0 oy
707 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebek bakımı bölümünde okudum sizin düşünceleriniz neler aşı olmalı mı bebekler veya olmayınca ne olur ? Bn ilk ay yaptirdim ikinciyi düşünmüyorm çevrem kızıyor bana 

26 Cevaplar

+2 oy
(115 puan) tarafından

Canim ben kizimin butun asilarini yatirdim 2 yas 7 aylik su an ve hic bi sikintisi yok qrip oldugunda bile cok hafif geciriyo yani ben memnunum asidan ve ikinci cocugumada yaptirmayi dusunuyorum insallah:)

tarafından
Arkadaşın paylaşımını paylaştım üstte okur msn aklım karıştı
(115 puan) tarafından
Canim ben inanmiyorum boyle paylasimlara bilip bilmeden konusup insanlarin aklini karistiriyolar asi yapilmadiginda nelere sebep olacagini bilseler boyle konusmazlar ve insanlarida yalnis bilgilendirmezler sen takilma bu tur paylasimlara bebegini her asidan once butun kontrollerden gecir eyer saglikliysa qrip felan deyilse oyle yaptir asini
-Reklam-
+2 oy
(2,064 puan) tarafından
Bence yapılmalı yapılmadığın da hastalık riski daha çok oluyor 
+1 oy
(2,849 puan) tarafından
Bence yaptir canim ben yaptirmayi düşünüyorum 
tarafından
Üstte attım oku bir istersen sayfaya git altında ki yoruma bak canım
(2,849 puan) tarafından
Okudum yani benim de tanidigim var bir suru cocuguna hic asi yaptirmayanlar ne kadar dogru yanlis bilemem ama yaptirmasak ilerde pisman olur muyuz  yada yaptirinca bilmiyorum iyice arastirmak gerekiyor bence
+1 oy
(351 puan) tarafından
Bende yaptırırım diye düşünüyorum vücudu mikrobu tanısın hasta olursa hafif atlatır en azından.. 
+1 oy
tarafından
hatice 4 yasnda kizim var Rabbime cok skur hem cok zeki hemde saglkli ben butun asilarni yaptrdm kızımın devletimiz buladarana izin vermez ccouklarmza zehir enjekte ettrmez 
tarafından
Aklım karıştı bir an o yüzden
Yani orası da doğru ❤️
tarafından
pismanlik duyma ilerde ama senin yavrun tabiki en iyi kararı sen verirsn cnm
tarafından
Tamam canım sağolasın ❤️❤️
tarafından
sende sağol kuzum❤❤❤❤
+1 oy
(118 puan) tarafından
Bu asırlar onların saglıgu ıcın 2 oglumda vururdum nasip olursa  bu cocugu un aaılarınıda vurdurcam
+1 oy
(6,681 puan) tarafından
Bende hic yaptirmadim 2yaw 7aylik oglum var sadece 2sin yaptirdim hic bir sorunuda yok cok wukur
0 oy
tarafından

image

okuyun bir arkadaşlar 
(597 puan) tarafından
Bu instagramda bahsettiğiniz hanımefendi hangi laboratuarda incelemiş aşıları acaba ya da hangi bilimsel verilere dayandırıyor bu bilgileri
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Bende okudum orda ama o düşüncede değilim zararı olduğunu düşünmüyrum yapılan aşıların geçireceği hastalıkları daha hafif atlatmadını sağlıyo kızamık olduğunu ve aşı yaptırmadığını düşünsene ağır geçirip Allah korusun ya daha kötü olursa ilk aşını yaptırdım ben devamınıda yaptırcam rabbim büyüktür 
0 oy
tarafından
Cnm benim bebiş daha doğmadı hayırlısıyla doğunca ben tüm aşılarını yaptırmaktan yanayım okudum arkadaşın paylaşımını ama kendince haklı olduğu için savunuyor doğal olarak bence doktor zararlı olan bişeyi zaten önermez bebişlere aksine ben koruduğunu düşünüyorum Allahın izniyle de tam yaptırmayı düşünüyorum 
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Ben butun asilarini yaptirmayi dusunuyorm devletin karsilamadigi asilarida yaptircam. Doktorumuzla yarım saat kdar bu konu hakkinda konuştuk prof. Kendisi ve asi yaptirmayan aileler yuzunden turkiyede tamamen bitmis hastaliklar tekrar cikmAya basladi dedi ve malesef yeni yeni hastaliklar çıkıyo maddi durumum el verdigi surece devletin karsilamadigi asilarida yaptircam. Ne kaybetcez ki kontrol altinda yapilirsa skt bak ateşini duzenli kontrol et ben bi zarar görmüyorum
0 oy
(195 puan) tarafından
Ya asi kötü bişey olsa neden yapdirmani istesin ki doktorlar bu millet ne kafada yaşıyorlar bilmiyorum valla komik :-)
0 oy
tarafından
su ana kadar olanlari yaptirdim digerlerinide yaptiricam ozel olan rotayi bile yaptirdik. hasta olursa keske yaptiesaydim demememk icin
tarafından
Bni annem hiç âşi yaptirmadi bilmem ki bn hasta hiç olmam grip bile en son 7.snfta oldm
0 oy
(90 puan) tarafından
Canım ben de instagramda Yağmur Mirzayeva ve Doğal anneyi takip ediyorum. Benim de aklım çok karıştı 
tarafından
Evet bebek bakımında da bu sayfayı dediler Instagram kullanmıyorum olsa bakardim
(90 puan) tarafından
Googleden Yağmur mirzayeva instagram yaz canim. Çıkan linki tikla sayfasi açiliyor
0 oy
(386 puan) tarafından
Canım ben hepsine karşıyım tabi bu benim fikrim..  Eğer önemli bişey olsaydı hastanelerde vurdururlardı yani sağlık ocağında keyfimize göre çağırmazlardı. Ayrıca Amerika da aşı vurdurmuyorlar
(2,931 puan) tarafından
Amerika'da aşı vurduruyolar
tarafından
Tamam mikrop veriyorlar vücuda ama neyin mikrobu
(2,931 puan) tarafından
Hangi hastaliga karsi vuruyolarsa çok eser miktarda canlı mikrobunu veriyolar ki hucreler o mikrobu tanisin bagisiklik kazansn bi dahaki karsilasmada savasabilsin bu çok doğal bisey
0 oy
tarafından
oğlum 6 aylık. bende hicbir aşısını yaptirmıyorum 
tarafından
Neden kuzum....
tarafından
bazı aşıların prospektüslerini okudum canım kimse bebegine dana jelatini içeren biseyi enjekte etmek istemez üstelik hemşire de okuduğumun doğru olduğunu söyledi.  ikinci bir sebep aşılar türkiye de üretilmiyor genelinin menşei israil ve ben kuranı kerimde bile lanetlenmiş bir milletin müslüman evlatlara temiz içerikli aşılar ürettiğine inanmıyorum. devlet nasıl izin veriyor diyenler olabilir devlet alkol ve sigaraya da izin veriyor ama yararlı mi ? elbette değil. devlet zaten aşıların zorunluluk yasasini kaldırarak insanlara bu kapıyı açtı isteyen yaptırır isteyen yaptirmaz. daha detaylı araştırma istersen birkaç sayfa paylaşabilirim instagram da takip edersin
tarafından
Yok ki Instagram olsa bakardim. Bnde çok netten araştırdım hiç içime sinmedi ve üstüne burda okudum korktm
tarafından
anladım canım eğer instagram açarsan orda cook daha detaylı paylaşımlar ve birçok annenin yorumları başlarından geçenler var tavsiye ederim bakmani
0 oy
(597 puan) tarafından
https://www.instagram.com/p/BuRkPwjHUsi/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=142rjr20dmxel

Mesela bu sadece bir örnek bu asi karşıtlığı sürekli burada da konuşuluyor bu kaçıncı başlık saymadım aşılar sağlık bakanlığı onaylı ve aşıların zararlı olduğu haram olduğu vs iddia ediliyorsa bu ülkenin sağlık bakanlığına nasıl bir ithamda bulunuluyor 

2.si biraz araştıralım aşılamadan önce kaç kişi sadece çocuk demiyorum kızamık gibi bi hastalıktan hayatını kaybetmiş aşılama ile bu hastalığın görülme sıklığı ve ölüm oranları nereye düşmüş

Ya da bilirsiniz annelerimizin falan kolunda kocaman bi çiçek aşısı izi var arttık bu asi yapılmıyor neden çünkü ülkemizde artik bu hastalık görülmüyor neden peki bu mikrop bu kadr turkiyede takıldıgım yeter diyip çekip gitmis mi yoksa başarılı bi asi politikasıyla mi yok olmus

Daha pek çok örnek verebilirim ya da siz biraz daha uzman doktorların yazılarını araştırmalarını okuyup bilgilenebilirsiniz
tarafından
Saol kuzum çok güzel yazmissinz
0 oy
tarafından
Bu aşılar zararlı olsa devlet yapılmasına izin verir mi sizce bana çok saçma geliyor ya valla ben oğluma yaptırıyorum en son 6 ay aşısı olduk şimdi 1 yaşında var hiçbir yan etkisini falan da görmedim ama tabi herkesin kendi fikri 
tarafından
Aslında doğru canım. Bnmde aklım karisti okuyunca haklısın ❤️
(118 puan) tarafından
Cn zararlı olsa  hemşireler kendi cocuna vurmaz herhalde  en azından 1de boyle dusunun cn
0 oy
(33 puan) tarafından
Neden yaptırmayı düşünmüyosun?
tarafından
Bebek bakımda ki paylaşimi okuyuncs kafam karıştı. Okuyana kdr hepsini yaptircktm
0 oy
(2,364 puan) tarafından
Cnm bugün haberlerdede çıktı kesinlikle olmalı bebekler iler de hastalıklara karşı ...

Bmbebek bakımı dediginiz yer nere bende indirieym
tarafından
Buraya girince altta var bebek bakımı aynı yerde

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 142 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabiaadarrrr (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
0 oy
10 cevap 339 göst.
15 Ekim 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (200 puan) tarafından soruldu