0 oy
409 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,164 puan) tarafından

image

Kızlar sizde saklıyomusunuz ben koyuyorum ama içleri hep küf kokuyo yıkıyorum 2 3 gün iyice kurusun diye bekletiyorum ama yok küf kokuyo yine neden acaba bilen var mı?

9 Cevaplar

0 oy
(119,441 puan) tarafından
Kiz ben koymuyom kavanoza eski usul annem bez torba dikmisti onlari gondermis onlara koyuyom 
(1,164 puan) tarafından
Kaynanam bunlara koy diyo koyuyom ama küf kokuyo nedenini çözemedim
En iyisi bez torba gerçekten
-Reklam-
0 oy
(496 puan) tarafından
Ben de cam şişede tutarım ancak kapakları sağlam olmalı hava almamalı kuru bir yerde muhafaza etmelisin ve içlerine ben bir kaç adet defne yaprağı koyuyorum böcekle mesin diye kokusuna yaklaşamaz güve falan
(1,164 puan) tarafından
Kapakları sıkı sıkı kapalı bi tanesini açtım sabaha çıkar belki diye bakalım inşallah çıkar kokusu defne yaprağını ilk defa duyuyorum
(496 puan) tarafından
Geniş bir tepsiye al iyice serpistir kurusunlar ancak küf kokuyorsa kullanmanı tavsiye etmem onları
(1,164 puan) tarafından
Sonuna yaklaşana kadar yiyoz ondan sonra kokmaya başlıyo ama o mısırı kullanıyorum paket açıyorum hep
(1,164 puan) tarafından
Mısırda dediğini yaptım yine aynı canım
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Canım eviniz falan mı çok nemli fln benimde hep cam kavanozlarda ama dediğin şeyi hiç yaşamadım
(1,164 puan) tarafından
Olabilir canım
tarafından
Aynen benim de çoğu cam kavanozda sorun olmuyor ama anneminkiler kokuyor kurtlanıyor evle alakalı bence de.
0 oy
tarafından
Bende cama koyuyorum sorun yaşamadım
(1,164 puan) tarafından
Galiba nem var ondan oluyo canım
0 oy
(452 puan) tarafından
Benim hepsi beyaz torbalarda hiç bir şey  olmadı bugüne kadar sende kulan bez torba annem vermişti saolsun 
(1,164 puan) tarafından
Dikeyim ya da alayım yazık hep çöpe gidiyo
0 oy
(127 puan) tarafından
Ben kavanoz da saklıyorum hiç bişey olmuyor bence siz içlerindekini de bir tepsiye filan boşaltın bakliyatlar da nemlenmesin kurusun sonra tekrar temizce yıkadığınız kavanoza koyun. Ben öyle yaparım arada bir havalandırma işlmi sanki
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben kavanozda buzdolabında saklıyorum hiç bşy olmuyo dışarda cabuk bayatlıyo benim mutfak cok sıcak oluyo 
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Agzini kapatmissin hava almiyor ondan olabilir erzak kabi kullan
0 oy
(2,690 puan) tarafından

Yoğurt kovasına bırakıyorum ben :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 39 göst.
6 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Hsnrmysa (1,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 112 göst.
25 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
24 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 243 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu

380,743 soru

11,399,641 cevap

34,927 kullanıcı