0 oy
532 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından

Kızlar siz kaynana ve kayınbabanıza anne baba diyormusunuz ben de demek istedim ama bir türlü alışmadım başta söylemeyince sonra da zor oluyo alışmak

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

1 yıl oldu onlarla yaşamaya başlayalı demedim demicemde hak etmediklerini düşünüyorum 

(45 puan) tarafından
Hak etmeyene demiyeceksin zaten ama benimkiler öyle artniyetli degiller yada ben kötü yüzlerini görmedim bir kaç basit seyden baska sonuçta bekliyorlqrdır diye düşnüyorum hep ama diyemiyorum
-Reklam-
0 oy
(77 puan) tarafından

Ben diyorum onlar da benim annem babam gibiler

Sonucta eşimin annesi ve babası

(45 puan) tarafından
Ben de istiyorum ama alısamıyorum canım ya ilk başlarda demiştim ama gerisi gelmedi
0 oy
(351 puan) tarafından

Ben ilk 1 sene diyemedim. Ama eşim benim anne babama diyordu. Ve belli etmese de benim demiyor olmama içerliyordu. Ben de eşime saygısızlık oluyor üzülüyor diye bi anda gözümü kapattim  ve anne diye seslenmeye başladım. Sonrası geldi simdi diyorum. Onlar hak etsin veya etmesin. Esim mutlu olsun diye napalim :)

(45 puan) tarafından
Aynen benim eşim de diyordu ben söylemiyordum simdi o da pek dememeye başladı ben demiyorum diye herhalde
0 oy
(545 puan) tarafından

Kaynanam yok oyuzden sıkıntı olmuyo ama hala daha kayinoederime kendi anne babamin yaninda baba diye seslenmekten cekiniorum ama soyluorum.yinede. diger zamanlar soluorum ama niyeyse ozellikle babamin yaninda kendimi cok tuhaf hissediorum  mumkun oldugunca isimle hitap etmemeye calisiorum :)

(45 puan) tarafından
Ben de alışır mıyım bilmiyorum ki
(545 puan) tarafından
Benim 2 sene olmak uzere kayınpederim iyi bi insan bi problem.yok cok sukur ama insan kendi babasinin yaninda yinede tuhaf oluo.iste zamanla alisilir heralde
0 oy
tarafından

Biz daha sevgiliyken esim benden once anneme babama demeye baslamisti bile ben evlenene kadar seslenmedim sirf dememek icin art niyetten degil aslinda ama diyemedim iste smdi 1 yil oldu anne diyorum oda binde bir seslenmem gerekirse yoksa demiyorum inan ayda bi diyorum desem yeri ama icimden gelmiyo ogluna davrandigi kadar sicak davransa bole olmazdi ne bileyim 

0 oy
(78 puan) tarafından

ben diyorum zor gelmedi anne baba demesem saygısızlık gibi hissediyorum bişey demeden konuşma yapamıyorum

0 oy
(110 puan) tarafından

Ne kadar kotu olsada mecbur esim icin diyorum Allah katinda Ben gorevimi yapayim da gerisi onlara kalmis 

0 oy
tarafından

iki yıllık evliyim hala diyemiyorum esimle konusurkende canan annem diye bahsediuorum basende annen diyorum demek istiyorum bende ama cikmiyor agzimdan

0 oy
tarafından

Ben de diyemiyorum başta ufak tefek demeye başlamıştım sonra bir şeyler oldu ben de kindarım biraz sonra dememeye başladım bir daha da diyemiyorum hitapsız konuşuyorum seslenmem gerekirse de gelip ortaya pat diye ne diyeceksem diyorum seslenmek zorunda da kalmıyorum zaten uzağız çokta demeye gerek kalmıyor fazla telefonla da görüşmüyoruz öyle gidiyor 

(45 puan) tarafından
Ay bende öyle yapmak zorunda kalıyorum hiç seslenemiyorum yanlarina gidip konusüyorum ve zor oluyor
0 oy
(355 puan) tarafından

Ben 3aylikken babami kaybettim babami hic goremedim bi kere bile baba diemedim die kayinbabama icimden gelerek baba diorum. Bide kayinbabam saqolsun 1yili askindir ewliyim daha hic bna karsi bi kotuluqunu qormedim ama kaynanama mecbur kalmadikca demiyorum diemiyorum haketmedqini dusunuyorum hitap etmemeye calisiyorum. Cok zor durumda kalirsam anne diorum. Esim cok istior annesine anne dememi annesi cunku esime baski yapuor bna anne demiyor die kaynanam baski yaptikca ben hic diemiorum bne diemedikce oda baski yapuor... 

(45 puan) tarafından
Bu baskı yapmak ta nedir anlamıyorum icinden gelmedikçe söylesen ne söylemesen ne
(45 puan) tarafından
Bu arada Allah rahmet eylesin canım ben de 14 yaşında kaybettim ama yinede diyemiyorum icimden gelse bile dilimden çikmıyor
0 oy
tarafından

Anne degilde baba derken bogazima bi yumruk oturmustu ilk dedigimde. Babam farklidir çünkü benim icin. Ama bi kez soyleyince geliyoms devami. Ama zor ya hak veriyorum sana. Kayinpedermi kayinvalidemi cok sevrm ailemin vermedigi destegi verdiler bna bi çok konuda. Ama dersen ki annem babam gbi mi? Ne kadar seversem seviyim yerini dolduramazlar. O yzden zor cidden demek anliyrm seni :) ama yazik kiz aliniyolardir onlarda bekliyolardir belki

0 oy
(247 puan) tarafından

Başta cok zor oldu ama diyorum ben. Inanilmaz farkliyiz birbirimizden ama cok İyi insanlardır cok severim ikisini de. sadece hayata bakislarimiz çok farklı

0 oy
(29 puan) tarafından

Ben diyorum bastan beri zorlanmadan. Kendi babamla baba kiz iliskimiz cok olmadi o yüzden kayinpederimle baba kiz gibi olabilmek isterdim ama.bizimki cok soğuktur hala cok çekinirim konuşurken. Ama esimin dayilari var mesela cok iyiyimdir bazen keske kayınpederim olmus olsa diye icimden geçirdiğim olmuştur. Kaynanamlada iyiyiz cünkü ben hicbir seye ses etmem karismam ona da cok rahat anne derim ama kendi ailemin yaninda anne deyince ona kendimi kotu hissediyorum nedense. 

0 oy
(12,854 puan) tarafından

Annem babam derim ben kendi annemden babamdan ayırmıyorum zamanla alışırsın inşallah 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 325 göst.
17 Eylül 2019 Aile kategorisinde Sebigul (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 238 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 233 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 972 göst.