizimki kartlı canım aylık 20 yüklüyoruz yetiyor :D
(397 puan) tarafından
Kaç kişisiniz canım bide vergi içinde 20 inanılmaz ya
(1,983 puan) tarafından
İki kişiyiz canım :)
0 oy
(253 puan) tarafından

Banada 13₺ gelmişşş iki kişiyiz tabii ve bende suyu cok israf etmem ayrıca suya zam gelmediği içinde az geliyor olabilir aman hiç gelmesin zaten ::D

(397 puan) tarafından
Canım.vergi o civar zaten nasıl.oluyo bu soktayim:)
0 oy
tarafından
4 kısıyız 18 tl geldı 70 lıralık ne yapan sen :)
(397 puan) tarafından
Canım bu faturanın vergisi nerde size vergi yokmu ben anlamadım asıl siz napiyosunuz akıl ver biraz :)
tarafından
Valla kuzum aslında suyu cok kullanırım banyoda cok uzun sure kalırım keyfı :) oglanlar devamlı dus alır bulasık makınası bır gun durursa ertesı gun mutlaka calısır haftada bır merdıven yıkarım.ıllere gore degısıyor galıba metrekup fıyatı yoksa bu kadar fark olamaz
(397 puan) tarafından
Bencede canım sen hangi ildesin
tarafından
Ben karamandayım.ılk oturdugumda altı ay gelmedı faruram altı aylık 80 lıra gelmıstı .sonrasında her ay 17 18 14 falan gelıyor aylık ...yırmıyı gormedık daha .ıkı aydır elektırık 100 gelıyor oda kombı calıstıgı ıcın fazla geliyormuş
0 oy
(820 puan) tarafından
Bizim 2 daire ortak 42 lira gelmis 
(397 puan) tarafından
Bu tasarrufun bi sırrı var mı canım:)
(820 puan) tarafından
Valla tasarruf etmiyorum yalan soyleyemem ben ama az geliyor istanbulda su indirimi var belkide ondandir
(397 puan) tarafından
Bende istanbuldayım canım ama bize indirim yok heralde :)
(820 puan) tarafından
Allah Allah kiz 4 lira suyun tonu zaten valla ben kullaniyorum suyu bop bol gunluk bulasik makinasi iki gune bor camasir makinasi esim gunluk banyo eder ben 2 gune bir bi girerim bi saat ama az geliyo ne biliyim acaba tonajimi asiyorsunuz ozaman yukseliyo ya fiyatlar banada elektirik cok geliyir 150 filan
0 oy
(1,713 puan) tarafından
2 kişiyiz evde 120 tl geldi. Sana yine iyi
(397 puan) tarafından
Su kaçağı olabilirmi canım musluklar sizdiriyomu çok gelmiş gerçekten
(1,713 puan) tarafından
Vallah bizde anlamadık 100 den aşagı gelmiyor hiç. Sanki evde bir sürü kişi yasıyor. 2 kişi yasıyoruz. Demek 4 kişi olsak düşünemiyorum. 250 elektrik faturası 450 dogal gaz. Kısın hep faturalara çalısıyor insanlar
0 oy
(664 puan) tarafından
Mutfak ve banyo lavabolarinin altında ki vanalardan suyu kıs canım bi de ben günlük kirli olmayan çamaşırları 30 dk da yıkıyorum öyle tasarruf ediyorum 
(397 puan) tarafından
Canım.camasirlari Bnde öyle yapıyorum ama. Bu musluk kısma olayı iyi fikir
(664 puan) tarafından
Kismama rağmen çok geliyor kısmasam kim bilir ne olacak ben aşırı su kullanıyorum temizlik yaparken bi de banyo da çok kalıyorum uzun sürüyor banyo yapmam o yüzden çok geliyor bi de tuvaletimiz klozet her şifon basmada çok su gidiyor
0 oy
(371 puan) tarafından
Çok geliyor bencede.  Bana 40 civarı gelir genelde . Acaba çeşme falan açık mi kalıyor akan sızan yer varmı kontrol edin 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Gorende evde hamam var sanacak 165 gelmiş. Oda 10 gün annem gildeydim. Eşim akşamdan akşama evde. Off off 
0 oy
(6,820 puan) tarafından
Hegun mutlaka bulasik makinesi calisir 2 gune bir camasir makinesi calisir banyo tuvalet yikanir balkon yikanir hatta bu ay cam sildim butun evin 6 defa exra makine calisti tuller icin 50 liralik su harcamisiz
0 oy
(2,267 puan) tarafından
75 geldi bize de hayret ediyorum niye bu kadar geldiğine buyulsehir ile alakalı diye düşünüyorum geçen sene küçük bi sehirdeydik hem elektrik hem su yarısı geliyordu 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
bizde üç kişiyiz 22 tl geldi
0 oy
tarafından
50 geldi bize

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 402 göst.
25 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 404 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 278 göst.
29 Haziran 2020 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,197 göst.

379,207 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...