0 oy
493 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Kızlar kızımın 2 ismi var ilk ismi eşim ikinciyi ben istedim o istemesede benim akrabalarım bazen iki isimle bazen tek benm istediğim isimle sesleniyo kardeşim annem falan ama bilerek değil tabiki eşim bugün söyle sizinkilere onun ilk ismi var kızım ilk ismini önce bilecek senn taktığını kendi ismi olarak duyucak hep dedi şok oldum kasıtlı bir şey değil ama anlamıyor bu nasıl söylenir bilemedim millete elifi zorla mı kullandırıyım nasıl psikoloji anlamıyorum 

11 Cevaplar

+1 oy
(6 puan) tarafından
Bu ne saçma bir istek. Karar verip koydyusanız kim hangi ismi isterse onu söyler. Kimseye bu ismini söyleyin diyemezsin ya. Benimde oğlumunda iki ismi var kim hangisini söylemek isterse onu söylüyor. Hem bebeğin üzerinde en çok senin hakkın var. Bu erkeklerin kırıcı olma huyları hiç değişmiyor galiba 
(20 puan) tarafından
Eşime göre öyle olmuyor elifmiş ilk adı öyle söylencek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşin psikolojik bunalıma girmiş herhalde ne fark eder ki 
(20 puan) tarafından
Onunistediği isim çok kullanılmıyor ya ondan sanki bilerek söylüyorlar aynısını dedim psikologa götürcem benimde psikolojim bozuldu
tarafından
Çok saçmalamış gerçekten gitsin psikologa
0 oy
tarafından
Kizimin iki ismi var 8 aylık iki isminide ayri ayri dedigimizde biliyor ikinizin de gönlü kalmasin bende eşimle beraber koydum ikimizinde gönlü kalmadi 
(20 puan) tarafından
Zaten ben ikisiylesesleniyorum canım onda sıkıntı yokta çevrem bazen tek isim söylüyor ben ne yapabilirim
tarafından
Eşin şimdi ne diyor canım orayi pek anlamadım
(20 puan) tarafından
Canım sadece elif desinler tek hüma desinler istemiyor
tarafından
Benim kaynanamda Zeynep asel koyduk diyoki ben asla asel demem aselde ne sadece Zeynep diyin bende sürekli asel diye diye o huyundan vazfeöirdim çok sinir oluyırım oyle şeylere sanane yani ne dersem derim sana mı soracam ya inanki anlamiyorum şu insanlar ı
(20 puan) tarafından
İateyen istediğini söyler dili dönmez falan ama söylemeyin diye istekte bulunmak çok saçma heleki aileme
0 oy
(468 puan) tarafından
Ilk ismi ne bide sen nasıl seslenirsen insanlar i oyle alıştırırsin canm
(20 puan) tarafından
Cnım elif hüma ben ikisiyle sesleniyorum annemde öyle onun aileside ama bazen istemsiz tek isim çıkıyor bu isteği karşı tarafa söylemek saçma eşime kalsa elifi kullanalım diyo
(468 puan) tarafından
Hayir bir defa katmışsınız ikisini kullanmasanız günahmış nedeni vardi da unuttum ya öyle biliyodum sanki
(20 puan) tarafından
İşte kulağınada okundu iki ismi ama sanki bilerek söylüyorlar gibi millete istekte buluncam ilk ismiyle çağırın diye
0 oy
(3,169 puan) tarafından
2.ismi ne canim 
(20 puan) tarafından
Elif hüma canım
0 oy
tarafından
Başka derdi yok galiba bunu mu taktı kafasına 
(20 puan) tarafından
Dert çokta illa beni sinir edicek bişey bulacak ve bana laf söyleyecek rahat etmez yoksa
tarafından
inadına deme kiz sende ay bende sinirlendim şuan erkek olmuşlar adam olamamışlar ya hersey ellerinde olcak oldu hayatımıza verelim yaşasınlar yerimize
(20 puan) tarafından
Demiyorum zaten ama ufacık meseleleri büyütünce ben saha çok sinir oluyorum elimde değil başka dert yok bunu takıcam
tarafından
Salla gitsin kuzum :) Rabbim kızına saglik versin akıl noksanlığı var de geç iyi geceler hüma,yı öptüm gözlerinden
0 oy
(359 puan) tarafından
O ne saçma bi istek ya ailene nasıl denir ki bi onu de bunu deme diye benim kızımın adı da umay ece biz ikisini de kullanıyoruz ama çoğu kişi sadece umay diyor bazısı sadece ece diyor ne diyim  şimdi millete nasıl diline kolay gelirse onu desin  ben sadec e isim değiştirmeyi sevmiyorum örneğin  ece demiyorlar da ecik  kız diyorlar veya umoş diyorlar o zaman uyarıyorum zaten ismi kısa değiştirmeyin diye 
0 oy
(96 puan) tarafından

Şu yazıyı hayretle okudum valla herkes isteDigi isimle çağırır.valla ben 2 çocuk dogurdum 3 cuye hamileyim hiç isim konusunda karismadi biri bişey deyince o ben karışmam 9 ay o taşıyor sıkıntısını o çekiyor o koyacak dedi ve isimleri bana bıraktı.bu kadar dert etmemeli herkes sevdiği aklında kalan isimle cagirsin;)

0 oy
(1,755 puan) tarafından
Cok sacma dusuncr istek
0 oy
tarafından
Benim kızımın adida elif Hazal okula başlayana kadar kimse elif demedi elif ismini babasi istemişti ama o bile elif demez babasının ailesi bile demez hep Hazal diyorlar okulda öğretmenleri elif Hazal diyo hiç de sorun yaşamadık çocuk zaten aklı ermeye başlayınca iki isminide öğreniyor ki
0 oy
(1,702 puan) tarafından
Oğluma mehmet i ben Yiğit in babası koydu biz Yiğit diye sesleniyoruz ama oğlum isminin mehmet Yiğit olduğunun farkında iki isimle seslemeyi deneyin ozman 2tarfinda gönlü olsun 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 499 göst.
17 Aralık 2023 Aile kategorisinde Minimalist (304 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 282 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Tuba Y (781 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 746 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 12345ebe (785 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 180 göst.