0 oy
2,805 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bugün 3 lü tarama testi çıktı ve çarşamba gösterecem doktoruma ama aklımı bir şey karıştırdı. 

Trisomi 18 : Serum belirteç düzeyleri Trizomi 18 gebeliklerinde görülen tablo ile uyumlu değildir. Serum taraması Trizomi 18 Gebelikleri yaklaşık %60 oranında tespit edebilir. 

Bu ne demek oluyor araştırdım internetten bu Trizomi 18 hastalığı olan çocukların çoğu ya doğumda yada doğumdan sonra ölüyormuş korkmaya başladım :'(

15 Cevaplar

0 oy
(807 puan) tarafından

İnternete bakarsan felaket tellalcısı canım. Korkma bu testler yanıltıyo zaten. 

tarafından
Çarşambayı iple çekiyorum sonuçları alana kadar içim çok rahattı ama biraz araştırıyım dedim oda o yazılanları görünce korktum biraz
(807 puan) tarafından
Boşver yazılanları doktoruna sorarsın icini ferah tut canım
tarafından
Bıraktım araştırmayı zaten Allah büyük 2 gün daha bekleyelim bakalım
-Reklam-
0 oy
(758 puan) tarafından
Tamam kuzum seninki uyumlu degil yani o trizomi 18 rahatsizligi yok

Ben boyle anladim
tarafından
Down sendromu içinde takip gerekmemektedir yazıyor. Keşke doktora gideceğim gün alsaydım sonuçları düşünmezdim böyle :/
(758 puan) tarafından
Yaa dusunme kuzum bi tarama testi sonucda  benim testleri gorsen ucarsinn valla hic umrumda bile degill Allaha biraktim
tarafından
Orası öyle tabiki Ne gelirse Allah'tan herşeyi başından kabul ettik ama işte bi an korktum
(758 puan) tarafından
Korkma canimm doktora gittigindede insaallah hicbi sorun yoktur
tarafından
İnşallah bakalım Hayırlısı Allah büyük yapacak birşeyimiz yok başa gelen çekilir
0 oy
(52 puan) tarafından
Benim ilk kızım da da aynı şey yazıyordu doktorun yanına girene kadar ağladık bebeğimiz hasta diye... Doktor herşey normal dedi ama uyumlu değil diyo dedim tamam işte hastalıkla uyumlu değil dedi..  Hiç endişelenme yani maşallah bir problemi yok bebeğinin
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Canım korkma ben hastalikla uyumlu degildir diyw anladim doktorun özelse eger watsappdan yolla baksin sonuçlarına 
0 oy
tarafından
 Yani diyo ki bu test trisomi hastaligini ancak %60 oraninda tespit edebilir. Kesin degildir. Ben bunu anladm cumleden :)
0 oy
(774 puan) tarafından
Okuduğun şeyi anlamıyor musun canım. Sıkıntı yok yor kısaca. Bebegin iyi. 
0 oy
tarafından
Bebeğin iyi canım yazdığına göre kafanı takma yanılma olabilir 
0 oy
tarafından

Aynısı bende çıktı sordum buraya sıkıntı yok cnm doktorum da tertemiz dedi korkma hiç şükür :)

0 oy
tarafından

Gel de onu bana sor canım benim üçlü testim de riskli cikmisti trizomi 18 senin dedigin gibi doktor dogunca ölür dedi amniyosentez falan yap dediler kabul etmedim çünkü aldırmak istemiyodum ayrıntılı ultrasonda kafasında kist cikti böbrek genişlemesi var dediler 37 haftalık oldum karin çevresi 4 hafta Geride bu bebek çok zayıf gelismiyo dediler 38 de 2 600 gram dedi sonuç 38+4 te doğum yaptım bebeğim 3.250 gram ve çok sağlıklı doğdu demem o ki o testler doğru değil :ermm:

0 oy
(8,226 puan) tarafından
Uyumlu degıldır demek ıyı dıye bılıyorum hanı bu rahatsızlık bu bebekte yok demek gibi. 
0 oy
(8,226 puan) tarafından
Ben ıkılıyı yaptırdım yas rıskı cıktı kafam karıstı doktor korkma dedı.4 lu yaptıracaktım yaptırmadım bosa kafa karısıyo ayrıntılı usg ye gircem orda bellı olur çoğuu sey.korkma takma kafana 
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Allah korusun kız öyle düşünme doktorun öyle bir şey dedi mi sana İnternete herkes bir şey diyor tatlım 
0 oy
(1 puan) tarafından
Cnm doktor ne dedi... Bendede aynimsonuc uyuyamiyorum ağlamaktan öldüm  lütfen cvp
(4,102 puan) tarafından
2 yıl önceki post:)
(1,541 puan) tarafından
Canım 2 tarama 3 tarama yüzde 50 gerçek payı var ayrıntılı untrasyon gir orda belli olur canım stres yapma hep benek etkileniyor
(3,860 puan) tarafından
İnternete güvenme :) çıkan sonuçlara da çok güvenme :)) arkadaşımın oğluna engelli dediler sapasağlam doğdu:) ben bu yüzden testleri yaptirma taraftarı degilm
(1,541 puan) tarafından
Ben ayrıntılı untasina girmedim sen girdin mi
(3,860 puan) tarafından
Hayır girmedim
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım internet niye bakıyorsun hem bu testler gerçek payı yüzde 50 ayrıntılı untrsan girersin stres yapma bebegin etkilenir
(4,102 puan) tarafından
İki yıl önceki post:)
(1,541 puan) tarafından
Ya niye böyle oluyor peki burada yeni post yok mu
0 oy
(658 puan) tarafından
Vallahi canım bana doktorum demişti 3lu test genelde yanıltıcı çıkıyor 2lu 4lu test daha iyi ve yapmamıştık 3lu testi. 2li testin sonucunda ne çıkmıştı 
(1 puan) tarafından
O normal temiz dedi ..3lü de sorun var işte düşük risk
(658 puan) tarafından
Durum nasıl canım şimdi?

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 99 göst.
27 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
10 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 353 göst.
3 Eylül 2020 Diğer kategorisinde SL (1,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 285 göst.
29 Aralık 2019 Aile kategorisinde Ikiprensanası❤❤❤ (299 puan) tarafından soruldu

377,273 soru

11,290,309 cevap

34,704 kullanıcı

...