0 oy
1,433 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (3,617 puan) tarafından
Her aldigimi kalem kalem yazıyorum deftere 250 lira olmuş borc esim şimdi gitti demis 400 tl borç aradi defterin resmini cektim attim hic 100 liralık bise almadık demis 100 lira eklemiş 50de neyden eklemis bilmiyorum allahdan korkmaz 150 lira çol çocuğumuzun riski :@ sonra nie küçük esnaflardan alış veriş yapmionuz diolar burda bim falan  yok 4 liralik cipsi 5e verio mecbur diip alioz bide kazık atma pesinde :@ sinirden elim ayağım titriyor :@ 

24 Cevaplar

0 oy
(507 puan) tarafından
Çok yazık ya dünya mali için harama el uzatiyor
(3,617 puan) tarafından
Ya nasıl sınır oldum bide Herseyi ordan alioz ay ay parasini verioz :@
-Reklam-
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Ayy nasıl insanlar var ya allahtanda mi korkmuyor 
(3,617 puan) tarafından
Esimde dedi asıl benm alın terim sen müşteri kaybetmedin ahiretini kaybettin dedi ben haram ediom dedi suratina kapatti
(5,436 puan) tarafından
En güzelini demiş allaha havale edin cnm
(3,617 puan) tarafından
Yok yüzsüz nasılda arıyor bide allah ıslah etsin
(5,436 puan) tarafından
Amin cnm amin allah korkusu yok oylelerinde
(3,617 puan) tarafından
Allah ıslah etsinn ya
0 oy
tarafından

Güloom sinirlenme sen bebene bisey olur sonra esin gitsin hesabini sorsun

tarafından
Tövbe yarabbi yaa cok sinir oldum
(3,617 puan) tarafından
Sen mi ben mi sinirimden patliom pahalı verdigi yetmio  bide bole kazık atio serefsz
tarafından
Allah yanina birakmasin ne dim  ://
(3,617 puan) tarafından
Konuştuk bundan sonra ordan alışveriş yapıcaz paramıza gore diğer bakkaldan aliriz pirnc veseyra ayda bime gidecez
(3,617 puan) tarafından
Şimdi aradı konusuo müşteri kaybetti ya kivirio simdi
0 oy
(820 puan) tarafından
Kiz bizim bakkalda yaziyor hatta ben defter bile tutmam ama Hic fazla yazmadi sagolsun
(3,617 puan) tarafından
Kiz kalem kalem yazıom her aldığımızı olur ya o yazmaz haram olmasn diom
(820 puan) tarafından
Rabbim islah etsin sanki zengin olacak o haram parayla yani bosver Allah bir sekilde cikartir nasilsa
(3,617 puan) tarafından
Birbirlerine girmişler suratına atmış haram etmis gelmiş cocuklarimizin riski
(820 puan) tarafından
Tuh ya me kadar ayip yani hem haram Allah bilir nasilsa sikma canini Rabbim onu baska biyerden gonderir
(3,617 puan) tarafından
Tabiki canim ama doğum yakın elde yok allaha havale ettik eşimle daha alışveriş yapmak mi ondan asla
0 oy
(452 puan) tarafından
Öteki tarafı unutmuşlar vala ALLAH’tan da mı korkmuyorlar gözünü para hırsı bürümüş 
(3,617 puan) tarafından
5 10 lira olsa basimin gözümun sadakası olsun dicem 150 lira ne demek ya
0 oy
tarafından
Allah görüyor canim hic üzme kendini
(3,617 puan) tarafından
Sinir oldum kiz dogumum yakın zaten elimizde yok :(
tarafından
Biliyorum kuzum ama Rabbim sizi darda bırakmaz sen ona guven. Malesef boyle insanlar var her yerde
(3,617 puan) tarafından
Amin canim haram olsun :(
0 oy
(119,009 puan) tarafından
Vicdansiz helal dururken haram yiycek illa
(3,617 puan) tarafından
Haram olsun yeminle  :@
0 oy
(3,078 puan) tarafından

Ay tövbe bismillah ya :ermm:

(3,617 puan) tarafından
Sinirimden patliom :(
0 oy
tarafından
vergisini koymus resmen tekelinde ya iyiki yaziyorsun baskalarinada neler yapiyodur uc uc kagitci
(3,617 puan) tarafından
Haram zkkm olsun kimin hakkini yiyosa
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Tv de çıkan robin hood gelir de borç defterini kapatır diye yüksek tutuyor herhalde 
(3,617 puan) tarafından
S.erefsiz iste haram zkkim olsun
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Ayy sınır oldum adamı parcalayasim geldi haa üzülme hamilesin zehir zikkim olsn onada
(3,617 puan) tarafından
Kiz nasil üzülmim doğum yakın 150 az Para mi :(
(6,825 puan) tarafından
Öbür taraf da çıkartır Rabbm başka yok mu bakkal carsi pazar ordan al bn olsam daha ordan bırak bişey almayi kapısının önünden geçmem pislik adam
(3,617 puan) tarafından
Yok kız konuştuk daha 1 ekmek almayız var bakkal borc yazan yok ama Dedm paramıza gore alak mesela sali günü pazar pazarda portakal 2.5 tl bakkalda 4 tl  domates pazarda 4 lira bakkalda 7 lira düşün peşin al fazla al ala sanki her ay parasini vermioz mu bakkala ayda 600 700 tutuo peşin alsa yeminle 400u geçmez
(6,825 puan) tarafından
Öyle daha rahat oluyor bi iki yapın alisrsinz öbür türlü acayip çok para gidiyor aylık da marketten yapınca alışverişi geriye bişey kalmaz ztn kuzm
(3,617 puan) tarafından
Kalıodu kiz zaten oyuzden kenara atamioz hic bakkal kira faturalar geldiği gibi bitio para
0 oy
tarafından
Allah ıslah etsin helaline haram katiyo. Nasil rahatlikla coluguna cocuguna yediriyo acaba?
(3,617 puan) tarafından
Şimdi aradı kivirio ama halen kendini haklı çıkarma çabasında müşteri kaybetti ya
0 oy
(360 puan) tarafından
Ay cnm valla allah sabir versin benim kaynimda bakkal o kadar kazıkki anlatamam 25 liraya benim annemin arkadisindan tereyagi aliyo 40 a veriyo sut 4.50 bimde 2.95 1 kilo un 4.50 bimde 5 kilosu 17 lira bende artk borcumuzu kapatalim dedim bundan sonra bimden alisveris yapalim cunku her ay 800 lira tutuyo orasi ve aldigimiz hicbisey yok gecen 459 liraya hem pazarligimi hem alisverislik herseyimi bimden aldim suan evim dolu dolu rabbim islah etsin bu pislikleri
(3,617 puan) tarafından
Yok bacim sonra diolar küçük esnaf oldu die olsun bi zahmet haramcilsr
(360 puan) tarafından
Aynen valla dogru soyluyon 1 e 20 katiyolar 5 e aliyosalar 15 e veriyolar hak bu ama yabizde insaniz asgari ucretle zaten zor geciniyoz bide bunlar basimizda
(3,617 puan) tarafından
Sorma valla gecinemioz bunlar yüzünden ama daha tövbe almayız bise
(360 puan) tarafından
Almayin valla siz yine iyisiniz yabanci bakkal bizim bide esimin abisi ayip olur kizarlar falan diyo bu ay beni dinledi ama bakalim ins bu aydan sonrada dinler
(3,617 puan) tarafından
Ayıp mi günah ya kül hakki
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Valla benim anneannem bildim bileli hep yazıyor her gun dedigin gibi bi gidiyo odemeye hep fazla allahtan korkmazlar faiz yüklüyorlar 
(3,617 puan) tarafından
Haram zkkim olsun zehir olsun adi insan
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bacım bizde aynıyız koydeyiz  eşim ekmek çekirdek felan alır mecbur kalınca. Bı baktık ay sonunda 700 TL ben cips felan sevmem 3 günde bir çekirdek alırdı şimdi şehirden gelirken herşeyi alıyor haftasonu biyere gitmeyecekse fazla alıyor ertesi gün fırına koyup isitiyorum ekmeği böyle daha iyi havaya para atmıyorum
(3,617 puan) tarafından
Kiz bizde 10 tane alioz ekmek buzluğa atiom çıkarım pamuk gibi oluo bakkal 10 dk uzaklıkta gidemio esimde 10 tane alır 10 ekmek fırında 10 lira bakkal 12 yazmis ekmeğe düşün :@ deli oldum bende dedim daha almiyak 15 günde bir git carsiya 5 lira yol parasi ver daha iyi
(2,575 puan) tarafından
Yapıyorlar bacım biliyorum bizde çektik onu şimdi geçti valla rahatladık
(3,617 puan) tarafından
Bundan sonra bizde ole yapcaz terbiyesiz bide aradi dio sen haram edemezsn alın teri die dahada dellendj adam
(2,575 puan) tarafından
Bence evde hamur yogur bazen tavada yap buzluğa at. Şehre mutlaka gidiyorsunuz dur eşinde bimden toplu aylık ıvır zıvır alsin ortada bakkallik bı olay kalmaz
(3,617 puan) tarafından
Yazın yapioz canim mayalı ama kış geldi bide hamilelik yapamiyorum
0 oy
tarafından
Allahindan bulsun annmlereyken bizde oyle yapiyoduk fazladan yazziyolardi insafsizlar
(3,617 puan) tarafından
Haram olsun dogmamis çocuğumun riski
0 oy
tarafından
Ya böyle insanların yatacak yeri yok garcekten öbür tarafta bu insanların hakini nasıl vericek bilmiyorum çok büyük günah ya kül haki yemek hicmi Allahtan korkusu yok
(3,617 puan) tarafından
Haram zkkim ettik yeminle surda doguma ne kaldi kızımın oglumun riski ben bebeğe bile bise alamadm bi hastane cikisi bi tulum aldım başka bise alamadm haram olsun
tarafından
Başka bakal market yokmu canim
(3,617 puan) tarafından
Var canim veresiye yapio die bundan alioduk ama daha ne veresiye yaparız nede bundan aliriz
tarafından
Aynen bidaha almayın canım o aldı parada haram zikim olsun Allahtan korkmayan pislik
(3,617 puan) tarafından
Amin haram olsun 150 aldı bu dünyadada öbur dunyadada ciksin
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Bence yazdirmayin bi daha ne aliyosaniz parasini verip alin en mantiklisi
(3,617 puan) tarafından
Öyle yapcaz canim haram olsun ama
0 oy
(69 puan) tarafından
Ya bnm ablam da aylık bakkaldan alyor bu ay bin lira vermişler ama odamı öyle yapıyordur acaba 
(3,617 puan) tarafından
Valla bizde her ay 700 verioz en az takip etsin ablan defter tutsun
(69 puan) tarafından
Onlar da fiş veriyor da zaten 5 liralık şey 10 lira
(3,617 puan) tarafından
Fis yok canim bizde yinede takip etsin bence
0 oy
(174 puan) tarafından
Bizim burdada vardi eskiden canim kazikciydi hemde bizimde komsuya yapms aynisini.. Oda mecbur alisverise devam edecek l defteri goturuoms yaninda aldiklarini hem krndi defterine hemde bakkal kendi defterije yazioms sorun kapanmisti.. Ama gel gorki yaramafi adam iflas etti kapandi dukkani
(3,617 puan) tarafından
Kapanır tabi 3 liralık şeyi 5e satarsa oda haram

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 1,664 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,397 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 553 göst.
23 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,079 göst.
20 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu