0 oy
1,150 göst.
Diğer kategorisinde (2,704 puan) tarafından

Doktor bana dedi ki; "nasıl doğuracaksın? Karnın da bayağı düşmüş, karnından belli" dedi ve oğlan baş aşağı dönmüş, ishali sordum "ishal olduğuna şükür et, iyiki kabız değilsin" falan dedi. Kilo da sıkıntı mı var da bu kadar kötü konuştu? NST'ye girdim sancım çıktı, "ağrın olursa gel" dedi ve önümüzdeki perşembe muayeneye gideceğim yine nasip olursa. Dua edin bana lütfen, şimdi daha da sabırsızlandım. :D Oğluşum geliyor galiba Rabbimin izniyle

22 Cevaplar

0 oy
(12,510 puan) tarafından
Kaç haftalıksın canım 
(2,704 puan) tarafından
38 haftalık olacam bu gece nasip olursa tatlım
(12,510 puan) tarafından
Güzel canım sağlıklı kolay doğumlar olsun insallah
(2,704 puan) tarafından
Amin canım inşAllah
-Reklam-
0 oy
(7,935 puan) tarafından
4 kiloya yakınmış canım daha nolsun güle güle kavuş bebeğine
(2,704 puan) tarafından
Amin canım inşAllah, şükür kilosu güzel de doktor öyle bir konuştu ki "çok mu kötü bir şey bu?" Diye düşünmeden edemedim
(7,935 puan) tarafından
Yı hayır en fazla iri olduğu için sezeryana alır
(2,704 puan) tarafından
Kesinlikle öyle olur canım, hayırlısı bakalım
0 oy
tarafından

Bki 3800 Du çok zor oldu gerçekten 39 haftada doğum yaptm Bi hafta daha beklesem 4 geçecekti  :ermm:

tarafından
Yok canım normal dogum
tarafından
Ama bizim ultrsonla 3450 gösteriyordu az Di yani  şaşırdık 3800 dogunca
(2,704 puan) tarafından
MaşAllah kuzum, hayırlısı bizim de artık bakalım ne olcak
tarafından
Hayırlıysa al cnm kucağına  az kalmış  bol bol egzersiz yp
(2,704 puan) tarafından
Sağol canım benim, ağrılarım fırsat verse yapacağım gülüm de olmuyor kendimi zor kaldırıyorum
0 oy
tarafından
Ne güzel niye kötü olsun canım
(2,704 puan) tarafından
Doktor öyle bir konuştu ki sanki dünyanın en kötü şeyi gibi bahsetti gülüm
0 oy
(2,479 puan) tarafından
niye öyle bişey dedi ki
(2,704 puan) tarafından
Ben de anlamadım ki, NST'ye girdim oradaki kadınlar sancım olduğunu ve alttan muayene edelim mi falan diye sormuşlar o da gerek yok dedi ve sonuca baktı "gayet iyi ağrın olursa gel" dedi
0 oy
(481 puan) tarafından

Ultrasonda ölçümler genelde fazla oluyor. 3700 dediyse -400  3300 üstünde doğar. 

Ya da +400 olabilir 4 kilo civarı doğar. Yani hiçbir zaman aynı olmaz canım haberin olsun.

İlk bebeğime 3600 dedi 38 haftada 3250 doğdu

İkinci 3200 dedi 3kilo 38de doğdu 

Bakalım üçüncü kaç doğacak :D

(2,704 puan) tarafından
MaşAllah canım, bakalım bizimki kaç kilo olarak doğacak sağlıklı olsun da ama zor olur diye konuştu herhal de böyle anlamadım ki yaa
(481 puan) tarafından
Büyük bebeği çıkarmak zor oluyor ondan öyle demiştir. Bir de ilk doğumun olacak ya o yüzden. Ama sen içini ferah tut inşallah bir avazda kurtulursun
(2,704 puan) tarafından
İnşAllah canım yaa Amin, büyük ihtimal ondan dedi de hayırlısı artık
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Doğumu zor oluyor  diye demiştir canım 
(2,704 puan) tarafından
Öyle düşünüyorum ben de tatlım ama böyle diyince kötü oldum yaa sanki kötü bir şeymiş gibi konuştu
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Bazı cıhazlar büyük ölçüyor, benimde karnım buyuktu, en son konrtolumde doktorum 3200 dedi, 10 gün içinde 3 defa nst girdim bebeğin kılosuna bakmadık hiç, 10 gün sonra doğum için gittiğimde ebe karnın çok büyük bebek iri doğacak dedi, Züleyha hoca kılosuna kaç diye sordu 10 gün önce 3200 dedim yok iri bu bebek dedi, doğdu 3370 gr doğdu :) sağlıcakla al kucağına insallah
(2,704 puan) tarafından
Amin gülüm inşAllah, benim karnım çok düştü ama yani görsen anlarsın kilosu falan güzel yani çok şükür ama öyle bir konuştu ki kötü bir şeymiş gibi ona şaşırdım
(2,078 puan) tarafından
Yok canım endişe etme maşallah :)
(2,704 puan) tarafından
Sağol tatlım :))
0 oy
(119,127 puan) tarafından
Kiz ne yedin ne icin ben 2950 zor dogurdum bebegimde 200 gramda odem atti
(2,704 puan) tarafından
Kız öyle çokta bir şey yemiyorum ki yaa ama maşAllah oğlana 3700 kilo olmuş, geçen gittiğim de 2800 demişti acaba geçenkini yanlış mı söyledi? Bugün 3700 dedi, kafam karıştı artık
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Doktor mu felaket tellallımı anlamadım :D

(2,704 puan) tarafından
Ay sorma yaa, ayarımı bozdu :D
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Ayy az kalmis doğuma sancin cıkmış benim çıkmadı bu ağrılar neyin nesi anlamadim. 
(5,436 puan) tarafından
Ya beni ayağa kaldırmıyor canımda az değil nstde neden çıkmadı ki
(2,704 puan) tarafından
Doktor ne diyor canım bu duruma? NST de çıkması gerekiyordu
(5,436 puan) tarafından
Ishale bağlı olabilir dedi bilmiyorum 1. Dogumumdada kivranarak geldim nstde çıkmadı açılma var diye yatış yapildi
(2,704 puan) tarafından
Sağlıkla al kucağına inşAllah, Rabbim yardımcımız olsun
(5,436 puan) tarafından
Amin cnm cümlemize
0 oy
tarafından

Ben 3440 doğurdum suan 6100 2. Ayı doldu ve çok kilosu diyorlar. Emzir diyorlar emziriyorum ama yetmiyor diyorum. Yeter diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Diyen aile hekimi bu ara :'(

(2,704 puan) tarafından
Felâket tellalı gibiler yemin ediyorum, benim de ayarımı bozdu doktor gülüm yaa
(7,177 puan) tarafından
Biraz kilosu ilerde bencede mama veriyorsaniz azaltın demek ki annesi sütü de yarıyor çocuğa maşallah.
tarafından
Kilosu ilerde gibi gözüküyor ama öyle kilosu aman aman tombalak kat kat kollari bacakları olan bi bebek değil. Emzik almıyordu 2 gündür emzik arayışına girdim. Wee baby damaklı emzik aldım önce doğumunda alıyordu sonra bıraktı bende bıraktım peşini sonra avent soothie verdi biri onu verdim baktım alıyor ama bu seferde silikon arkası öyle ağır ki düşüyor ağzından eşime dedim biberon kafasına en benzer emziği al diye oda avent ultra air aldı rahat ettik bugün :))
0 oy
(156 puan) tarafından
Doğum zor olur diye demiştir canım 
(2,704 puan) tarafından
Büyük ihtimal kuzum ama ne bileyim sanki çok kötü bir şeymiş gibi söyledi
(156 puan) tarafından
Seni düşündüğü için öyle demiştir sıkma canını Allah iki ıkınmaya kucağına aldırsın : D
(2,704 puan) tarafından
Amin canım yaa inşAllah :D
0 oy
(351 puan) tarafından

Ben 38 hafta da doğum yaptım 3 kilo doğdu Maşallah seninkine:angel:

(2,704 puan) tarafından
MaşAllah canım, ben de 38 olacam bu gece nasip olursa bakalım ne zaman gelecek
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Maasallah cnm annemde beni 5 kilo dogurmus hatta teyzem kuzenimi 6 kilo dogurdu
(2,704 puan) tarafından
MaşAllah kuzum, zor olmuş mu doğumları?
(7,972 puan) tarafından
Bn 3. Dogum olmusum zor olmus diyo annem teyzeminde 2.dogumuydu oda zor olmus
(2,704 puan) tarafından
Allah'ım yardımcımız olsun canım
(7,972 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
tarafından
Canim 34.haftamdayim 3000 kgya yakiniz doktor surekli banada ayni muameleyi yapio.Herseferinde tersliorm seker yok bise yok bebek kilolu ekmek mi yiosun onu mu yoosun sekermi yiosun dio.Gina geldi en son dedimki kilo almismiyim gecen haftaya gore hayir.Bugune kadar kac kilo aldim 5.Demekki bana deil bebege yariyor yediklerim ne yapim saglikli beslenmimmi dedim.Bigun gercekten daha fena azarlicam paramizla rezil olmusuz valla.
(2,704 puan) tarafından
İyi demişsin valla canım helal olsun, bu şekil konuşarak insanı deli ediyorlar valla benim ayarım bozuldu resmen
0 oy
(471 puan) tarafından
Canım ishal doğumun yaklaştığının göstergesi ondan böyle demiş. Ayrıca 1 hafta önce 2800 demişse 1 hafta da 3800 olması imkansız. Bence doktorun aklı yerinde değildi. Sen çok önemseme doktoru bu karar kilolu da doğmaz. 
(2,704 puan) tarafından
Evet yaa, geçen hafta 2800 demişti acaba yanlış mı söyledi? Bir hafta da bebeğin kilosu 3700 olmaz yani anlamadım canım valla kafam karıştı artık
(471 puan) tarafından
Doktorun güzel ölçmüyor canım. Çok kafana takiyosan başka bi doktora daha görün derim. Zaten az kalmış doğuma
0 oy
(1,964 puan) tarafından

Banada 3400 dedi canm 2gun once gtmstim tam 38 de. Ama tam doğru olmuyo ultrason diyolar eltime 3800 demsler dogumdan 2gun once bebe bi doğmuş 2900.. cok kiside boyle duydum da bakalm doğunca neyle karsilascz saglikli olsnlar da :)

(1,964 puan) tarafından
Ayy bana yapti pazartesi ve lekelenmen oldu aksaminada nisan geldi yani nisana benzettm sorduklarm nisan dedi.
Aynen benmde oyle oluyo acaba sanci mi dogru mu dusunyrm diyodum :)
Bugun eltim diyo az daha dur sen gorcen sanciyi bunlar hc bisi diyo taaaam kiz sus dedm :)
(2,704 puan) tarafından
Yalancı sancılar diyorlar canım ama ben tutarsa yalancı gerçek dinlemeyecem gidecem hastaneye, doktor da "ağrın olursa gel" demişti zaten yalancı gerçek anlamıyorum ayırt etmekle uğraşamam o sancı ile :D
(1,964 puan) tarafından
Yarim saate dusunce gel dedi bana doktor yoksa bekletrler falan dedi. Dus falan alip gtmeyi dusunyrm bende bakalm :) az.kaldi hayrlisyla :)
(2,704 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun canım, sağlıkla gelsin bebişler inşAllah :)
(1,964 puan) tarafından
Amin canim insallah yaa :)
0 oy
tarafından
Nasıl bi doktormus o öyle ya nasıl doguracaksini mı varmış :D 
(2,704 puan) tarafından
Ay sorma ayarlarım ile oynadı resmen :D
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Hic sıkıntı yapma benim de karnım biraz büyüktü bunun bebekle hiç bir olgisi yok cahil gibi konuşmuş.. bebeğime 3100 dediler 2190 doğdu 
(2,704 puan) tarafından
Kız benimde kafamı karıştırdı, anlam veremedim yani deli oldum canım yaaa

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 76 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,339 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 715 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (793 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 816 göst.
21 Ocak 2022 Aile kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 278 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Minikcikiletaaa (68 puan) tarafından soruldu

378,272 soru

11,322,021 cevap

34,767 kullanıcı