0 oy
620 göst.
Diğer kategorisinde (762 puan) tarafından
Kızlar yarın doktor kontrolüm var 25ci haftamdayım şeker yüklemesi yaptırmalımıyım kararsız kaldım çoğu kişi bebeğe zarar verir diyor yaptırma diyor aklım karıştı

15 Cevaplar

+2 oy
(707 puan) tarafından
Bizim değil doktorunun kararı önemli.bu çevrenin yada bizim.verecegimiz tavsiye ile alinacak bir karar degil herkesin kendi kararı başkalarının dediği ile hareket etmeyin Allah korusun pişmanlık yaşamayın. 
-Reklam-
+2 oy
(7,402 puan) tarafından
Bugun yaptırdim canım bi sıkıntı olmadi. Sonucta kesin zararli bisr olsa hic bi doktor istemez. Sen milleti boşver doktoruna guven.
+1 oy
(673 puan) tarafından
Ben yaptırmadı daha doğrusu doktorum istemedi bende o yüzden kandan açlık şekerime baktırdım sadece
+1 oy
(51 puan) tarafından
cnm burda okuyrz bebk biranda irilesiyor veya haftasina gorede iri oluyor anneside seker yuklemesi yaptirmamis oluyor hamileligi zehir oluyor ztn oyle abartilck bisy yokki bnde yaptrmycktim ama bebgm suan iri iyiki yaptirmism aklmda soru isarwti kalmadi diyorm
+1 oy
(1,310 puan) tarafından
Bem yaptırmadım dr sadece bana biz öneririz dedi önümüzdeki hafta aç gel yapalım dedi bende kararsızdım ki ilçedeyim hastane baya uzak kalıyo 1hafta sonra tekrr gidemedim burdaki dahili ye uzmanına durumu anlattım bana her 20günde bi gel açlık ve tokluk şekerine bakalım aynı şey dedi sık sık kontrol ettirirsen yüklemeye gerek yok dedi bende öyle yapıyorum takip altında tutuyoruz cnm böylede yapabilirsin
0 oy
tarafından
Canım doktor sana uygun görüyorsa yaptir. Bnde yaptırdım mesela gebelik şekerim çıktı. iyi ki de yaptırdım. Bebeğime geçmesin diye diyet yaptım hamilelik boyunca
(762 puan) tarafından
Ya ne bilim çok kararsız kaldım hatice etrafımdakiler aklımı karıştırdı
(1,060 puan) tarafından
Gebelik şekeri yaptırmadan önce bi belirti var miydi canım benimde bir hafta sonra şeker yüklemem  durmadan tatlı şeyler yiyesim var  yemezsem  hiç doydugumu  anlamıyorum bir ayda da bir anda 6 kilo birden aldım
(762 puan) tarafından
Hayır cnm hiç bir belirti yok Yarın kontrolüm var acaba doktor ister mi isterse yaptırmalımıyım kararsızım
(1,060 puan) tarafından
Hmm sen daha yaptirmadin inşallah temiz çıkar seninki de   hatice de çıkmış ya ona sordum canım
0 oy
tarafından
Ben yaptırdım allaha şükür bişey çıkmadı oğlum doğdu halada bişey yok
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Doktorunla iyice bi konuş ama yaptırmadan önce sağlık ocağında bi açlık ve tokluk şekerine baktır bence sonra karar verirsiniz.
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Canım 2 dilim baklava yemiyor musun ayni eş deger
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Doktorun ne derse onu yap bence cwvrede herkes bisey der 
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Ben yaptiridm bencede yaptir canim bak bnde gebelik sekeri cikti diyetle dusmedi suan insulin kullaniyorum hersey bebekler icin cocuguma gecmemesi icin herseye katlaniyorsun 
0 oy
(355 puan) tarafından
Walla ben yaptirdim bi zararinida qormedim zaten zararli olsa dewlet yapmaz die dusunuorum. Ben seker yuklemesi yapti die bebeqi seker hastasi olan duymadim hic ama seker yuklemesi yaptirmayip daha sora qebelik sekeri denilen hastaliqa yakalnip erkn dogum yapn kisiler qordum. Karar senin bebis senin
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Ben yaptirmadim valla yediklerime dikkat ediyorum sadece 
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Doktorun  gerekli görüyorsa yaptır  yoksa yaptırma  benimki gerekli görmedi
(762 puan) tarafından
Gerek gördü ya şimdi yaptırdım
0 oy
(340 puan) tarafından
Ben yaptrmadim canim sadece aclk kan sekerime baktrdim 

İlgili bir soru bulunamadı