0 oy
706 göst.
Diğer kategorisinde (644 puan) tarafından
Kuzenim univ de şuan suriyeli kızların keyiflerini bi gorseniz  bizimkiler hepsi durgun bi tanesinin nisanlisi orda bağırmış onlara nİye gülüp egleniyirsunuz o kadar sehidimiz oldu siz hiç bişey yapmıyorsunuz demis suruyelinin tekinin dediği sey siz genclerinizi gönderiyorsunuz bedavadan gitmiyorlar demis Allah'ım çıldıracam bence halk sırf bu yüzden ayaklanmali artık göndersinler bu yaratıkları :(

8 Cevaplar

+2 oy
(7,208 puan) tarafından
Siz hala anlayamadiniz herhalde orası Suriye li insanlar için değil bizim sınır güvenliğimiz için korunuyor... Böyle dengesizler ile de muhatap olmak baştan hata . Adam zaten dert edinse bugün burda değil kendi vatanında olurdu .
(1,008 puan) tarafından
Aynen ama anlatamiyoruz
tarafından
Neyle savascakk Allah askina sopaylami kendilerine hayirlari yok. Ne yapalim onlar savasmiyor diye bizde ölümümü bekliyelim. Ha sinir olmakda haklisiniz tabiki ama  yani suriyeliler icin ölüyor askerlerimiz denmesin lutfen bukadar cahil olunmasin
(1,008 puan) tarafından
Onlardan onu beklemek boşuna adam kendi vatanını bırakmış savaşsa bizi satmaya kalkar  hepimiz sınır oluyoruz ama.onlari korumak.niyeti olmadığını halkımız idrak.ederse olaya farklı bakabilir derdimiz onlar değil kendi vatanımız
tarafından
Of Allahim of
tarafından
Sorun suriyeliler değil kızlar onlar da gitsinler pisi pisine keyif çatmasınlar siz her oraya giden askeri aşırı egitimlimi sanıyorsunuz eşim 4 ay eğitim aldı sözde ama bakın öyle aman aman tvde görüldüğü gibi bir eğitim yok ilk göreve çekenlerin eline suriye kağıdı tutusturuldu sence bu insan ne yapabilir bilgisi uzman asker kimliği ssdec3 suriyelilerden fazla olarak başka da bisi yok bilgililerde vae elbette ama bomba görse tanimiyacak askerler de gönderildi yani eli silah tutan deniliyor ya çoğu suriyelilerle aynı bilgiye sahip öyle sistem dışarıdan görüldüğü gibi g3 lerle değil be kızlar...
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Para için yapıldak meslek değil bu iş vatan aşkı Allah kahretsin bunları defolsunlar
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Ay resmen ya hala niye tutuluyo bunlar bilmiyorum 
0 oy
(135 puan) tarafından
Canım postunu resmini çekip paylaşmam için alıyorum kadınları yazık diyorlar ya görsünler kadınları 
0 oy
(1,681 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Topunu toplayıp atıcaksın işte o zaman görecekler gülmeyi 
0 oy
(3,753 puan) tarafından

Olan bizim canlara oluyor ya onlar yapsın keyiflerini biz acı çekelim devletimiz onları göndersin kendi devletleri için savaşsnlar ya tamam biz açtık kapıları onlara ama yeter artık yıllardır yani gidin artık kendiniz için savaşın korkaklar ya :(:(:(:(

0 oy
(1,491 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın hepsini
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bedavadan yapmıyorlar öyle mi pişkinliğe bakar mısın. Benim eşimde özel harekattaydı ayın 15 geldiğinde hesabıma 7 bin lira para yatıyordu ama ben şırnağın dağlarında konserve pilaki bayat ekmek yiyordum yattığım yer topraktan taştandı heran bir yerden bir kursun gelecek diye can korkusuyla yaşıyorduk  o parayı kullanmaya bile fırsat olmuyordu diyor. Bu is içinde vatan aşkı olmadan parasıyla yapılacak bir iş değil. Bu zihniyetteki insanlar içimizde yaşadıkça allah sonumuzu hayretsin inşallah.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 344 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 202 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,309 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
8 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Meryemmozer (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 134 göst.